10 tipů jak se zbavit tmavých kruhů pod očima

Probudíte se, vejdete do koupelny, postavíte se před zrcadlo a… Přichází leknutí hodné scary movie. Kruhy pod očima jsou zkrátka zase ve formě a nehodlají se jen tak vzdát. Jasně, nejlepší je a vždycky bude použít dostatečně krycí korektor s béžovým tónem, který tenhle nešvar zamaskuje. Dneska si ale přidáme ještě nějaké další tipy, které vám můžou pomoc nad kruhy zvítězit.

Co jíte?

Pokud vás kruhy a váčky pod očima trápí opakovaně, zaměřte se i na svůj jídelníček. Pravidlem číslo jedna je dostatek čisté vody. Myslete i na doplnění železa a dopřejte si víc potravin jako jsou luštěniny, slunečnicová semínka, játra nebo zvěřina. Naopak vám neprospěje alkohol a hodně slaných potravin.

Nemněte a masírujte!

Jak se chováte ke svým očím? Na tuhle oblast je totiž potřeba být víc než opatrná. Každodenní nešetrné drhnutí očního okolí může kruhy zhoršovat. Naopak vítané jsou lehké pravidelné masáže krémem, kdy kůži jen lehce proklepáváte prsty nebo krouživými pohyby hladíte.

Spánek

Tady víc než platí, že je spánek nejlepší doktor. Pokud se vám kruhy dělají při přepracování, zřejmě vám nepomůže nic jiného, než deficit dospat. Jestli vás navíc trápí otoky, pamatujte, že je nutné spát opřená, aby mohly otoky odejít a lépe se vstřebat.

Odličujete?

Perfektní odlíčení je základ pleti bez kruhů. Pokud se na to vykašlete, řasenka, stíny i linky se rozpijí, zanesou pleť a kruhy se vám zaručeně objeví. Stejně tak se držte předchozí rady a oči při odličování tampónem nedřete, ale jen jemně přejíždějte. Pokud víte, že se vám někdy odličovat vážně nechce, mějte na nočním stolku vždy odličovací ubrousky, které vás dostanou z nejhoršího.

Dejte si okurku

Plátky okurek jsou provařenou klasikou. Proč si je ale na oči nepřiložit, když to funguje? Budete zaručeně odpočinutější a kruhy ztratí na intenzitě.

Bez opalováku ani ránu

Máte pod očima kruhy? Pak nutně potřebujete ochranu před sluníčkem. Jinak hrozí, že se budou tmavé oblasti v těchto místech prohlubovat. S přibývajícím věkem se tak můžete dopracovat k hodně výrazným kruhům, které už ani nepůjdou zamaskovat. V létě i v zimě to tedy chce krém s alespoň SPF 30 pod oči.

Nezapomínejte na krémy

Korektor je samozřejmě velmi důležitý, ale neméně důležitý je i krém, který pečuje o oční okolí a tak ho vyživuje a chrání. Výborné jsou ty, které obsahují vitaminy A a C nebo třeba kofein. Určitě vám neuškodí ani nějaký roller, nejde tak ani o účinnost jeho složek, pomůže vám i přejíždění samotným chladným kovovým aplikátorem.

Uvařte si čaj!

Kdo nezná skvělou sílu čajových pytlíků? Po uvaření je stačí strčit na pár minut do ledničky, přiložit na oči a pak už jen odpočívat. Aspoň na 15 minut vypněte a uvidíte, že po relaxaci a čajových pytlících bude oční okolí daleko víc svěží.

Připravte se na ráno

Večer ponořte dvě lžičky do vody a dejte je do mrazáku. Ráno při probuzení lžičky vyndejte a přiložte na pár minut na oči. Chlad pomůže oči nastartovat a snížit otoky.

Maskujte

Když už prevence kruhů nepomůže nebo máte tmavší pokožku danou geneticky, dejte se do maskování. Vyberte si kvalitní béžový nebo nažloutlý rozjasňující korektor se silnou krycí schopností a kruhy jím zastřete. Nezapomínejte ani na make-up, který celou pleť sjednotí.

CLARINS Rozjasňující korektor Instant Light, korektor, který účinně maskuje, hydratuje i rozjasňuje. Pro oční okolí ideální.

clarins-korektor

Seženete ho tady.

GUERLAIN Rozjasňující korektor Parure Gold Precious Light, obsahuje peptidy a olej z myrhy, jeho pigmenty odráží světlo, což skvěle maskuje tmavé kruhy.

guerlain-korektor

Seženete ho tady.

Máte nějaký jiný zajímavý tip, jak s kruhy zatočit?

1 Comment

Přidat komentář