5 tipů na ekologické vychytávky pro vaše miminko, které vám nesmí chybět ve výbavičce

Také si pomalu zařizujete výbavičku pro miminko a přemýšlíte, co vám v ní nesmí chybět? Jak se vyznat ve všech těch seznamech, co je potřeba a co není a jsou to zbytečnosti? Poradíme vám 5 tipů na super ekologické vychytávky pro vaše miminka, které vám rozhodně nesmí chybět. Zároveň patří do základní výbavičky pro miminko, takže to nebude nic zbytečného navíc, co byste nevyužili.

Sledujete každým dnem termín porodu a jste nervózní z toho, že ještě nemáte všechny doporučené věci pro miminko? Navíc jste nesvá z toho, co je potřeba a co je zbytečné? Podívejte se na naše tipy z praxe, které určitě stojí za povšimnutí. Navíc jsou šetrné k přírodě i vašim nejmenším.

1.Tip Méďa, Perlička a Ředící lahvička od Eoné to jistí

Také nechcete používat vlhčené parfemované jednorázové ubrousky na zadeček vašeho miminka? Byli byste rádi za šetrnější variantu? A znáte už českou značku přírodní kosmetiky Eoné a jejich Mycí olej na zadečky Medvídek a pratelné kompostovatelné ubrousky Perlička? Tvoří skvělé kombo v péči o pokožku miminka. Olej Medvídek si nalijete do Ředící lahvičky, zředíte s převařenou vodou a nastříkáte na ubrousky Perlička. Tradáááá, máte z toho ekologický vlhčený ubrousek. A když ho použijete, sám se biologicky rozloží nebo ho můžete přeprat v pračce a znovu použít. Nepřispíváte tak k jednorázovému odpadu na skládkách. Navíc jsou produkty šetrné k přírodě i k pokožce vašeho miminka.

mycí olej na miminko

2. Tip Ekologické kompostovatelné plenky od švédské značky Naty

Naty Ekoplenky  jsou z 55-60 % okamžitě biologicky odbouratelné a celé by se měly rozložit do 2 let. Jsou vyrobené z přírodních materiálů – kukuřičný škrob bez GMO, celulóza, přírodní aditiva, polyesteru, syntetické eslastomery v zapínacích páskách a manžetkách, syntetické spandexové elastické nitě, syntetická tavná lepidla. Mohou se pyšnit certifikátem Vincotte – za použití obnovitelných materiálů. Na dotek jsou velmi jemné a podobné látkové plence. Jsou prodyšné a funkčností jsou stejné jako konvenční plenky.

naty ekoplenky

3. 100% Biologicky rozložitelné vatové tyčinky do uší od německé značky Hydrophil

Hydrophil Vatové tyčinky do uší  jsou vyrobeny z bambusu a certifikované bavlny. Díky přírodnímu materiálu jsou 100% biologicky rozložitelné – bez plastu – bez chloru. Navíc jsou zabaleny do recyklovaného papíru. Nabízí tak skvělou alternativu ke všem plastovým variantám. Po použití mohou být tyčinky do uší snadno vyhozeny do ekologického odpadu do popelnice na bio odpad nebo do kompostu, protože jsou zcela biologicky rozložitelné.

bio vatové tyčinky

4. Zinkový balzám proti opruzeninám Jemné pohlazení od slovenské značky Navia

Zinkový balzám proti opruzeninám pomáhá k rychlejšímu hojení pokožky a bojuje tak proti opruzeninám. Po aplikaci na zadečku nechá jemný ochranný film, který pokožku chrání před močí a stolicí. Odstraňuje začervenání a nepříjemný pocit pálení. Zinkový balzám je vhodný i na velmi jemnou a citlivou pleť, kterou zklidňuje. Hodí se při různých typech opruzenin, oparech, ale i při hojení akné, ekzémů, proleženin, popálenin, omrzlin atd.. Zinkový balzám je zcela přírodní a šetrný k dětské pokožce i k přírodě.

zinkový balzám

5. Měsíčkový kojenecký olej na promazání suché pokožky miminka od německo-švýcarské značky Weleda

Hledáte přírodní kojenecký olej pro vaše miminko, který by promazal suchá místa pokožky a byl šetrný k dětské pokožce?  Weleda kojenecký olej je určený pro citlivou dětskou pokožku již od prvních dní po narození. Je to olej na promazání pokožky miminka. Hodí se na tělo, na oblast pod plenkami nebo na masáže pokožky před spaním. Je vhodný i pro větší novorozence i starší děti, které jej využijí na promazání suché pokožky.

Autor: Kristýna Spáčilová

 

1 Comment

  • Gabina 27.1.2022 at 07:27

    Ahoj super díky za tip, jsem ani nevěděla že existují ekologické jednorázové plenky, já jsem to u syna jela ještě postaru a měla jsem klasický takové https://www.miminu.cz/latkove-pleny/ látkové pleny sice to bylo náročné ale myslím že jsme díky tomu ušetřili dost peněz. A taky spotřebovali míň odpadu.

    Odpovědět

Přidat komentář