Účesy pro srdcovitý (trojúhelníkový) obličej

srdcovity-oblicej-ucesy

Ohledně správného střihu vlasů mi od vás stále chodí dotazy, což mě samozřejmě moc těší. Dříve už tu vyšly články týkající se účesů pro kulatý a hranatý typ obličeje, ale ještě jsem nestihla rozebrat další typy tváře. Dnes bych to ráda napravila a pokusila se vám nastínit střihy vlasů, které budou slušet dalšímu z hojně zastoupených tvarů obličeje – a to obličeji srdcovitému.

Srdcovitý obličej

Srdcovitý obličej se někdy nazývá i trojúhelníkový, což už jasně vypovídá o jeho tvaru. Pro upřesnění  se majitelky srdcovitého obličeje vyznačují širokým čelem, které přechází ve výrazně se zužující čelisti. Trojúhelníkový obličej bývá zakončen dobře znatelnou zašpičatělou bradou. Celkově je tedy vrchní část srdcovitého obličeje poněkud mohutnější, zatímco spodní část značně užší.

Zásady účesů pro srdcovitý obličej

Při výběru správného střihu vlasů pro srdcovitý obličej je nutné mít na paměti širší čelo, které je třeba správným účesem vyvážit. Nepochybně se k tomu hodí delší vzdušná ofina. Slušet vám ale budou i jednoduché volně splývající delší vlasy s pěšinkou posazenou na straně. Zvlnění dolních partií vlasů je hezké a vítané, odpoutáte tím tak pozornost od špičatější brady. Nikdy neuděláte chybu jednoduchým a jemným ryze ženským účesem.

  • Vzdušná delší ofina
  • Delší vlasy
  • Posazení pěšinky ke straně
  • Zvlnění délek vlasů
srdcovity-oblicej-strihy-vlasu

Reese je skvělým příkladem nositelky výrazně srdcovitého obličeje. Na fotkách vidíte, jak rovná pěšinka odhalí všechny nedostatky jinak velmi pěkné tváře, které ofina posazená na stranu lehce zakryje.

Jakým účesům se vyhnout

Vyhněte se jakýmkoliv účesům, které by širším horním partiím obličeje zbytečně dodaly na objemu. Problémem se pro vás může stát třeba i příliš hustá rovná ofina. Vítané pro vás nebudou ani hodně geometrické přísné střihy, které zvýrazní ostřejší bradu.

Ofina pro srdcovitý obličej

Jak už jsem psala výše, ofina je pro trojúhelníkový obličej velmi pozitivní a zjemňuje jinak výrazné čelo tohoto typu tváře. Slušet vám bude vzdušná ofina posazená trochu ke straně. I klasická patka je skvělou volbou. Vyhněte se naopak příliš husté rovně střižené ofině.

srdcovity-oblicej-ofina

Ofina srdcovitému obličeji sluší, tak proč toho nevyužít

Krátké vlasy pro srdcovitý obličej

Srdcovitému obličeji dobře sedí kratší účesy, kdy je vpředu ponechána patka nebo lehčí vzdušná ofina a zadní vlasy jsou naopak střiženy klidně hodně krátce. Pro tenhle obličej se ale hodí všechny kratší šmrncovně chlapecké  střihy, kdy je alespoň částečně potlačeno čelo a zbytek tohoto jemného obličeje je zvýrazněný kratším rozcuchem.

trojuhelnik-oblicej-kratke-vlasy

Krátké vlasy s patkou můžou vypadat skvěle.

Mikádo pro srdcovitý obličej

Mikádo srdcovitému obličeji sluší. Zkusit můžete mikádo do podkovy, jen pěšinku opět nechejte trochu na straně. Klasický pážecí vzhled mikáda také není špatný, pokud ho doplníte lehkou ofinou.

srdcovity-oblicej-mikado

Mikádo doplněné patkou je dobrá volba.

Polodlouhé vlasy pro srdcovitý obličej

Polodlouhé vlasy jsou pro srdcovitý obličej velmi vhodné. Zkuste je nosit sestříhané, opět je vítaná ofina, šmrncovní vzhled vám ale také dodají třeba střapaté konečky vytočené směrem od obličeje.

Rozverně sestříhané polodlouhé vlasy srdcovitému obličeji padnou

Dlouhé vlasy pro srdcovitý obličej

Dlouhé vlasy trojúhelníkovému obličeji stejně jako většině typů tváře sluší. Opět není od věci doplnění jemnou ofinou, ale pokud chcete mít i vpředu dlouhé vlasy, úplně postačí, pokud posadíte pěšinku lehce ke straně. Délky vlasů si můžete nechat sestříhat a zkusit můžete i zvlnění konečků.

srdcovity-oblicej-dlouhe-vlasy

Dlouhé vlasy s pěšinkou na stranu vám budou slušet.

3 komentáře

Přidat komentář