Maska Starskin Dreamkiss pro větší rty – recenze

Víte, co mě štve? Když si plánuju udělat den sama pro sebe. Nakoupím si hafo masek, s uspokojením je na sebe naplácám, hodím nohy na stůl. A zazvoní zvonek. Strategie předstírání, že vůbec ale vůbec nejsem doma, nezabírá. Z pohledů návštěv alespoň už vím, že masku na rty u nás nikdo moc nezná. A to je škoda!  

Dost už ale hororových historek z testování. Teď jsme stejně všichni v klidu, protože je období roušek a to se vyznačuje tím, že můžete mít mezi zubama špenát a na puse masku, protože to stejně nikdo nepozná. Aha! (Ty rty holywoodský hvězdy sice taky ne, ale co už).

Dokud se nám na puse neudělá seschlý škraloup o velikosti vyschlého Aralu, bývá péče o rty zastrčená až někde na chvostu beauty rutiny. Na druhou stranu matné rtěnky jsou oblíbené dost a sušit pusu umějí jak týden bez vody na Sahaře. Z toho důvodu se i ty nejzatvrzelejší z nás začínají zajímat o způsoby, jak rty vyživit. Peeling rtů už se docela rozmohl, hydratace krémem, olejem nebo klasickým balzámem je také stará známá, ale co maska? Je to vůbec k něčemu?

Maska na rty od Starskin

Masky na rty

Masky na rty jsem začala používat poměrně nedávno. (Jojo, jsem taky ostuda). Vím ale, že jsou dvě možnosti. Můžete si vybrat něco v lahvičce nebo kelímku, co jen napatláte. Do téhle skupinky patří třeba Pep-Start Pout Restoring Night Mask od Clinique nebo Buttermask For Lips od Kiehl’s. Druhá možnost spočívá v tom, že si nandáte něco, co vypadá jako velká mazlavá pusa. Druhá varianta byla samozřejmě na první pokusy jasná volba. Naprostou klasikou v tomhle oboru je Dreamkiss Lip Mask od Starskin. Recenzi na ni jsem ještě na českých blozích neviděla, tak se na to koukneme společně. 

Maska na rty Starskin Dreamkiss

Dreamkiss Lip Mask je textilní maska ve tvaru rtů napuštěná sérem. Složení mi nic neříká, pokud vám ano, najdete ho u prodejce. Za zmínku stojí, že obsahuje extrakty z ovoce, nějaké ty oleje, panthenol, kolagen a samé další príma věci. Balení je Starskin klasika a dost napovídá, že pokud vám sedí jejich masky, budete spojení i s tou na rty. Přesvědčuje nás to, že budeme mít pusu jak Angelina Joly. Konkrétně to má rty nafouknout, vyhladit a zjemnit a hydratovat.

Starskin maska na rty
Složení Starskin masky

Dreamkiss Lip Mask stojí 269 Kč a seženete ji v Douglasu

Aplikace masky od Starskin

Taky jste z těch, kteří nečtou návod? Tak tady ho fakt čtěte. Jinak dopadnete jako já při prvním pokusu a budete se divit, že to nějak jakože vůbec nesedí. Po otevření balíčku totiž zjistíte, že masku chrání z každé strany jedna ochranná vrstva. Takže to hned nedáváme na pusu, ale nejdřív mezi těmi vrstvami najdeme masku. Nápověda – je to ta nejmenší věc uprostřed. A chce to slupovat opatrně. Fakt opatrně. Jinak se vám samotná malá mazlavá maska zamotá a budete mít problém dát ji na pusu. A pak vám bude špatně držet – vlastní zkušenost. 

Když se vám to povede nanést, tak necháváte 15 minut působit a zatím vesele bavíte své okolí. 

Maska moc hezky chladí, aplikace by byla příjemná… kdyby mi držela na místě. Bohužel se dobře nepřichytila a neměla jsem z toho úplně super pocit. 

Maska na rty vytažená z balení
Návod jak aplikovat masku na rty

Jaký má maska na rty efekt?

Pusa mi po sundání masky přijde jemná ale docela napjatá, na druhou stranu rty jsou dobře hydratované, ale větší mi příliš nepřijdou. Vrásky na rtech jsou lepší, ale nejsou úplně dokonale vyhlazené, což jsem si od masky slibovala a v tomhle se úspěch nekonal. Rty mají lepší barvu, takže zase jedno plus.

Maska na rtech

Suma sumárum, docela rozporuplný přípravek. Hydratace ok, zvětšení spíš ne nebo nepatrně, pusa vypadá o něco líp, ale úžasný pocit se za mě nedostavil a vrásky tam trochu zůstaly. Na zadek jsem si prostě nesedla. Velká pusa se nekoná, což bych od masky ani nečekala, ale někdo by mohl být zklamaný. Aplikace za mě pro nešiky docela výzva.

Věřím, že někomu to může maximálně vyhovovat, četla jsem i přívětivé zahraniční recenze, ale asi to není něco, co nutně potřebujete. Možná tak před nějakou větší akcí, do běžné rutiny se to u mě určitě neprodere. Už jsem si pořídila klasickou masku v kelímku a z dlouhodobého hlediska jsem víc spoko. Někdy pro srandu, proč ne. Ale aplikace mi moc nejde a pravidelně by mě to nebavilo. Jsou lepší nafukovače i lepší masky. O těch v kelímku zase někdy příště.

Zkoušeli jste tuhle masku? Bavila vás?

Přidat komentář