Účesy pro hranatý obličej

ctvercovy-oblicej

V jednom z předchozích článků jsem se již zabývala správnou volbou účesu pro kulatý obličej. Protože měl článek úspěch a dokonce mi na něj přišly dvě opravdu milé reakce ve formě děkovných mailů, rozhodla jsme se v účesech podle typu obličeje pokračovat. Dnes bych se ráda věnovala obličeji hranatému, který určitě patří k jednomu z nejběžnějších typů tváře. Podíváme se, jaké účesy majitelkám hranatého obličeje sluší a ukážeme si příklady na fotkách.

Hranatý obličej

Hranatý obličej si zjednodušeně můžeme představit jako čtverec. Má ostré úhly s širokou bradou a širším čelem. Čelist je také hodně výrazná a tvoří dominantu obličeje.  Lícní kosti na tomto obličeji bývají také dobře znatelné a často vystupují. Naopak jablíčka tváří při úsměvu příliš pozornost nestrhávají. Tento obličej je díky výraznosti svých strohých linií velmi dobře zapamatovatelný a setkáváme se s ním často u známých hereček jako je třeba Demi Moore, Keira Knightley, Gwyneth Paltrow nebo třeba Sandra Bullock.

Zásady účesů pro hranatý obličej

Při volbě účesu pro hranatý obličej byste se měla snažit hlavně o dvě věci- optické zjemnění obličeje a mírné zúžení tváře. Pozor si dávejte hlavně na zakrytí výraznějších spodních partií obličeje. Právě k  zjemnění čelisti vám pomůžou bohaté vrstvené střihy sčesané směrem do obličeje přes lícní kosti. Pěšinku volte na straně, uberete tak hranatým tvarům  a zaměřte se také na to, abyste vždy měla na temeni hlavy dostatečný objem a obličej se tak lehce prodloužil. Z ofin volte delší nadlehčenou ofinu, která zasahuje až přes oblasti lícních kostí a tak je zjemňuje. Vyhněte se příliš symetrickým rovným střihům, daleko lepší službu vám udělá sestříhaní vlasů. Nezapomeňte také na zvlnění vlasů, které účes zjemní a tak i opticky vyváží ostré linie obličeje.

  • Vrstvené střihy sčesané do obličeje
  • Objem nahoře hlavy
  • Zvlnění vlasů
  • Delší ofina
  • Pěšinka na stranu
  • Sestříhané vlasy
Keira-Knightley-Lastest-Prom-Hairstyles

Myslím, že je jasně zřejmé, který účes Keira zvolila správně. Zatímco na fotce vlevo vypadá spolu s geometrickým střihem obličej hrozně tvrdě, na fotce s romantickými vlnami působí přitažlivě.

Jakým účesům pro hranatý obličej se vyhnout

Pro hranatý obličej nejsou vhodné příliš symetrické nebo naprosto rovné střihy účesů, taková volba totiž vede k zvýraznění hranatých tvarů. Stejně tak tomuto typu tváře příliš nesedne pěšinka uprostřed hlavy nebo klasická rovná ofina. Pravděpodobně vám nebudou slušet ani kratší střihy vlasů, které nesahají ani k bradě.

  • Rovná ofina
  • Pěšinka uprostřed
  • Krátké vlasy
  • Výrazně symetrické nebo rovné střihy

Ofina pro hranatý obličej

Pro hranatý obličej se hodí ofiny, které působí jemným a romantickým dojmem.  Hezké jsou určitě lehce zvlněné vzdušné ofiny. Velmi vítané je posazení ofiny lehce ke straně a větší délka ofiny. Vyvarujte se naopak geometrickým rovně střiženým ofinám, které zdůrazňují  ostré hrany obličeje. Stejně tak vám nebudou sedět další husté a tupé střihy ofin. Držte se proto jemných něžně provlněných ofinek na stranu.

hranaty-oblicej-ofina

Zvlněná delší ofina může vypadat spolu s hranatým obličejem skvěle.

Krátké vlasy pro hranatý obličej

Krátké vlasy nejsou pro hranatý obličej úplně ideální. Lépe mu totiž sedí delší vlasy, které tvář zjemní. V případě krátkých vlasů je tedy opravdu nutné držet se správného střihu. Nejlepší je v tomto asi ohledu krátký rozverný rozcuch v ležérním duchu. Sedět by vám mohly také krátké kudrny a vlnky, které střih vyváží. Naopak nevhodné jsou symetrické přísné střihy kratších vlasů.

kratke-vlasy-hranaty-oblicej

Krátké zvlněné vlasy nemusí vypadat vůbec špatně.

Mikádo pro hranatý obličej

Mikádo může hranatému obličeji docela dobře pasovat, pokud se vyvarujete klasickému pážecímu střihu. Sáhnout byste naopak měla po trochu delším sestříhaném vrstveném mikádu. Sčesání vlasů do obličeje vám také prospěje a takový střih vám tak bude sedět. Nevhodné je kratší mikádo s délkou pod bradu, což zvýrazní čelist a také mikádo do podkovy není úplně ideální, musela byste ho jedině vyvážit posazením pěšinky na stranu případně delší provlněnou ofinou.

mikado-sestrihane-vrstvene-hranaty-oblicej

Sestříhané delší mikádo vám určitě bude sedět.

Polodlouhé vlasy pro hranatý obličej

Polodlouhé vlasy jsou pro hranatý obličej velice vhodné. Celkový dojem zjemní, a pomůžou opticky vyvážit hrany obličeje. Pouze se vyvarujte přísným rovným střihům a vlasy noste sestříhané. Určitě nezapomeňte na provlňování ofiny, případně délek vlasů, to by vám mělo velice slušet. Nezapomeňte vlasům dodávat objem nahoře hlavy a naopak ve spodních partiích vlasů, kde je obličej širší, si ho zbytečně nepřidávat.

hranaty-oblicej-polodlouhe-vlasy

Romantický rozcuch konečků hezky vyváží ostré hrany obličeje.

Dlouhé vlasy pro hranatý obličej

Dlouhé vlasy hranatému obličeji dodají na ženskosti a hrany tváře velice pěkně zjemní. Můžete využít zásad, které jsem už popisovala výše. Tedy delší vlasy provlnit a tak využít toho, že vám vlnité vlasy sednou. Dobré je sáhnout po vrstveném střihu vlasů a sčesávat je do obličeje, aby zanikla výraznější čelist. Pěšinku volte na stranu a držte se delší vzdušné ofiny.

hranaty-oblicej-dlouhe-vlasy

Hranatý obličej vypadá s dlouhými provlněnými vlasy a delší ofinou na stranu prostě skvěle.

Přidat komentář