Trápí vás ekzém? Víme, jak se ho zbavit

Jakýkoliv kožní problém dokáže hodně znepříjemnit život a každodenní činnosti. Ať už jde o bolest nebo vizuální stránku. Atopický ekzém patří mezi běžné zdravotní omezení, které se může vyskytovat po celém těle. Nejčastěji nás trápí v oblasti rukou nebo na obličeji. Pokud bojujete s ekzémem na viditelných oblastech, pravděpodobně se potýkáte často is nepochopením okolí, což na náladě moc nepřidá. Atopický ekzém není nakažlivý, jde však o chronické onemocnění, které člověka bohužel většinou doprovází po celý život. Přes to, že jde často o dědičnou dispozici, je zde spousta faktorů, které mají vliv na vznik nebo dokonce zhoršení. Co ho přivolá a čím proti němu naopak bojovat?

jak na ekzem

Podnětů, které ekzém vyvolávají, je hned několik

1. Patříte-li mezi ekzematiky, je důležité, abyste se pečlivě věnovali tomu, co jíte. Není těžké rozpoznat, které potraviny vám nedělají dobře, a po kterých ložiska ekzému vznikají nebo se rozšiřují. Často jde o citrusové ovoce nebo hodně kořeněná jídla.

2. Léto je období, které vzhledem k vyšším teplotám a zvýšenému pocení citlivou pokožku ještě více dráždí. Pot bohužel ekzém zhoršuje, zejména, jde-li o svědění a nepříjemné mokvání kůže.

3. V letní období může pokožka nepříznivě reagovat na pečující kosmetiku. Složení krémů, které používáte, by vám proto mělo být známé. Vyhledávejte ve složení výtažky z aloe vera a vyhýbejte se naopak příliš výrazné parfemaci.

4. Prach je jedním z hlavních spouštěčů. Pokud se tedy pohybujete v prašném prostředí, dbejte na to, aby místa, na kterých ekzém nejčastěji vzniká, byla zakrytá a prach se na pokožku v těchto místech nedostal.

5. Stres je bohužel jeden ze spouštěčů. Jestliže se vám nedaří ekzému zbavit dlouhodobě, může být příčině právě ve stresovém období.

Čím proti ekzému bojovat?

1. Bez lékařské pomoci se neobejdete a zejména pro akutní případy je dobré mít doma speciální masti a krémy, které okamžitě uleví a během několika dnů vyléčí.

2. Pomoci vám mohou také bylinkové zábaly, které uleví ve chvílích velmi silného a nepříjemné svědění. Příjemný je zábal nebo mast z heřmánku, aloe vera či konopí.

3. Ověřená je kombinace a působení slané vody a sluníčka, dovolená u moře vám prospěje a může ekzém vyléčit na dlouhou dobu dopředu.

4. V oblečení vyhledávejte 100% bavlnu a vyvarujte se umělému vláknu.

5. Pokud se ekzém dostane do fáze mokvání a kůže popraská, snažte se postižené místo vysušit a stáhnout například používáním konopného mýdla.

Přidat komentář