Hlemýždí maska

Když se řekne hlemýždí maska, každému z nás se asi vybaví nevábný sliz a možná i masakrování nevinných šneků. Většina z nás by se asi takovému vyšetření zdaleka vyhnula, ať už kvůli vyšší částce nebo lásce ke zvířatům. Tato procedura je ale z velké části opředená předsudky, velmi jsem proto uvítala, když se jedna z mých kamarádek nechala ošetřením zlákat a ihned jsme ji musela ohledně celého zákroku vyzpovídat. V dnešním článku bych vám ráda předala právě tyto postřehy z poněkud netradiční procedury.

hlemyzdi-maska

 

Účinky šnečí masky

Asi si kladete otázku, proč tohle ošetření vůbec podstoupit. No pár důvodů by se určitě našlo. Tím hlavním je schopnost šnečího extraktu stimulovat obnovu kožních buněk. Šnečí sliz je také bohatý na kyselinu glykovou, která má výrazný vyhlazující a hydratační efekt, zlepšuje pružnost pokožky, redukuje tvorbu mazu a napomáhá léčit akné i nežádoucí pigmentaci. Těchto zajímavých účinků si všiml chilský lékař Fernardo Bascunan, když zpozoroval, že chovatelé hlemýžďů mají velice jemnou kůži na rukou a jakékoliv zranění se jim hojí neuvěřitelně rychle.

Jak je to s masakrováním šneků

Jako asi každého milovníka zvířat mě nejvíc zajímalo, zda při ošetření krásnou pleť vykoupím smrtí kdoví kolika šneků. To určitě není příjemné pomyšlení a od zákroku by mě to naprosto odradilo. Skutečnost je ale docela jiná. Extrakt se odebírá z hlemýžďů Helix Aspersa, což je druh šneků, s kterým se potkáte volně v přírodě, ale také ve francouzské restauraci. Na rozdíl od gastronomie, ale odebírání slizu jejich život nijak neohrožuje. Před odebráním se hlemýžď důkladně očistí, následně se mu sliz opatrně odebere a poté se vrací zpět a bez újmy do chovu.

Jak ošetření šnečí maskou probíhá

Po příchodu do salonu začne kosmetička celou aplikaci důkladným vyčištěním pleti. Čištění probíhá hloubkově za pomoci speciální špachtle, aby byla pleť dostatečně připravená na aplikaci účinných látek. Samotná maska se aplikuje ve dvou fázích. Nejprve se na čistou pleť nanese ampule s aktivními složkami. Ty proniknou do pokožky a pleť ještě lépe připraví na nanesení samotné masky. Poté se již na pleť přiloží maska z trojrozměrného buničitého materiálu. Její účinné látky se do pleti ještě více zapracují pomocí ultrazvuku a luminoterapie. Jedná se vlastně pouze o přejíždění po masce svítícím přístrojem. Maska je bez zápachu, velice hebká a skvěle přilne k pokožce. Její původ byste bez předchozího informování jen těžko uhádla.

Pleť po masce je i podle zkušeností kamarádky opravdu hezká a vyhlazená. Masku si můžete pořídit i na domácí použití, efekt je ale oproti salonu o něco nižší a do špatně vyčištěné pleti maska příliš dobře neproniká. Takže je možná na poprvé doopravdy lepší zkusit salon a při dobrých zkušenostech si pořídit masku na doma.

Kam na ošetření: Zákrok provádějí třeba v salonu Korunka na Praze 2.

Kolik maska stojí: Samotnou masku pořídíte kolem 290 Kč, maska v salonu s čištěním pleti, ultrazvukem a luminoterapií vás přijde asi na 1000.

Přidat komentář