Multimasking – trend více pleťových masek
Proč si dáváme na tvář jen jednu pleťovou masku, když můžeme mít třeba tři? Ne, nemyslím tím prostřídat je, ale nanést na různé části obličeje různé přípravky ve stejnou dobu. Vznikne tak hezká koláž, vyfotíte se, přidáte fotku na sociální síť a jste rázem součástí nového fenoménu krásy, který vládne Instagramu. Říká se mu #Multimasking.
Proč vyzkoušet multimasking?
Asi si říkáte, proč něco takového vůbec vyzkoušet. Ony instagram trendy často nebývají něco, co se v reálném životě vyplatí vyzkoušet ( pro příklad třeba trend šíleného obočí). Multimasking ale takový není a pro většinu z nás se opravdu hodí. Proč? Málokdo z nás má “normální” a jednotnou pleť. Většinou je spíše smíšená, nebo alespoň s rozdílnými potřebami. T-zóna je často náchylná k ucpávání pórů a přemíře mazu, takže se na ní hodí maska s kyselinou salicylovu, čelo a tváře potřebují u většiny z nás zase spíše hydratovat, tudíž by se hodila maska s kyselinou hyaluronovou, oční okolí si žádá jemné rozzáření a oddálení stárnutí, ideální by byl tedy retinol. Jak toho dosáhneme s jednou maskou? Těžko. A právě proto je tu multimasking.
Pro hodně z nás se hodí využít právě multimasking, který je něco jako konturování v péči o pleť. Díky této technice můžete péči namixovat a každé části vašeho obličeje dopřát ideální přípravek.
Jak na multimasking?
Při multimaskingu je důležité mít opravdu dobře zjištěný stav a potřeby vaší pleti. Dobře analyzujte, kde je pleť suchá, kde se mastí, kde potřebuje hydratovat, kde zmatnit a kde zase rozzářit. Podle toho volte masky. Nejdříve nanášejte masky, které mají na pleti být déle (to bývají hydratační) a pak až ty, které mají kratší dobu působení. Budete je tak moci smýt najednou. Dobře zvažte, zda s maskami, které se chystáte použít, již máte zkušenost a nehrozí vám alergická reakce. V opačném případě nejdřív masky otestujte na menší ploše pokožky. Vždy postupujte podle předepsaného použití každé masky a nepřekračujte dobu použití.
Jaké masky použít?
Výrobci sice rádi tvrdí, že by se značky neměly kombinovat, ale s tím si nelamte hlavu. Pokud máte otestovanou alergickou reakci, můžete směle mixovat podle potřeb vaší pleti. Existují i speciální sady masek právě na multimasking, třeba ty od Glamglow, Sephory, nebo L’Oréalu. Z klasických masek se k sobě hodí dobře krémové, které se k sobě jednoduše nanášejí.
Příklad multimaskingu
- Mastný nos (T-zóna) – maska s kyselinou salicylovou, nebo s uhlím, jílem
- Sušší tváře (strany obličeje) – maska s kyselinou hyaluronovou, nebo s kolageny, peptidy, vitaminem C, anti-aging složkami
- Citlivá oblast kolem očí (rtů) – maska s retinolem, nebo s glycerinem, vitaminy, složkami proti otokům, rozjasňující
Znáte multimasking? Využíváte?
Jan1cka 12.4.2018 at 23:58
Dava to logiku a to me to nikdy ani nenapadlo 😀
Karol 23.4.2018 at 18:12
Jsem moc ráda, že se tenhle tip hodil😊