Test odličování micelárních vod – Bioderma, Mixa, Lirene
Srovnávání staré dobré micelární vody od Biodermy s jinými micelárkami je poslední dobou hodně žhavým tématem napříč blogosférou. K nejoblíbenější trojici na toto téma patří právě oblíbená Bioderma a jejími konkurentkami jsou pak často Lirene nebo Mixa, které zase patří k cenově dostupnějším přípravkům. Názory na jejich kvalitu si ale často dost odporují. Vzhledem k tomu, že právě tuhle trojici doma mám, rozhodla jsem se udělat takový menší test. Moje osobní pocity půjdou z velké části stranou. To nejdůležitější totiž bude ukázat si tuhle trojku v akci právě v tom, co je na micelárních vodách nejdůležitější – tedy v odličování.
Test micelárních vod
Dlouho jsem přemýšlela, na jakých přípravcích schopnosti micelárek ukážu. Nakonec jsem se rozhodla pro tři klasické přípravky z drogerie, které bude mít doma hodně z nás.
1. Prvním odličovaným přípravkem bude oblíbený drogerkový make-up Rimmel Match Perfection.
2. Jako stíny jsem vybrala gelovo-krémové Color Tatoo, které se neodličují úplně snadno, takže určitě dají micelárkám zabrat.
3. Třetím produktem jsou pak úplně klasické tekuté linky od Essence.
Snažila jsem se, aby měly všechny tři micelárky co nejvyrovnanější postavení, takže jsem se pokoušela, aby na každém tamponu bylo jejich stejné množství. Stejně tak jsem se snažila i nanášet na ruku přípravky co nejvíc podobně a po každém pokusu před jejich dalším nanesením ruku důsledně osušit. Tamponem jsem po ruce vždy přejela jen jednou, aby bylo vidět, jak micelárky odličují jediným tahem. Pokud bych tahů udělala víc, samozřejmě bych s každou z nich přípravky odlíčila úplně. Ani jedna mi nepřijde jako nějaký vyložený propadák a odlíčit se zvládnu s každou z nich. Přesto nakonec je dobře vidět, že docela podstatné rozdíly mezi nimi jsou.
Odličování s micelární vodou Lirene
Lirene se bohužel na jeden tah nepovedlo úplně odlíčit ani jeden z nanesených přípravků. U make-upu si vedla docela slušně, ale Color Tatoo se jí nepovedlo odstranit skoro vůbec a s linkou je to tak napůl cesty. Celkově jsem musela tamponem přejet po ruce ještě dvakrát, aby bylo vše pryč. S Lirene se sice normálně zvládnu v pořádku odlíčit, ale je na to vždy třeba trochu víc tamponů a času než je nutné.
Odličování s micelární vodou Mixa
Mixa si vedla o poznání lépe. Po jednom tahu zvládla naprosto zlikvidovat make-up. S Color Tatoo také docela slušně zametla a tekutou linku výrazně redukovala. Na dočištění už jsem potřebovala jen jeden další tah. S Mixou se za normálních okolností odlíčím úplně v pořádku, vše jde dolů docela snadno.
Odličování s micelární vodou Bioderma
A přichází královna! Musí se nechat, že si Bioderma stále vede lépe než její levnější kolegyně. Bylo by zajímavé ji srovnat s dražšími micelárkami, protože tady zkrátka v odličování bezpochyby vítězí. Make-up i Color Tattoo je po jednom tahu úplně pryč a zbývá jen lehký náznak linky.
Výsledek testu odličování
1. Bioderma
2. Mixa
3. Lirene
Teď se ještě pustíme do lehkého nastínění dalších vlastností těchto micelárek. Bohužel tady už přichází na scénu osobní pohled, který je vždy subjektivní. Musím říct, že nejsem příliš citlivá na parfemaci přípravků a ani s lepivým pocitem se příliš často nesetkávám, takže se v tomhle pohledu na micelárky můžeme dost lišit.
Vůně
Nejvýraznější parfemaci má určitě Lirene. Je to výrazná sladká vůně, která mně nijak nevadí, ale někomu by samozřejmě mohla, takže je to spíš minus. Z Biodermy i Mixy nějaký náznak cítím, určitě bych neřekla, že jsou úplně bez jakékoliv vůně. Je to ale opravdu velice slabé a tedy prakticky zanedbatelné.
Pocit po odlíčení
Tady nastává problém. Zatímco na Biodermu je minimum stížností, už jsem slyšela hodně negativních názorů na lepivý pocit po odlíčení s Mixou i Lirene. Osobně mi nijak nevadí Mixa, tam prakticky po odlíčení necítím nic, co by mě nějak obtěžovalo. Lirene možná trochu lepí, ale skutečně jsem asi v tomhle směru tak trochu necitlivá, protože mi to nijak zvlášť nevadí. V tomhle ohledu není zkrátka nad osobní zkušenost.
Obal
Líbí se mi balení Lirene i Biodermy, mají příjemné obaly s šikovnými víčky, které fungují, jak mají. Velké minus má v tomhle ohledu pro mě Mixa. Její pumpička je úplně na nic, věčně se s ní nemůžu trefit na tampon a často nepoznám, kdy je otevřená a micelárku vyliju.
Cena
Pokud neseženete nějakou zajímavou akci, je za svoji běžnou cenu nejdražší Bioderma (kolem 400 Kč). Samozřejmě, pokud na ni potkáte 1+1, proč si ji nepořídit, na druhou stranu její normální cena pro někoho může představovat problém. Vyzdvihla bych ji ale za to, že na rozdíl od Mixy a Lirene, které mají 200 ml je Bioderma objemnější a potěší vás 250 ml.
Mixa je pak takový zlatý střed, 150 Kč je přijatelných snad pro každého.
Lirene je se svými 80 Kč nejlevnější variantou.
Kterou micelárku bych doporučila?
Najít si svou nejoblíbenější micelárku je dost individuální záležitost a záleží na vašich preferencích. V testu jasně vítězí Bioderma, takže pokud vám nevadí její vyšší cena, zklamat by vás neměla. V případě že hledáte spíše levnější variantu, doporučila bych Mixu, která je v odličování jasně lepší než Lirene. Pokud nepotkám nějakou zajímavou akci s Biodermou, sama po ní nejspíš taky sáhnu.
Máte některou z těchto micelárek? Jak vám vyhovuje?