Jak změnit tvar obličeje plastikou? Profiloplastika, ortognátní operace čelistí

Dřív nebylo tolik běžných způsobů, jak změnit svůj obličej. Bylo sice možné jít na plastiku nosu, nechat si lehce upravit čelo, víčka, možná ještě přihodit nějaký ten implantát do lícních kostí, ale tím to končilo. Přitom (kromě nosu) je příčinou největší nespokojenosti s obličejem jeho tvar. A ten je ovlivněn postavením kostí – především horní a dolní čelistí. Ano, mohutné předkusy a zákusy se řešily ortognátní operací (posunutím čelistí). Chybějící brada zase implantátem. Ale operovaly se často spíš abnormality a proces přípravy na takovou operaci trval i několik let. Hezky si na tom počtete na blozích, které se věnují téhle operaci v průběhu let. Jak je tedy možné, že jinde na světě (třeba v takové jižní Koreji) jsou po plastické operaci obličeje k nepoznání? Je to dáno právě tím, že zdejší ženy postupují často operace čelistí i z estetických důvodů. A právě tenhle trend transformačních operací bude čím dál tím běžnější i u nás. S čím vám operace čelistí může pomoci?

Operace brady a čelistí

Operace čelistí umí přetvořit vše od očí dolů. Z kulatého obličeje oválný? Není problém. Každá strana obličeje jiná? Symetrie se vyřeší. Profiloplastika zase vytvoří krásný profil díky úpravě brady. Kosti se posunou, zbrousí a vymodeluje se perfektní tvar obličeje. (Tím vším si prý prošla třeba i Angelina Jolie) Navíc vše většinou provází i úprava skusu, takže lépe postavené zuby budou sladkou třešničkou. Zní to hezky, že? Ale samozřejmě jsou tu i rizika…

V čem je problém?

Operace čelistí je náročná, bolestivá, riziková, rekonvalescence dlouhá. To všechno několikrát vynásobte. Výkon chirurgů musí být perfektní – ani si nechceme představovat, co by se stalo v případě jejich selhání. A pak jsou tu problémy s idividuálním hojením a nepředvídatelné komplikace. To vše sečteno a podtrženo vede k tomu, že se tuhle anabázi málokomu vyplatí podstoupit čistě z estetických důvodů.

Je pro vás operace obličeje vhodná?

  • Úprava brady (profiloplastika) – zvětšení brady implantátem není tak náročné a celkem s klidem do takové operace můžete jít. Zmenšení brady už provází sekání kostí. To bychom doporučili zvážit a jít do toho jen, pokud vás to opravdu trápí.
  • Změna tvaru obličeje – komplet ortognátní operace obsahuje všechny výše zmíněná rizika. Zvažte to dobře a zkonzultujte i s více odborníky. Většinou se podstupuje, pokud máte problém i se skusem zubů. Pak je to rozumné řešení.

Ve výsledku v našem prostředí podstupují tyhle operace spíš lidé, pro které jsou zároveň řešením jejich zdravotních problémů. Pak také trans ženy, které se narodily jako muži a s mužským obličejem se jim žije velmi těžce. Mrkněte na video o operaci od téhle super upřímné trans youtuberky a dozvíte se vše potřebné.

Jestli ale máte s tvarem svého obličeje opravdu problém a jste z něj vážně nešťastná, není nic lehčího, než si zajít na kontultaci. Pobavíte se s odborníkem a dozvíte se, jaké by pro vás byly možnosti.

Kam zajít na konzulraci? Na tyhle operace se specializuje třeba Ústav estetické medicíny, Identity Group, Perfect Clinic a řada dalších.

Cena: Ta je indiviuální, záleží na rozsahu. Může se pohybovat od 20 000 Kč, i kolem 50 000 Kč.

Přidat komentář