Podklad pod oční stíny
Pokud běžně používáte sypké stíny, určitě víte, že někdy není snadné udržet je na víčku, aniž by ztrácely intenzitu. Když se řekne podklad pod stíny, každému se asi ihned vybaví báze. Kvalitní báze je samozřejmě asi nejlepší prostředek pod stíny, ale určitě není jediný. Většinou platí, že pod práškové stíny je lepší dát prakticky cokoliv než vůbec nic. Stíny budou lépe držet i na make-upu než na úplně čistém víčku. Dnes si představíme několik základních prostředků k prodloužení výdrže stínů a seznámím vás i s nějakými svými osobními tipy na přípravky, které jsem vyzkoušela. Na srovnání jednotlivých pomocníků použiji stíny od HM, které mají bez podkladu opravdu tragickou pigmentaci i výdrž.
Báze pod oční stíny
Báze je naprostá klasika, pokud běžně používáte stíny, určitě se bez ní jen těžko obejdete. Dobrá báze výrazně prodlouží výdrž stínů a zvýrazní jejich barvu.
Top bází je určitě velmi známá Urban Decay Primer Potion. Je to dražší kousek (kolem 700 Kč), ale zase si poradí i s mastnými víčky a stíny se celý den ani nehnou. Levnější variantou pak může být třeba báze Essentials od E.L.F (40 Kč), která si poměrem cena kvalita vede hodně dobře. ArtDeco eyeshadow Base (200 Kč) je takovou střední cestou, ještě trochu lepší než E.L.F, ale také dražší. Z drogerie je pak jedna z lepších báze od Dermacolu (100 Kč), kterou tu vidíte a kterou také právě testuji. Není úplně top, trochu se slévá a je taková drolivější, ale výdrž stínů prodlouží obstojně, takže je dostačující.
Korektor pod stíny
Pokud ráno nestíháte a chcete vzít kruhy pod očima i s podkladem pod stíny jedním vrzem, je korektor dobrá volba. Zakryje pigmentové nedokonalosti a navíc většina korektorů pomáhá vytvořit podklad pod stíny.
Jako tip bych uvedla třeba Benefit Stay Don´t Stray (700 Kč), což je korektor a báze v jednom. Aktuálně používám korektor Magic Touch od Stage Line (200 Kč), který výdrž stínů v pořádku prodlouží. Z drogerie mám pak dobré zkušenosti třeba s Rimmel Match Perfection (115 Kč). Můžete ale vyzkoušet použít prostě jakýkoliv svůj oblíbený korektor a uvidíte, jak se mu jako podkladu pod stíny vede.
Bílá tužka pod stíny
Bílá tužka je výborná pro zvýraznění intenzity stínů. Minus ale je, že vymalování celého víčka tužkou je trochu zdlouhavé. Pokud už si dáte tu práci, tak zjistíte, že dokáže i z těch nejhorších neviditelných stínů vytáhnout barvu. O čemž svědčí i fotka dole, kde vidíte prakticky neviditelnou růžovou, z které tužka vytěžila maximum, takže stín už vypadá alespoň trochu výrazně.
U bílé tužky opravdu neřeším značku. Stalo se mi totiž, že se i dražší lámala a byla úplně na nic. V tomhle případě to tedy jistí Essence a S-he.
Krémové oční stíny
Pokud máte krémové stíny, které na víčku dobře drží, můžou dobře posloužit jako podklad pro sypké stíny. Těmi pak už oči třeba jen dostínujete nebo zvýrazníte barvu podkladových krémovek. Určitě tedy není od věci si nějaké kvalitní krémové stíny pořídit, jejich výdrž je příjemná a ráno oceníte, když se nebudete muset patlat z bází, ale rovnou začnete nanášet stíny.
V tomhle ohledu jsou pro mě nepřekonatelné krémové stíny od Benefitu Creaseless (500 Kč), kupuji si je opakovaně, protože jsou vážně super. Z drogerie pak musím doporučit Maybelline Color Tattoo (140 Kč), drží na víčku opravdu dobře.
A jaký podklad pod stíny používáte vy?