Ofina podle typu obličeje

Ofina se dokáže velice zřetelně podepsat na vzhledu celého obličeje, takže je třeba věnovat jí dostatečnou pozornost. Může vám pomoci korigovat právě tvar tváře a tak celý obličej správně podtrhnout. Abyste si výběrem a střihem vhodné ofiny neublížila, je určitě dobré vědět, jaká ofina bude sedět právě vašemu tvaru tváře.

Kulatý obličej

Kulatý obličej bývá skoro stejně dlouhý jako široký. Tváře jsou výraznější a jejich jablíčka bývají při úsměvu velmi dobře zřetelná. Brada bývá naopak méně výrazná a zaoblenější.

O účesech pro kulatý obličej jsem již psala tady. Ofina pro kulatý obličej by se měla snažit o optické prodloužení tváře. Toho určitě dosáhnete dlouhou ofinou, která odkrývá celé čelo. Další možností je opět delší ofina posazená malinko ke straně, která je mírně sestříhaná a opět nezakrývá velkou část čela. Ofinu byste měla foukat spíše do hladka, může být vzdušná, ale v oblasti lícních kostí by měla být bez zbytečného objemu, aby zde tváře nerozšiřovala.

Naprosto nevhodná je rovná ofina k obočí. Ta by obličej ještě více zkrátila. Nevhodné je také posazení příliš na straně, což by přivodilo dojem kratšího obličeje. Vyvarujte se i hustých ofin, které přidávají obličeji na šířce. Správně jsou prostříhané delší vrstvené ofiny, které obličej natáhnou.

delší rovná ofina nezakrývá zbytečně moc čela

 

Hranatý obličej

Hranatý obličej se vyznačuje výraznou širší bradou. Dobře znatelné bývají také silnější hrany čelistí, které zřetelně vystupují. U většiny hranatých obličejů se také setkáváme s dobře rozeznatelnými lícními kostmi.

Ofina v případě hranatého obličeje má za úkol zjemnit celkový dojem a obličej udělat trochu něžnější. Hodí se tedy jakýkoliv romantický vzhled ofiny. Vítané jsou všechny podoby lehce zvlněných ofin. Ať už jsou to delší zvlněné ofiny nebo kratší vzdušné ofiny posazené na stranu. Právě posazení ofiny na straně je v tomto případě velmi vítané.

Vyvarovat byste se měla geometrickým tvarům ofin, v kterých byste působila zbytečně drsně. Nevhodné jsou tedy rovné ofiny a veškeré další husté a tupé střihy. Zkuste se držet spíše jemných a něžně zvlněných ofin na stranu.

jemná ofina je vzdušná a lehce zvlněná

 

Srdcovitý obličej

Srdcovitý nebo také trojúhelníkový obličej poznáte podle širokého výrazného čela, které se poté zužuje do již méně výrazných lícních kostí. Celý obličej bývá zakončen špičatější ostrou bradou.

 

Ofina je u srdcovitého obličeje téměř nutností. Odkryté čelo u tohoto obličeje totiž jen zvýrazňuje větší horní partie a mohutnější čelo. Určitě vám padne klasická jemná vzdušná ofina. Slušivé je také posazení ofiny ke straně. Sedět vám bude třeba prostříhaná patka, ale hezká je také kratší sestříhaná ofina posazená na stranu.

Vyvarovat byste se měla přílišných geometrických tvarů ofin. Pasovat vám nebude ani příliš hustá ofina, která čelu přidá na objemu. Určitě zapomeňte na rovnou ofinu, spíše se držte vzdušného a jemného provedení a posazení ke straně.

 

zakrytí čela vzdušnou ofinou ke straně

Dlouhý obličej

Dlouhý obličej je výrazně delší než širší. Čelo je dlouhé a protáhlé, lícní kosti nebývají příliš výrazné. Celý obličej je zakončený delší často nevýraznou bradou.

Protáhlost dlouhého obličeje se ofinou velmi dobře koriguje. Cílem je zamaskovat příliš dlouhé a výrazné čelo a obličej tak zkrátit. Pasovat vám bude rovná ofina, která zakryje celé čelo. Nemusíte se bát ofinu posadit ani hodně na stranu, ale opět pamatujte, že čím více čela zakryjete, tím lépe. Určitě vám bude sedět i delší patka opět posazená hodně ke straně.

Nevhodná pro vás bude velice krátká ofina, která jen podtrhne délku vašeho obličeje. Není dobrá ani ofina posazená pouze lehce ke straně, což obličej opět protáhne do výšky. Lepší je vsadit opravdu na zakrytí delších částí větší ofinou, která zakryje co nejvíce čela.

dlouhá ofina zakrývá větší část obličeje

 

Oválný obličej

Oválný obličej je považovaný za ideální tvar tváře. Je o něco delší než širší, má lehce znatelné lícní kosti, jemnou bradu a oválnější čelo. Pokud skutečně máte oválný obličej, můžete si dovolit prakticky jakoukoliv ofinu.

Ofinám pro oválný obličej se meze příliš nekladou. Můžete se nechat unést aktuálním trendem mezi ofinami, nebo vyzkoušet zajímavou asymetrii. Hezky vám padnou ale i jemné zvlněné ofiny. Ofinu tedy můžete zcela podřídit stylu, který preferujete nebo ofině, která se vám prostě líbí.

oválný obličej si může dovolit prakticky jakoukoliv ofinu

 

U oválného obličeje ale může nastat jeden háček. Šťastných majitelek tohoto univerzálního typu obličeje není zase tolik a občas si můžete myslet, že máte oválný obličej, i když máte i mírné znaky jednoho z předchozích obličejů, které si už žádají specifičtější typ ofiny. Pokud se u vás tedy shodují nějaké charakteristiky z předchozích typů obličeje, raději vyzkoušejte ofinu, která je vhodná i pro tento obličej. Neuděláte tak zbytečnou chybu, která by se později špatně vracela.

 

Přidat komentář