Souboj pleťových masek: černá, jílová a BIO
Není nad ten pocit, kdy si peelingem ohoblujete obličej, celé tělo namažete krémem, umyjete si vlasy, použijete dokonce i kondicionér a hlavně! Dopřejete si pleťovou masku. Doma se mi jich nashromáždilo celkem dost, a tak jsem v poslední době testovala jak divá.
Jako první se mi pod ruku dostala černá maska od korejské značky Pilaten s bambuckým uhlím. Pleť jsem nejdřív vyčistila micelárkou a potom už jsem dle návodu začala na obličej patlat černou masku. Prsty, protože se mi nechtělo špinit maskou štětec. Šlo to celkem hladce, maska voní příjemně a dobře se roztírá. Vypadá tak trochu jako dehet. Ne že bych někdy na vlastní oči dehet viděla, ale takhle nějak si ho představuju 😉 Nanesla jsem ji na celý obličej, zejména na čelo, nos a bradu. Slibuje až zázračné hloubkové čištění pórů, takže jsem netrpělivě zapnula časovač a začala odpočítávat.
Po pár minutách bylo cítit lehké pnutí – nic, co by se nedalo zvládnout. Po 25 minutách byla už maska úplně suchá, a tak jsem ji začala slupovat. Abych byla upřímná, byl to celkem boj. Maska vás možná zbaví černých teček, čeho vás ale zbaví určitě, je veškeré vaše ochlupení na obličeji. Místy to fakt hodně bolelo. A výsledek? Nos jsem měla určitě čistější, ale rozhodně nemůžu říct, že by mi maska z pórů vytáhla veškerý maz. Spíš je jen tak zvenku očistila.
L’Oréal představil nedávno řadu tří jílových pleťových masek. Šedou, hnědou a zelenou. Já jsem si koupila tu šedou – Detox Mask s obsahem kaolinu, marockého jílu a uhlí. Má hodně hutnou krémovou konzistenci, což mi vyhovuje. Výrobce by mohl trochu zašetřit na parfemaci; nepřekvapilo by mě, kdyby intenzivní vůně někomu citlivějšímu spustila bolehlav. Rozetřela jsem ji po celém obličeji, nafotila pár amazonských selfíček a šla si uvařit kafe.
Pnutí se dostavilo brzy. Maska je určená pro mastnější pleť a je tedy celkem logické, že bude stahovat, ale na můj vkus stahuje až moc. Příště si dám trochu tenčí vrstvu 🙂 Deset minut bylo maximum, co jsem zvládla. Ve sprše jsem masku smyla a výsledek byl krásný. Pleť vláčná, hydratovaná a čistá. První dojem rozhodně lepší než u té černé masky Pilaten.
Poslední z testovaných masek je pečující a čistící ranní BIO maska z Havlíkovy apotéky. Na návodu píšou: nanést ráno po probuzení, vyčistit zuby a opláchnout. Maska má texturu velmi lehkého bílého krému a jako většina ostatních produktů Havlíkovy apotéky voní po bylinkách. Obsahuje olej konopný, rozmarýnový a levandulový, pleti má dodat barvu a zbavit ji nečistot. Nejedná se o masku, která by pleť čistila do hloubky, spíš taková ranní rychlovka pro dobrý pocit.
Srovnání cen:
Černou masku Pilaten lze pořídit za 300,-. Obsah balení je 60 g, což úplně v pohodě vystačí na 15 aplikací. Především pokud ji aplikujete jen na T-zónu. Pure Clay L’Oréal 50 ml od 250,-. Balení vyjde minimálně na 10 aplikací. Ranní maska z Havlíkovy apotéky vychází na 189,- korun za 30ml balení. Při každodenním používání by vystačila tak 10 dní.
Resumé:
Vítězem je jednoznačně jílová maska Pure Clay. Viditelné výsledky za dobrou cenu. Černou masku Pilaten vnímám spíš jako kosmetickou bublinu než jako produkt s prokazatelným výsledkem. A Ranní BIO maska z Apotéky je fajn, ale za tu cenu asi radši zůstanu u toho, že si ráno pleť klasicky opláchnu vodou a očistím pleťovkou.