Tipy pro zdravější vlasy
Mít krásné vlasy je základem toho cítit se dobře. Na trhu existuje velký počet výrobků a je na každém, aby si našel ten, který mu vyhovuje nejlépe. Nezáleží však jen na správně vybraném šamponu. Existuje pár triků, které pokud budete dodržovat, budou vaše vlasy zdravější a zároveň mnohem hezčí.
Teplota vody
Jedním z nepsaných pravidel je správná teplota vody při mytí. Nejdříve byste měli použít na hlavu vodu teplejší, aby se otevřely póry a lépe do nich vnikal přípravek. Nepoužívejte však vodu horkou, vlasy by mohly utrpět šok a začít se třepit a lámat. Ke konci mytí je pak vhodné používat vodu studenější. Nejen, že to pomůže pórům uzavřít se zase zpět, ale také budou vaše vlasy lesklejší.
Rozčesat před mytím
Pokud máte delší vlasy, je vhodné je před umytím řádně rozčesat. Zabráníte tak nejen vzniku různých nepříjemných uzlů ve vlasech, ale také pomůžete výrobku lépe se mezi vlasy dostat.
Šampon patří na pokožku, maska na zbytek
Mnoho lidí dělá základní chybu. Šampon nanáší na celou délku vlasů a stejně tak i masku, či kondicionér. To je ale špatně. Nejdříve bychom měli nanést šampon jen na pokožku hlavy, smýt a to udělat ještě jednou, abychom vlasy umyli, ale také se ujistili, že dostaneme z přípravku všechny potřebné látky. Po důkladném opláchnutí by se měla nanést maska, ale ta nepatří na pokožku hlavy. Způsobíte si tím jen nadměrné maštění vlasů a hlavu budete muset umývat častěji.
Frekvence mytí
Každému se mastí hlava jiným tempem. Nicméně se všichni odborníci shodnou na tom, že mýt si hlavu každý den není úplně ideální. Vlasy se pak mastí ještě rychleji a časté mytí je poškozuje.
Správně vybrané přípravky
Jak už bylo zmíněno na začátku článku, je důležité umět si vybrat správný šampon, či masku. Na trhu je velký počet výrobků a každému sedí něco jiného. Proto se nebojte vyzkoušet více variant, než narazíte na to, co vám opravdu vyhovuje. Po čase je také dobré šampony prostřídat.
Zapleťte si před spaním vlasy
Pokud patříte do skupiny lidí s delšími vlasy, doporučuje se si je uvázat před spaním do copu nebo jinak sepnout. Pokud budete spát s rozpuštěnými vlasy, nejen, že se vám rychleji zpotí pokožka hlavy, ale také způsobíte jejich větší lámavost a vypadávání.
Domácí masky
Není žádné tajemství, že domácí věci fungují výborně jako kosmetické výrobky. Například na lupy je výborné používat odvar z kopřiv, pro lesk vlasů zase žloutek nebo olivový olej a pokud máte vlasy suché a lámou se, určitě vyzkoušejte kokosový nebo
arganový olej.
Správné vysoušení
Další častou chybou je špatné sušení vlasů. Po koupeli byste je neměli dřít ručníkem do sucha, ale spíše z nich vymačkat vodu a na chvíli zavázat do turbanu. V tom však zůstaňte jen pár minut. Vlasy se jinak zapaří a můžete je druhý den mýt znovu. Poté můžete vlasy buďto nechat uschnout přírodním způsobem, nebo použít fén. Na něm je ideální používat studenější teplotu. Vlasy neutrpí takový šok a zároveň budou mít více lesku.
Šetrné barvení
Posledním bodem je správné barvení vlasů. Pokud nejste spokojeni se svou barvou, je přirozené ji změnit. Nebojte se však zeptat v drogerii na šetrnější barvy nebo zajděte rovnou do kadeřnického salonu, kde by měli odvést práci dobře a svědomitě, aniž by výrazněji poškodili povrch, či složení vlasového vlákna. A malý tip na závěr? Pokud chcete změnit barvu, ale nechcete nic rapidnějšího, zkuste o odstín světlejší nebo tmavší od vaší přirozené. Ta prý lidem sedí nejvíce.