Štětec na make-up

Stále nanášíte make-up prsty? A vyzkoušela jste někdy štětec? Představte si, že byste nanášela ručně třeba pudr. Asi by vám to příliš nešlo a výsledek by nebyl nikterak skvělý. Možná brzy přijdete na to, že i nanášení make-upu je nesrovnatelně lepší při použití štětce. Make-up vypadá skvostně, profesionálně a je hotov raz dva. Navíc vám aplikace štětcem ušetří zašpiněné ruce a nerovnoměrné rozetření. Podíváme se proto, jak štětec vybrat a jak s ním zacházet.

stetec-na-make-up

Zdroj

Typy štětců na make-up

Štětce na make-up se dělí do tří základních skupin. Aby vám štětec vyhovoval, nevybírejte ho podle oka, ale spíše zvolte variantu, která se co nejlépe hodí ke konzistenci vašeho make-upu.

Plochý štětec

Plochý štětec se mi nikdy moc neosvědčil. Aplikace make-upu s ním není příliš precizní. Hodí se spíše na tuhé nebo hutnější tekuté make-upy. Výhoda je, že pracovat s ním není vůbec těžké. Make-up naneste na ruku, štětec v něm lehce smočte a dlouhými tahy natírejte. Nečekejte ale nějaký zvláštní efekt. Výsledek se v tomto případě podobá nanášení make-upu prsty. Seženete ho třeba zde.

Kabuki face brush

Tento typ štětce se dříve používal převážně na aplikaci pudru. Dnes je ale už známo, že se stejně dobře hodí i na aplikaci make-upu. Nejlépe si ale poradí s variantami, které jsou pudru podobné. Velmi vhodný je tedy na make-up sypký minerální nebo kompaktní pudrový. Díky poměrně univerzálnímu užití s ním ale neuděláte chybu ani při použití make-upu tekutého. Nanášení s ním je snadné a rychlé, výsledek potom velmi přirozený. Opět naneste make-up na ruku, štětec v něm smočte a krouživými pohyby nanášejte na obličej. Dporučila bych ho, pokud se štětci na me-up začínáte. Jako nevýhodu vidím obtížné čištění velkého množství štětinek.

Seženete ho třeba zde.

Stipple Brush

Stipple Brush nebo také Stippling Brush je štětec díky kterému se dá pomocí make-upu vytvořit skutečné umělecké dílo. Proto je také oblíbeným pomocníkem vizážistů. Pokud jste někdy viděla fotku modelky s dokonalou pletí, nejedná se pouze o kouzla  photoshopu, ale také o pečlivé nanesení make-upu tímto štětcem. Hodí se hlavně k lehkým vzdušným make-upům jako jsou pěnové, ale samozřejmě také k tekutým, takže je to poměrně univerzální štětec. Nanášení s ním je ale pro vytvoření perfektní pleti trochu obtížnější. Štětec opět namočíte v make-upu a poté jím na obličeji vytváříte co nejmenší kroužky. Nebo také můžete make-up nanášet lehkým ťupkováním, což je ale ještě zdlouhavější. Správná aplikace tímto štětcem je tedy nejdelší, ale při trpělivém nanášení krouživými pohyby má největší efekt naprosto skvostné pleti.

Seženete ho třeba zde.

Kde štětec seženete: Pro kvalitní štětce se podívejte například do Sephory, Macu, Douglasu. Levnější variantou jsou třeba štětce Elf.

Štětec z přírodního vlasu

Pravá vlákna štětce jsou samozřejmě podstatně lepší než vlákna umělá, pokud jsou tedy slušně zpracována. Neplatí nutně, že jsou jemnější, ale bývají k pleti šetrnější a přípravky se jimi lépe nanáší, zvlášť sypké, na které jsou přímo perfektní. Minus je cena, která bývá u těch lepších přehnaná, a samozřejmě jsou tu také důvody z přesvědčení, proč si nekoupit srst nějakého zvířete.

Syntetická vlákna

Dnešní kvalitní syntetické štětce již ani příliš nezaostávají za štětci přírodními. Spíše slouží k trochu jinému účelu, hodí se totiž více na tekuté přípravky, takže není důvod, proč si na tekutý make-up nepořídit hezký syntetický štětec. Nezpochybnitelným plusem je lepší cena.

Jak čistit štětec na make-up

Štětce čistěte buď speciálními čističi, které jsou již k dostání v každé drogerii nebo parfumerii. Pokud se vám nechce utrácet, úplně stačí štětec umýt šamponem (nejlépe dětským), ale nevadí ani obyčejné mýdlo. Jestliže je štětec hodně zabarvený, zkuste ho mu dopřát koupel v olivovém oleji. Po umytí  nechte volně uschnout. Štětec byste měla čistit raději každý týden.

Přidat komentář