Exfoliační ponožky na nohy od Lirene odstraní ztvrdlou kůži

Dokonale hladká chodidla bez ztvrdlé kůže – kdo by si je nepřál. Známe už spoustu způsobů, jak se zbavit hrubé kůže na patách. Můžete ji vzít pilníkem, škrabkou, použít elektrickou brusku, zajít na pedikůru… Všechny tyhle techniky ale mají něco společné. Nánosy kůže se odstraňují hrubou silou. Poslední dobou frčí způsob, který tohle všechno mění. Na hodinku si nasadíte speciální ponožky a voilá – máte chodidla jako princezna. Sice teď trošku zjednodušuji, ale v principu jde o to, že žádné mechanické broušení není potřeba. Možná už ponožkovou masku znáte a ani bych se nedivila – u nás je třeba pořád vyprodaná 🙂 Ale pokud ne, tak určitě čtěte dále, protože tuhle vychytávku budete potřebovat vyzkoušet!

Lirene Exfoliační ponožky na nohy

Exfoliační maska odstraňuje odumřelé buňky bez potřeby mechanického tření a stimuluje regeneraci pokožky. Obsahuje mimo jiné ureu, kokosový olej a medový extrakt.

Účinné látky v roztoku, který je napuštěný v ponožkách, se pustí do zatvrdlé kůže a ta se za zhruba týden začne odlupovat. Nakonec se asi do 14 dnů všechna stará ošklivá kůže sloupe a vám zůstanou jemné heboučké nožky.

Jak se maska používá?

  • Nejdřív ze všeho je třeba si pečlivě umýt a vysušit nohy.
  • Po rozlepení obalu masky na vás vykoukne stříbrný balíček s ponožkami. Ten otevřete (opatrně, ať si nenastřihnete ponožky) a vytáhnete dva plátýnkové návleky.
  • Ze shora je musíte otevřít, jde to trochu ztuha a je potřeba postupovat opatrně, aby se ponožky neroztrhly.

  • Poté do návleků strčíte nohy a nařídíte si budík na 60-90 minut (nohy v horším stavu budou potřebovat delší čas působení). Já jsem raději při první aplikaci volila 60 minut. A pak už si jen hodíte nohy nahoru a čekáte.

  • V ponožkách můžete klidně i chodit po bytě, ale pozor – klouže to:))

Co se týče pocitu nohou v ponožkách, tak ze začátku je mazlavá hmota moc příjemné a hezky voní, ke konci aplikace jsem ale měla trochu zvláštní pocit (tepla? nebo spíš chladu? opravdu těžko se to popisuje), tak jsem je sundala o pár minut dřív. Poté nohy umyjete a zdánlivě se nic dalšího neděje.

Jak to funguje?

Po aplikaci si možná řeknete, že maska byla k ničemu, nohy jsou lehce hebčí, ale ve stále stejném stavu. Dočkejte času! Po zhruba týdnu to přijde a máte se na co těšit 😀 Chodidla se začnou loupat. A to solidně. Odchlipovat se budou kusy kůže hodné anakondy. S dovolením jsem vám to radši ani nefotila, je to docela nechutnost a tady jsme přeci jen na stránce o kráse 😀 Loupání bude pokračovat celý týden, dokud veškerá stará kůže nebude pryč. Pocitově to vůbec nebolí, jen to vypadá docela prapodivně. Pak už jsou nožky krásné a efekt je srovnatelný s pedikúrou.

Hodnocení

Podle mě je maska naprosto super. Jako jedinou nevýhodu vidím to, že během loupacího týdne nemáte chodidla úplně na přehlídková mola. Jinak je to ale extra zajímavá, lehce divná, zábavná procedura, která zabírá a má výsledky. Aspoň jednou ji doporučuji vyzkoušet. Přeci jen v “kůži hada” nejste každý den 😀

Máte zkušenost? Vyzkoušíte? 🙂

1 Comment

Přidat komentář