5 důvodů, proč chodit na kosmetiku

Kůže je největším orgánem lidského těla. Pečujete o něj? Většina z nás na tuhle otázku odpoví ano. Kupujeme si drahé krémy, pravidelně se odličujeme, pleť čistíme, vyživujeme maskami a chráníme. I když máme pocit, že děláme maximum, někdy to prostě nestačí. Pleť vypadá povadle, objevují se první vrásky, nebo akné. Děláme snad něco špatně? V tu chvíli přichází druhá otázka. Chodíte na kosmetiku? Kosmetické ošetření se někdy opomíjí a přitom může v péči o pleť zásadně pomoci. Šikovná kosmetička odhalí, co vaše pleť skutečně potřebuje a třeba i to, že ten drahý krém, který používáte, pro vás vůbec není vhodný.

Proč chodit na kosmetiku?

  1. Pleť důkladně a do hloubky vyčistit, ale zároveň jí neublížit, je umění hodné profesionála. Proto je lepší se doma nepokoušet čistit zanesené póry nebo akné. Takové zásahy mohou skončit i dlouho se hojícími záněty, jizvami a pigmentovými skvrnami. Ošetření akné a hloubkové čištění je vždy lepší nechat na specializovaném kosmetickém salonu.
  2. V kosmetickém studiu se používá profesionální kosmetika, která má intenzivnější účinky, a patří proto jen do rukou odborníka. Vaší pleti dodá nový impulz a pomůže ji rozzářit.
  3. Dopřát si můžete speciální procedury, jako je masáž obličeje, třeba mikromasáž očního okolí, která pleti dodá svěží a odpočatý vzhled a je skvělou prevencí vrásek.
  4. Určitě je dobré prokonzultovat s odborníkem váš typ pleti a péči, kterou na něj používáte. Možná se dozvíte, že někde děláte chybu.
  5. Mimoto si v příjemném studiu užijete zasloužený relax. Každá z nás někdy potřebuje prostě vypnout a nechat se hýčkat.

Kam na kosmetiku?

Kam tedy zajít na kosmetiku? Kosmetika je na každém rohu. Jak ale poznat tu kvalitní? Určitě si zjistěte, jakou kosmetický salon, kam se chystáte, používá značku kosmetiky. Zvažte také, na jaké ošetření vás může nalákat. Můžete vyzkoušet třeba galvanickou žehličku nebo ošetření ultrazvukem. A hlavně – zda je salon sympatickým příjemným místem, kam se už teď nemůžete dočkat.

Kosmetické ošetření spolu s pravidelnou péčí neznamená jen, že zítra budete mít krásnou pleť. Především znamená, že krásná bude i za deset nebo dvacet let.

Svou pleť máte ve svých rukou. A v rukou své dobré kosmetičky 🙂

Já osobně na kosmetiku chodím moc ráda, když potřebuji svou pleť “nastartovat”. Jak to máte vy?

4 komentáře

Přidat komentář