Jak na trvalou epilaci

Mít hladké tělo bez chloupků je v dnešní době opravdu v kurzu a proto zkoušíme pro dosažení tohoto efektu téměř cokoliv. Krátkodobé depilační metody zbavování se chloupků nám ale příliš nesvědčí. Nešikovné holení může přivodit zarůstání chloupků a depilačními krémy citlivé pokožce způsobují nepěknou reakci. Řešením tohoto problému by měly být nové metody trvalého zbavování se chloupků, tedy metody trvalé epilace. Jak ale fungují a zvládnou splnit, to co slibují?

trvala-epilace

Zdroj

Epilace elektrickou jehlou

Tato metoda epilace se hodí na výrazné chloupky zejména na obličeji, prsních dvorcích, nebo na krku. Ošetřuje se menší místo s menším počtem chloupků. Je třeba podstoupit několik sezení, aby byly chloupky zasaženy v jednotlivých fázích růstu.

Jak to probíhá?

Jehla je zavedena podél chloupku, poté dojde díky elektrickému proudu k zasažení kořínku a jeho narušení. Následně se chloupek vytáhne pinzetou. Takto se postupuje u každého odstraňovaného chloupku. Síla elektrického proudu se dá regulovat podle vaší citlivosti. Po epilaci se nesmíte několik dní slunit a používat na ošetřované místo kosmetické přípravky.

Výhody a nevýhody epilace elektrickou jehlou

+ dobrá účinnost-pokud absolvujete na jednu menší ošetřovanou oblast alespoň 3 sezení, můžete se spolehnout, že vás na tomto místě již chloupky trápit nebudou

+při této metodě se s velkou pravděpodobností nemusíte obávat žádných pigmentových skvrn

-metoda je vhodná jen na výrazné chloupky na malých oblastech

-cítíte menší bolest, která je sice snesitelná, ale nepříjemná

-odstraňování je zdlouhavý a pracný proces

-tato metoda není příliš finančně příznivá-platí se sazba za hodinu a díky zdlouhavosti se tedy ošetření může prodražit

Epilace ultrazvukem

Tato metoda je výhodná pro všechny s nevýraznými, nebo úplně býlími chloupky a pro všechny barvy pleti. Nepracuje totiž na principu pronikání díky pigmentu vašich chloupků a je tedy možné redukovat všechny druhy nežádoucího ochlupení. Hodí se na citlivé partie obličeje, třísel, nebo podpaží. Chloupky ultrazvuk postupně oslabuje, po několika sezeních se značně redukují, a pokud budete mít trpělivost a opakovat ošetření, přestanou růst úplně. Po proceduře nepoužívejte po několik dní na ošetřovanou oblast žádnou kosmetiku.

Jak to probíhá?

Ultrazvukový přístroj vysílá vlny, které postupují až ke kořínkům chloupků, kde se proměňují v tepelnou energii a poškozují kořínky.

Výhody a nevýhody epilace ultrazvukem

+nezáleží na tom, jakou barvu mají vaše chloupky

+na rozdíl od jiných procedur je jedno, zda máte opálenou pokožku

+ultrazvuk na chloupky skutečně působí a citelně je oslabuje

+ošetření je naprosto bezbolestné

+procedura je velmi rychlá

-pro znatelnou redukci chloupků je třeba aspoň pěti sezení, pro úplné vymizení je třeba být ještě o něco trpělivější

-pokožka bude po ošetření lehce podrážděná

-14 dní po epilaci ultrazvukem se musíte vyhnout slunění, jinak hrozí pigmentové skvrny

Fotoepilace pulzujícím světlem (IPL)

Tato metoda se používá k odstraňování chloupků na naprosto všech oblastech. Je to jedna z účinnějších metod, ale oproti laseru působí s menší silou a horším zaměřením. Aby bylo možné zbavit se touto metodou ochlupení, musí být vaše chloupky alespoň minimálně zbarvené, protože IPL působí na kořínek díky pigmentu chloupků. Aby byla procedura účinná, je třeba 3 až 6 sezení.

Jak to probíhá?

Ošetřovaná část těla se natře gelem a dle přání pacienta i znecitlivujícím krémem. Hlavice přístroje vyšle záblesk, který je pohlcen pomocí pigmentu chloupků, světlo se následně přemění na tepelnou energii, která naruší kořínky chloupků. Po ošetření zvyšte obvyklý příjem tekutin. Ošetření je jako u všech metod epilace nutné provést ještě několikrát, protože zasáhne jen chloupky v růstové fázi.

Výhody a nevýhody epilace pulzujícím světlem

+levnější než laserové ošetření

+poměrně dobré výsledky již po prvním sezení

+rychlá metoda

+bolestivost je minimální (pouze občas ucítíte lehké štípnutí)

-pro účinné ošetření by vaše pokožka neměla být příliš opálená a vaše chloupky musí být tmavší než vaše kůže

-horší výsledky než při laserovém ošetření

-po ošetření se objevuje citlivost a zarudnutí pokožky, proto je nutné tyto místa chladit

-množí se nekvalitní a neodborná pracoviště, která poskytují tuto metodu a kromě neúčinnosti hrozí při špatném provedení i nebezpečná reakce pokožky

-není vhodné pro těhotné ženy

-14 dní po epilaci pulzujícím světlem se musíte vyhnout slunění, jinak hrozí pigmentové skvrny

Epilace laserem

Tato metoda je právem jednou z nejoblíbenějších na trhu. Využívá se pro odstraňování chloupků ze všech částí těla. Je vysoce účinná, špatně působí jen na světlé chloupky, u kterých je žádoucí vyzkoušet spíše ultrazvuk. K zničení kořínků chloupků dochází jen u těch, které jsou v aktivní fázi růstu a jako i u ostatních metod se toto ošetření musí opakovat, musíte podstoupit 3 až 6 sezení.

Jak to probíhá?

Laser vyšle jasně cílený paprsek světla, který zničí kořínek všem chloupkům, které jsou v aktivní fázi růstu. Po několika sezeních dojde ke skutečně uspokojivému výsledku.

Výhody a nevýhody epilace laserem

+nejúčinnější metoda na tmavé chloupky

+bezbolestná metoda

+jeden z nejtrvalejších výsledků epilace a při důsledném opakování 3 až 6 sezení je velká pravděpodobnost, že se skutečně naprosto zbavíte chloupků v dané oblasti

-finančně náročné, v kvalitním zařízení asi vůbec nejdražší metoda

-vyžaduje kvalitní a zaškolenou obsluhu

-působí jen na zbarvené chloupky, které musí být tmavší než vaše pleť

-14 dní po ošetření se nesmíte opalovat, jinak hrozí pigmentové skvrny

-po ošetření vás možná potrápí zarudnutí pokožky, které je nutno chladit

-i tuto metodu se snaží aplikovat neodborný personál, ideálně se tedy svěřte raději do rukou zdravotního zařízení

 

Ceny jednotlivých ošetření se velmi různí. U všech metod se jedná o tisíce za jedno ošetření jedné partie. Pokud se rozhodnete pro vhodnou metodu, hledejte opravdu pečlivě kvalitní zařízení, kde vám epilaci provedou profesionálně a odborně. Špatné provedení může být pro vaši pokožku velmi nebezpečné a někdy je tedy lepší si připlatit. Než podlehnete vábení nějaké slevy, skutečně se informujte na zařízení a případné ohlasy.

1 Comment

Přidat komentář