3 triky na menší nos díky líčení

Ve správných rukou má make-up neuvěřitelnou schopnost zcela změnit proporce naší tváře – a to je taky jeden z důvodů, proč si ho zamilovat. Takže pokud máte na obličeji něco, co chcete zakrýt, nebo naopak oblasti, které potřebujete zvýraznit, pomocí správné techniky líčení je tohle vše možné. Ne každá máme nos jako knoflíček a ne každý je zastáncem plastiky. Pokud tedy chcete instantně a rychle svůj nos trošku zmenšit, čtěte! Beauty blogerky a makeup artistky mohou mít klidně velký nos, ale pokud znají způsob, jak za použití světla a stínu zkreslit realitu, nikdo se to ani nemusí dozvědět. Právě s pomocí hry světla a stínu můžeme ovlivnit, jak se lidem naše tvář jeví a vytvořit perfektní dojem tím, že upozorníme na různé oblasti nosu nebo tváře. Kromě obvyklých technik konturování nosu jsou zde tři tipy, kterými můžeme nos rychle a snadno opticky zjemnit.

Jak udělat široký nos štíhlejší

Chcete-li, aby váš nos vypadal užší, nevytrhávejte obočí příliš daleko od kořene nosu. Naopak ho případně dokreslete trochu blíž k sobě. Je až neuvěřitelné, jak velký má obočí optický vliv na šířku nosu. Na prvním obrázku vidíte obočí, které je příliš daleko od sebe, takže nos vypadá větší. Na druhém obrázku vidíte, jak by to mělo být správně. 

Zeštíhlení bambulky nosu

Pokud nemáte úplně dokonalý konec nosu, odveďte od něj pozornost. Jednoduše naneste rozjasňovač na nejslabší místo nosu (jeho prostředek) a na “bambulku” vůbec žádné rozjasnění nepoužívejte. Maximálně matný bronzer, který tohle místo opticky zmenší. Stejně tak, pokud máte nos trochu křivý, rozjasňovačem můžete vést rovnější linku, která nebude úplně kopírovat přirozený tvar a tím nos “narovnáte”. Na prvním obrázku vidíte nos bez rozjasňovače, na druhé už perfektně rozzářený.

Zakrytí hrbolku na nosu

Pokud máte lehce “orlí” nos nebo zkrátka jen hrbolek na kosti, zkuste využít rozjasňovač jinak. Rozjasňovací přípravek využijte na špičku nosu a naopak přes hrbolek a po stranách nosu přidejte trochu tmavšího matného bronzeru.

Tohle (ne)dělejte, aby váš nos vypadal menší

ANO – bohatá rozzářená hříva vlasů s vlnkami přitáhne pozornost k vaší kštici a odpoutá ji od nosu
NE – naopak ofina pohledy k nosu zákonitě přitáhne, protože zmenšuje oblast vašeho obličeje, které lidé věnují pozornost
ANO – pokud chcete opticky zmenšit vás nos, vyhrajte si s očima – výrazné stíny, umělé řasy, vše co oči opticky zvětší ubere naopak prostor vašemu nosu
ANO – pěšinka na straně opět dokáže odlákat pohledy od středu obličeje – vyzkoušejte!

Přidat komentář