Jak na make-up, aby vypadal dobře?

Stále jste nepřišli na to, jak na make-up, aby vydržel po celý den? Jak postupovat, abyste se při nákupu v drogerii trefili do odstínu, který perfektně splyne s obličejem? Čeho se vyvarovat, abyste se nemuseli po prvním vyzkoušení rozčilovat, že vám make-up nevyhovuje? Patříte-li mezi začátečníky, může být výběr opravdu velký oříšek. Matoucí je často i široká nabídka ze spousty značek, efektů i konzistencí.

jak na makeup

Odstín

Pokud se netrefíte do odstínu, můžete pak make-up hodit do koše. Nebojte se využít kosmetické koutky v drogerii, které jsou určené k tomu, abyste zde vyzkoušeli tester. Jelikož je barva pleti často odlišná s kůží na zbytku těla, aplikujte na zkoušku make-up na hranu čelisti a krku. Na denním světle pak jednoduše posoudíte, zda jste se trefili a barva vytvořila plynulý přechod.

Make-up odstín

Konzistence

Nevíte, zda sáhnout po tuhé, tekuté či sypké konzistenci? Rozhodujte se podle typu pleti i ročního období. Mastná a problematická pokožka ocení spíše tužší make-upy, které pojistí, aby na mastící se pleti vydržely po celý den. Suchou a starší pleť zase rozzáří tekuté varianty, které často obsahují i rozjasňující částečky, které přináší omlazující efekt. V létě zvolte sypký make-up, který již není třeba fixovat a vy se tak ve vysokých teplotách vyhnete vrstvě navíc.

Výsledný vzhled

Na výběr je z mnoha různých textur, které vytvoří lesklý či dokonale matný efekt. V tomto případě berte opět ohled na to, jaká je vaše pleť. Projasněný a lesklý obličej je sice aktuálně trendy, pokud se vám však sám od sebe mastí, rozhodně není dobré to ještě více podpořit make-upem, který nežádoucí lesk podpoří.

Jeli-li vaše pleť problematická a trápí vás akné, vyhledávejte takové make-upy, které mají nejen zkrášlující, krycí funkci, ale dokáží i zamezit šíření akné. Zaměřte se na řady speciálně navržené pro pleť potýkající se s většími nedokonalostmi. V jejich složení najdete pečující složky, které zklidňují a přináší okamžitou úlevu. Make-upy z těchto řad navíc pokožku tak nezatěžují, neucpávají póry a mají dezinfekční účinky.

Přidat komentář