Stop poškozeným vlasům
Vlasy by měly být zářící ozdobou každé ženy, k čemuž je ale bezpodmínečně nutné, aby byly kvalitní. To se bohužel ne každému daří. Chemické úpravy, nesprávná nebo nedostatečná péče často vedou k poškození vlasů, kterého se jen těžko zbavuje. Dnes si tu uvedeme několik základních tipů, jak opět dospět ke krásným a zdravým vlasům.
Zásah profesionála
Při zpozorování výrazně poškozených vlasů je logické zamířit nejdříve ze všeho do kadeřnictví. Zastřižení vlasů pomůže celý účes oživit a vlasům dodat nový život. Přesto i v tomhle případě může dojít při nepříliš odborném zásahu k problému. Všímejte si, zda kadeřník používá skutečně velmi ostré nůžky, díky kterým jsou vlasy po úpravě čistě zastřižené. Největší pozor je třeba dávat na chemické procesy. Barvení nebo melírování se snažte omezit na minimum a prodiskutujte s kadeřníkem, jaký zásah by byl pro vaše vlasy nejméně náročný.
Tip: KÉRASTASE Intenzivní kúra pro poškozené a lámavé vlasy Concentré Vita-Ciment – Intenzivní kúra pro celkovou rekonstrukci poškozených a lámavých vlasů s technologií obnovující mezibuněčné pojivo.
Chytré mytí
Myjte vlasy vlažnou nebo studenou vodou. Horká vody vlasy poškozuje, oproti tomu studená voda zanechává vlasy lesklejší. Po umytí vlasy klasicky nedrhněte ručníkem, ale zkuste je vyždímat pomocí papírových utěrek. Zabráníte tak krepatění, utěrka nevytváří takové tření jako ručník a absorbuje víc vody.
Pozor na počasí
Chraňte vlasy před sluníčkem, mrazem nebo chlórovanou vodou v bazénu. Jakékoliv extrémní podmínky jsou pro vlasy jednoznačnou přítěží. V létě proto nezapomínejte na klobouk, sprej s ochranou před UV zářením a koupací čepici do bazénu. I v zimě je pokrývka hlavy velice vítaná.
Snižte teplotu
Omezte tepelnou úpravu vlasů. Zvlášť pokud jsou vaše vlasy čerstvě ostříhané a chcete postupně zlepšit jejich stav, dejte jim šanci na obnovu. Volné schnutí na vzduchu je neskonale zdravější než fénování nemluvě o dalších úpravách jako je žehlení a kulmování. Pokud už vlasy nějak upravovat musíte, nechte je před vyfénováním alespoň již z větší části uschnout. Výsledný efekt bude stejný ale vlasy budou méně trpět.
Vnitřní očista
Jako každá jiná část vašeho těla jsou i vlasy ovlivňovány tím, co jíte a pijete. Nezapomínejte na dostatečné přijímání čisté vody, vitamínů a minerálů. Prospějí vám omega-3 mastné kyseliny, které mají skvělý vliv na vlasy i pokožku. Neodpírejte si lososa, vlašské ořechy, lněné oříšky a další prospěšné potraviny. Taktéž ovoce a zelenina je pro vaše vlasy jen a jen plusem.
Pomoc z přírody
Zkuste dát šanci přírodním přípravkům. Jde sice o běh na dlouhou trať, ale třeba zjistíte, že přírodní šampony a kondicionéry sedí vašim vlasům daleko lépe než klasické chemické dryáky. Nejdřív sice vlasy po jejich použití mohou působit víc mastné, po několika týdnech by se ale měl stav srovnat a vlasová pokožka by měla být na cestě k obnovení správné produkce mazu. Stejně tak stylingové přípravky můžete nahradit přírodnějšími. Zaměřit se můžete i na různé DIY návody. Populární je například výroba vlastního gelu na vlasy s pomocí pouhé želatiny a vody.
Máte nějaký osobní fígl pro zdravější vlasy?