Jak vypadat štíhlejší

Znát pár tipů,

jak vypadat rychle a zaručeně štíhlejší se určitě občas hodí každé z nás. Někdy si šikovným výběrem oblečení, líčením a volbou účesu můžeme rychle opticky ubrat i několik důležitých kilogramů. Podíváme se tedy na pár důležitých zásad, které vám určitě budou prospěšné.

Držení těla

Nahrbená záda dokážou uškodit i ukázkové postavě, natož tělu s nějakými těmi nedostatky. Rovný postoj dává vyniknout poprsí, které zastíní břicho a celkový vzhled je tak hezky vyrovnaný. Snažte se proto myslet na to, abyste vždy tlačila ramena dolů. Tímto postupem se vám i správně vyrovnají záda. Stejně tak si občas vzpomeňte na držení hlavy. Bradu byste neměla příliš sklánět ke krku, aby se nezvýraznila případná druhá brada. Naopak vypnutá linie brady prodlouží krk a dodá vám eleganci.

držení těla se velkou měrou podepisuje i na dojmu z postavy

Boty

Správný výběr bot zvládne postavu také velice hezky vytáhnout. K protáhnutí nohou jsou samozřejmě nejlepší úzké podpatky. Prodloužení můžete také dosáhnout tím, že sladíte boty s kalhotami a tím nohy opticky protáhnete. Vhodné jsou také odhalené nohy spojené s tělovou barvou bot. Naopak zapomeňte na baleríny nebo boty s páskem okolo kotníku, které nohy opticky zkracují.

tělové lodičky prodlužují nohy přímo zázračně

Materiál oblečení

První pravidlo zní odpoutat se od všeho obrovského, pytlovitého a huňatého. I pro korpulentní dámy se dnes dají najít slušivé věci, které působí elegantně a přitom neupozorňují na nedostatky. Zvýrazněte hezké partie a odveďte tak pozornost od těch, na které nejste pyšná. Žádoucí jsou vzdušné věci, kterým ale nechybí tvar. Držte se bavlny, kašmíru a denimu.

Správné barvy oblečení

Dobré je do boje zapojit i barvy. Problematickým partiím dopřejte jednoduché tmavé provedení. Hodí se na to samozřejmě černá, tmavě šedá nebo třeba tmavá královská modř. Části, které vás netrápí, vyzdobte v ladících výraznějších tónech, které přitáhnou pozornost. Špatnou volbou není ani tmavý jednobarevný model, který ozvláštníte zajímavým páskem.

Zdůrazněte své přednosti a potlačte nedokonalosti

Máte větší bříško? Pak pravděpodobně máte i hezké poprsí, které můžete jemně zdůraznit a přes bříško už nechat jednoduchou halenku jen volně splývat. Samozřejmě pokud máte i pěkné nohy, není důvod, proč je nenechat zazářit užšími zajímavými kalhotami s motivy, které přitáhnou pozornost a odvedou ji tak od horních partií.

u většího bříška volte jemně splývavou halenku, nebojte se lehce upozornit na poprsí

 

Trápí vás širší boky nebo stehna? Pak jste s velkou pravděpodobností šťastnou majitelkou užšího pasu. Zvýrazněte ho zajímavou halenkou a kalhoty již volte pouze v jednoduchých rovných střizích bez zbytečných příkras.

větší stehna nebo boky potlačte jednoduchými kalhotami tmavé barvy, vršek si dopřejte odvážnější

 

Univerzální zeštíhlující oblečení

Rovné jednoduché tmavé kalhoty

Halenky s hlubším výstřihem do V

Splývající halenky se zúžením pod prsy

Bundy a kabáty s délkou do poloviny pozadí

Dlouhé doplňky

Nepodceňujte ani sílu doplňků. Výborné jsou hlavně ty, které vás prodlouží. Vyzkoušejte dlouhé náhrdelníky, které sahají až pod prsa.

 

Vysoký účes

Při optickém zeštíhlování nezapomínejte ani na účes. Kila vám uberou vlasy vyčesané nahoru. Vítané jsou tedy vysoké culíky nebo drdoly. Špatnou volbou nejsou ani volně splývající vlasy, kterým ale nechybí objem nahoře hlavy a celý účes je vzdušný.

vysoký účes vás prodlouží

Lehké opálení

Pleť s lehkým nahnědlým nádechem bezesporu vypadá štíhlejší a zdravější. Určitě se proto hodiny nepečte na slunci. Nevidím ale důvod, proč si občas nepomoci lehkým tónovacím krémem, zvlášť na partiích, které plánujete na nějaké akci odhalit. Vše ale s mírou a opravdu se snažte jen o velmi jemný nádech. Jak vybrat a nanášet samoopalovací přípravek se dočtete tady.

Stahovací prádlo

Pokud se chystáte na důležitou událost, nebojte se stahovacího prádla. Dnešní modely jsou již celkem pohodlné a nikdy nepozná, že je máte na sobě. Za to ale svedou s postavou zázraky. Jak vybrat stahovací prádlo se dočtete tady.

stahovací prádlo vám může někdy velice dobře vypomoci

Přidat komentář