Jak nechat odrůst ofinu – 5 jednoduchých účesů

Máte ofinu? Pokud odpovíte kladně, asi už to víte. S ofinou je dost starostí. Čeká vás častější mytí, protože se vlasy na čele víc potí a mastí. Ke kadeřníkovi budete muset o dost častěji, jinak vám vlasy polezou do očí. Musíte si osvojit kvalitní stylingové schopnosti. Málokdo si může jen tak prohrábnout krátké vlasy na čele a jít. Většinou je ofinu třeba vyfoukat, aby byla vzdušná, poté ještě přežehlit, aby zase hlava nevypadala zbytečně objemná, následně zafixovat, aby si nedělala, co chce a poté pozorně kontrolovat, jestli v požadovaném tvaru drží. Suchý šampon a pravidelné úpravy s použitím zrcátka a hřebínku, jsou prakticky nutností.

K dalším strastem se přidává i fakt, že krátká ofina nesluší každému. Proto jsem také již dříve napsala článek o vhodných ofinách podle typu obličeje. Spíš je jen minimum žen, kterým ofina opravdu sedí a vypadají s ní stylově. Většinou jsou to majitelky dlouhého nebo oválného obličeje, protože rovná krátká ofina tvář opticky zkracuje. Kulatý obličej si s rovnou ofinou moc nerozumí, srdcovitý potřebuje patku a hranatému drsná rovně zastřižená ofina také příliš nelichotí.

A právě vůbec nejhorší na celém tomhle procesu s ofinou je, když si ofinu rozmyslíte. Stává se, že mnoho odvážných a statečných žen na téhle trnité cestě selže a vrátí se k ofině zpátky. Jenom ty nejzarputilejší odrůstací anabázi vydrží. 

Ještě si pamatuji odrůstání své ofiny, takže vím, že první měsíce jsou doslova procházkou peklem. Absolutně nevíte, co s těmi odstávajícími pidi vlásky na čele dělat, ale rozhodně víte, že takhle do práce nemůžete.

Po ránu by vás vzali možná tak do hrané verze Rákosníčka.

Ještě ke všemu nejsem žádný schopný vlasový mág. Ale díky googlení, otravování kamarádek a notné dávce štěstí, jsem shromáždila pár způsobů, jak se to dá. Bude to chtít sbírku zajímavých sponek, pinetek, čelenek, neztratí se vám ani stylingové přípravky pro objem, texturu a proti elektrizování vlasů. Aby vám to odrůstání rychleji utíkalo, teď je ta správná chvíle představit si pět snadných a hezkých účesů, které se dají s odrůstající ofinou vytvořit.

Sponky teď frčí

Pokud sledujete alespoň minimální množství youtube videí, určitě zaznamenáte, že sponky jsou teď trendy. Obzvlášť oblíbené jsou velké s kamínky. To dává příležitost zamaskovat nepříjemnou odrůstací fázi za sledování aktuálních trendů. Pokud máte ofinu již trochu delší, snadno ji rozdělíte na pěšinku, pomocí sponek připevníte k hlavě a přikryjete zbytkem dlouhých vlasů. V jednoduchosti je krása!

odrustajicí ofina upevněná sponkami

Zapinetkujte to

Další tip bude opět z těch nejsnadnějších, protože (ruku na srdce) ne vždy je čas nebo schopnosti na velký večerní účes. Ofinu opět rozdělíte uprostřed na dvě části. Pak chytíte jednu část a směrem dovnitř k čelu točíte a točíte, dokud není pramínek kompletně zatočený. Pak ho pomocí pinetek po stranách přichytíte ke zbytku vlasů. Pinetky můžete upevňovat po dvojicích do tvaru X, vypadá to moc pěkně. Stejným způsobem zkrotíte druhou stranu. 

odrůstající ofina účes s pinetkami

Ofina vzhůru

Pokud vám sluší ofina nahoru, bude pro vás tenhle styl ideální. Dá se praktikovat i v případě, že nemáte vlasy v ideální kondici. A nebojte se! Pokud zvládnete klasický cop, zvládnete zaplést i ofinu. Vlasy nahoře po stranách vyselektujete, ty dlouhé necháte volně směrem dolů a nad čelem rozdělíte vlasy i s ofinou do tří sekcí. Poté zaplétáte cop směrem dozadu. Pokud některé kratší vlásky vykouknou, zkuste je opatrně vrátit zpět na místo pinetkou nebo špendlíkem a zalakovat. Vzadu na hlavě buď zapinetkujte, nebo zkuste obyčejný drdůlek. Chce to už trochu praxe, ale výsledek stojí za to! 

odrůstající ofina účes dozadu

Dejte čelence šanci

Neznám moc nikoho, kdo by byl vyloženě čelenkový typ. Nicméně je to ultimátně nejrychlejší vlasová pomůcka, jak udržet odrůstající ofinu pod kontrolou. Navíc je spousta typů, od roztomilých látkových holčičích přes kovové nebo plastové – nenápadné a elegantní až po sexy šátky v pin-up stylu. Buď ji můžete prostě jen nasadit, nebo pro zajímavější účes přidat trochu rozverných vlnek.

čelenka na odrůstající ofinu

Šikmo a po francouzsku 

Tenhle účes je už trochu složitější, ale pokud se vám povede, vypadá opravdu krásně. Chce to ovládat techniku francouského copu. Ale zvládla jsem ji já, takže to dáte taky.  Pro začátek to bude chtít do vlasů dodat trochu textury, například pudrový texturační přípravek (texturising powder). Poté začněte nad obočím zaplétat i s ofinou stylem francouzského copu na druhou stranu. Tam pramen upevněte zajímavou sponkou. A máte hotovo!

francouzský cop s odrůstající ofinou

Jaký další účes rády vytváříte při odrůstání ofiny?

Přidat komentář