Nezbytné pomůcky pro domácí manikúru

Neexistuje žádná výmluva pro neupravené a nevzhledně vypadající nehty na rukou. Nejen co se týká péče, ale i příslušenství je v drogeriích bohatý výběr. Není třeba drahých sezení v kosmetickém salónu, aby naše ruce a nehty vypadaly krásně upraveně. V široké nabídce produktů však může být občas těžké vybrat, co doopravdy využijeme a potřebujeme.

Domaci manikura nejdulezitejsi pomucky

Víte, jaký pilník byste správné měli používat na přírodní nehty? A co nůžky, jaký by měly mít tvar, aby byly vhodné nejen na stříhání nehtů, ale i kůže okolo nich?

1. Změkčující krémy na kůžičku

– sáhněte po bambuckém máslu, mandlovém a kokosový oleji

Fungují naprosto dokonale. Nejen, že poskytnou extrémní výživu, zároveň uzdravují a chrání citlivou kůži a oblast kolem nehtu. Ve složení krémů vyhledávejte antioxidační vitamin E, který také pomáhá při výživě.

2. Pomerančové dřívko

– když kůžička zasahuje až na lůžko, nevypadá to zrovna hezky, co je horší, že pak ovlivňuje i výdrž laku

Pokud tedy máte problém s tím, že se vám lak na nehty začne odlupovat již po jednom dni, může být příčina právě zde. Na zatlačení použijte pomerančové dřívko, které můžete použít opakovaně.

krem na kuzicky a ruce

3. Správné nůžky

– na manikúru jsou praktické zahnuté nůžky

Nehty s nimi snadno zastřihnete do požadovaného tvaru a poté je můžete využít na zastřihnutí kůžičky. Díky zaoblení se s nimi snadno dostanete i do okrajů a záhybů. Kůžička kolem nehtu je citlivá, nůžky ji opatrně a precizně odstraní.

4. Skleněný pilník

– třepení a lámání má nejčastěji za následek chybně zvolená hrubost pilníku

Na přírodní nehty stačí nejjemnější varianta. Ideální jsou skleněné pilníky, kterými nehet vypilujete hezky do hladka.Jejich výhodou je také dlouhá životnost. Po delší době používání stačí vyvařit a pilník je zase jako nový.

5. Vyživující laky

– pokud nejste zastánci barevně nalakovaných nehtů, krásnější vzhled jim dodáte pomocí vyživujících laků

Vyberete-li si takové, které lehce zabarví lůžko, docílíte velmi elegantního efektu.

6. Olejíček

– obsahují spoustu extraktů, které vyživují nejen samotný nehet, ale i kůžičku

Omezují vysychání a zabraňují příliš velké křehkosti nehtu. Navíc v nich nechybí vitamíny E, F a A.

Říkáte si, že na tak pečlivou péči nemáte dostatek času? Vezměte si vše potřebné na dovolenou, kde máte času dostatek. Během volna si zvyknete na rituál, díky kterému budou vaše nehty vypadat mnohem lépe. Udržet pak tuto péči i doma pro vás bude hračka.

Přidat komentář