Jak vybrat nejlepší žehličku na vlasy

Žehlička na vlasy se stala oblíbenou společnicí těch z nás, které si rády užívají zářivého lesku a zdravého vzhledu vyžehlených rovných vlasů. Sama ji používám často a s oblibou. Dokáže moje rozverné vlnité vlasy velice pěkně zkrotit a nasadit jim fasádu elegance. Pokud si plánujete žehličku pořídit, určitě byste měla znát pár bodů, které je při jejím výběru dobré brát v potaz.

pexels-photo-1

Velikost ramen žehličky

Určitě znáte hlavní typ žehličky s úzkými rameny neboli úzký styler. Tento typ je velice multifunkční, hodí se pro všechny typy vlasů a zvládá kromě žehlení i zvlnění vlasů. Již méně známým typem je žehlička s velkými širokými rameny označovaná jako široký styler. Je vhodná především pro hodně dlouhé nebo hodně husté nepoddajné vlasy. Žehlení je s ní rychlejší, ale manipulace už není tak precizní. Zvlnění vlasů s ní také dost dobře nedosáhnete.

Pokud nemáte úplně jasno, doporučila bych klasickou úzkou žehličku, která se hodí pro každé vlasy.

Výkon žehličky

Určitě se také poptejte  na výkon žehličky. Ty výkonnější se rychleji nahřívají a tak vám v koupelně mohou ušetřit dost času. Uvidíte, že po nějaké době vám nebude lhostejné, za jak dlouho dosáhne vaše žehlička požadované teploty.

Délka kabelu

Před koupí je také dobré se na samotnou žehličku podívat a věnovat pozornost délce jejího kabelu. Měl by být dostatečně dlouhý, aby se vám s ním ve vaší koupelně dobře manipulovalo.

Povrch žehličky

Povrch žehličky je snad nejdůležitějším parametrem. Je to velice zásadní bod, na který určitě berte ohled. Nikdy nekupujte žehličku, která má kovový povrch. Škodí vlasům a po pár použitích byste ze své hřívy určitě nadšená nebyla. Pozor si také dejte na levné žehličky, kde je kovový povrch překryt keramikou, která se ale často naruší a zbude pouze kov.

V pořádku je keramická plocha, která rovnoměrně vyzařuje teplo, a vlasy s ní větší problém nemají. Rychle se nahřívá a vlasy také rychle rovná. Šetrné jsou také žehličky, které mají navíc teflonový nebo turmalínový povrch. Turmalín zmírňuje elektrizování vlasů a násobí lesk. Teflon zase dobře chrání vlasy před negativním teplem žehlení a brání připalování stylingových přípravků na vlasech. Skvělé jsou proto žehličky, které kombinují keramiku, teflon i turmalín a tak spojují plusy všech těchto materiálů.

Nastavení teploty

Nastavitelná teplota u žehličky je pro mě velmi důležitá. Některé žehličky mají totiž pouze jednu přednastavenou teplotu, u jiných můžete tlačítky teplotu regulovat podle potřeby svých vlasů. Dnes bych již sáhla pouze po žehličce, u které se dá teplota nastavovat. Proč si stále ničit vlasy 200 stupni, když vašim vlasům na vyžehlení bohatě stačí 150? U jemných nebo narušených vlasů jsou nízké tepoty přímo nutností. Proto doporučuji se na tuto vlastnost žehličky předem poptat. Rozmezí u běžných žehliček by se mělo pohybovat kolem 100 až 200 stupni. Samozřejmě existují i vychytávky jako u Rowenty. Tato značka představila inteligentní žehličku Respect Straightener, která přizpůsobí teplotu vašim vlasům na míru.

Značka žehličky

Žehličky na vlasy v dnešní době vyrábí velké množství firem. Samozřejmě některé se již dostaly do povědomí a některé se teprve snaží prorazit. Určitě neuděláte chybu, pokud ve výběru zohledníte i značku a radši si pořídíte o něco dražší žehličku od značky, na kterou jste slyšela chválu, než levnější neznámý produkt z internetu. Výhoda může být také ve snadnější reklamaci výrobků od známějších značek. A nejde ani opominout, že na většinu těchto žehliček se dají najít na internetu recenze, takže nekupujete zajíce v pytli. Přesto cena hraje samozřejmě velkou roli, a pokud má neznámá žehlička stejné parametry jako žehlička od známé značky, určitě to neznamená, že bude horší. Důležité je zaměřit se především na zmíněný povrch, nastavení tepoty, výkon žehličky.

Značky, s kterými mám zkušenosti

Braun

S žehličkou Braun E-Straight ESW jsem byla velice spokojená. Měla moc hezké zpracování s drážkami na horním rameni, což bylo dobré i na vlnění vlasů. Teplota se dala nastavovat, takže vše v pořádku. S keramickým povrchem vlasy také neměly žádný problém. Žehličky od Braunu tedy podle mého názoru naprosto v pořádku.

 

Remington

Žehličku od Remingtonu sleek & curl s6500 mám a celkově velká spokojenost. Velice dobrý výkon i skluz vlasů po povrchu. Plusem jsou drážky pro možnou tvorbu kudrn. Žehlení naprosto v pořádku a úplně bez poškození vlasů. Potěšila mě nastavitelná teplota žehlení a přiložené cédéčko s tipy na žehlení i vlnění vlasů a cestovní obal na žehličku. Celkově doporučuji, Remington dělá výborné žehličky.

 

Philips

Žehličku Philips HP8310 SalonStraight Active ION jsem si pořídila, protože jsem chtěla vyzkoušet iontovou žehličku. Nijak zvlášť mě nezklamala ale ani nepotěšila. V žehlení žádný problém nevidím, to je naprosto v pořádku, vlasy po deskách dobře kloužou. Co mě ale dost zklamalo je nemožnost nastavovat na žehličce teplotu, což jsem si bohužel předem nezjistila. U Philipsu si tedy opravdu dejte pozor na žehličky bez regulace teploty.

 

Iontová žehlička

Iontové žehličky způsobily velký rozruch. Slibovaly hezčí vzhled vlasů i lepší rozčesávání díky působení záporně nabitým iontům. Samozřejmě jsem neváhala a hned si jednu pořídila. Musím říct, že žádná výrazná změna se nekonala. Ionty možná minimalizují poškození vlasů, ale s kvalitní žehličkou bez iontů byl výsledek srovnatelný. Zda má v sobě žehlička ionty bych se tedy již příště nezabývala. Žehlení podle mého názoru daleko více ovlivňuje povrch žehličky, správná technika a kvalitní přípravek chránící před vysokou teplotou.

Ceny žehliček: Žehličky se v dnešní době pohybují kolem 500-4000 Kč. Neberte úplně ty nejlevnější, které nesplňují základní parametry, které jsme si popsali. Slušnou keramickou žehličku s nastavením teploty seženete kolem 1000 Kč.

1 Comment

Přidat komentář