Jak na letní péči o nohy?

Nepatří péče o tělo mezi vaše oblíbené činnosti? Zejména nohy, které jsou neustále namáhané, si zaslouží hýčkání. Dopřejte jim pravidelnou péči. Léto je v plném proudu a otevřená obuv vyžaduje, aby vaše nohy byly v perfektním stavu. Je třeba zaměřit se nejen na dokonalou úpravu a lakování nehtů, ale i péči o paty a ztvrdlou, zrohovatělou nebo popraskanou kůži.

Letní péče o nohy

Trocha hýčkání

Neustále zatěžované nohy si zaslouží pravidelný odpočinek a relax. Ať už v podobě zábalu nebo relaxační masáže. Unavené nohy potěšíte i maskou. Speciálně tvarované kousky bavlny bývají napuštěné krémem a obsahují složky, které dodají pořádnou dávku hydratace. Oblíbené jsou také exfoliační ponožky, které si poradí nejen se ztvrdlou kůži, ale i kuřími oky nebo mozoly. Stačí je nechat hodinu působit a poté sloupnout vše, co na nohou již nemá co dělat.

Tip: Recenze na ponožky od Lirene

Pryč s odumřelou kůží

Jestliže vás trápí tvrdé paty a máte problém se zatvrdlou kůží, začněte koupelí obohacenou například o čerstvou šťávu z citrónů. Nic nezkazíte i přidáním bylinek. Změklou, odumřelou kůži pak snadněji a hlavně bezbolestně odstraníte.

Po pečlivém osušení můžete sáhnout po manuálním odstraňovači nebo mechanickém pomocníkovi. V případě, že potřebujete odstranit opravdu hodně zatvrdlou kůži, zvolte větší hrubost, v opačném případě vám poslouží třeba i jen trochu hrubší peeling. Pokud byste raději zkusili něco méně drastického, můžete dát na rady babiček. Dle nich na suché a popraskané paty pomáhá tvaroh, který se nechá působit přes noc. Účinkuje také proti pocení a zápachu.

Elegantní vzhled

Po odstranění všech kožních nedokonalostí se můžete pustit do úpravy nehtů. I zde se mohou objevovat nepříjemnosti například v podobě zarůstajícího nehtu. Ideální je dělat vše pro to, aby vás tento bolestivý problém vůbec nepotkal.

Péče o chodidla

Jak předejít zarůstání nehtu?

1. Vyhněte se příliš tvrdé a pevné obuvi.
2. Nehet stříhejte do rovna a okraje nevystřihujte, ale zaoblete pomocí pilníku.
3. Ve chvíli, kdy pocítíte začínající bolest, vezměte si na pomoc kleštičky a opatrně zarůstající část vystřihněte. V případě přetrvávající bolesti raději navštivte lékaře.
Obuv má asi největší vliv na to, v jakém jsou naše nohy stavu. Podrážka by měla být stabilní a pružná. Celá obuv musí být prodyšná, aby se uvnitř netvořily bakterie.

Přidat komentář