10 kosmetických make-up přestupků

Občas se do make-upu nějaká ta chybička vloudí. Komu se taky ještě nic takového nepřihodilo? My máme ještě to štěstí, že nás při takových trapasech většinou nikdo nezvěční, zatímco fotky celebrit s nepodařeným make-upem kolují po celém světě. Klidně se přiznám, že se mi určitě při prvních pokusech s líčidly povedlo vytvořit možná i všech 10 těchto inspirativních looků. Doufám, že vás dnešní článek pobaví a třeba se i v nějakém prohřešku poznáte.

kosmeticke-prohresky

Pomeranč

Znáte to. Jste bílá jako stěna, venku začíná svítit sluníčko a tak vás napadne, že se trochu přistříknete. Jenže samoopalovák je věc zrádná a není radno si s ní zahrávat. Ráno zjistíte, že vypadáte jak z půlky oloupaný pomeranč napadený plísní. A co teď? Je čas na peeling. Na hodně peelingu.

Indián

Jednou jsem četla v jedné chytré knize, že se indián stane opravdovým indiánem, až když se zbaví obočí. Nevím, zda kniha mluvila pravdu, přesto i dnes můžeme na ulici potkat spoustu indiánek, které ctí starou tradici. Aneb pokud neumíte upravovat obočí, zajděte si do salonu a hlavně nic nestříhejte a už vůbec netrhejte. Někdy to taky nemusí jít vzít zpátky a vy už zůstanete indiánem na pořád.

Holywood smile

Tak se přiznejte! Kontrolujete si před odchodem zuby, jestli na nich nemáte rtěnku? Ne? A nekouká po vás okolí náhodou někdy poněkud divně?

Matematička

Na internetu můžete narazit na spoustu návodů, které vás naučí jak konturovat obličej. Oblíbenou pomůckou jsou většinou čísla nebo geometrické tvary. Například  bezva způsob nanášení bronzeru do čísla 3. Dám vám jednu dobrou radu. Nezkoušejte to těsně před odchodem. A už vůbec ne před důležitou akcí a ani náhodou v přítmí. Ať nedopadnete jak Bridget Jonesová na setkání právníků.

Rokerka

Černé linky ve stylu jsem drsná a cool jsou hodně trendy. Že zmenšují oči? Působí to poněkud tvrdě? Pche! No a? Jsem přece rebel!

Princezna. Ne. Královna!

Jojo. Bez tvářenky by to nešlo. A když už máte nějakou hodně pěknou, tak to chce řádnou vrstvu. Ať náhodou nevypadáte nezdravě. Tak takhle ne! S tímhle přístupem bude chtít švarný hoch vždycky za ženu Nastěnku a na vás zbudou ehm..čuníci.

Pavoučí nožky

Někdy je prostě fajn mít sexy dlouhé svůdné řasy. Tak proč nepřidat vrstvu řasenky navíc. Zdálky to vypadá bezvadně, zblízka sice poněkud živočišně, ale co. Zvířecí vzory nikdy nevyjdou z módy.

Polární záře

Chystáte se na party a chce to něco trochu šmrncovního. Tak proč nezkusit rozjasňovač? Super nápad! Nějak to moc není vidět, tak se trochu přidá. Trochu víc. Doladí se to třpytkami a je už dopředu jasné, že zazáříte! Možná víc než disco koule.

Exotická jižanka

Středoevropanky se většinou nemůžou pyšnit nazlátlou pokožkou. Co není, může být! Úskalí samoopalováku je moc velké riziko a tmavý make-up je po ruce vždy. Hezky rozetřít po obličeji a hned máte hlavu bronzové bohyně! A zbytek těla? Nebudeme přece hnidopiši.

Panda

Tohle je můj oblíbený look. Panda je úžasně roztomilé zvíře, takže je skvělé, jak často můžeme potkat někoho, kdo se jí při líčení inspiruje. Abyste neřekli, dám vám i návod. Chce to tmavý stín. Hodně tmavého stínu. A možná i trochu rozteklé řasenky. S tím vším pěkně pod oči a můžete jít rovnou hledat svůj bambus.

Povedlo se vám některé z těchto kosmetických faux-pas vytvořit? Nebo máte nějaký zajímavý vlastní přešlap?

2 Comments

Přidat komentář