5 tipů jak mít krásné nohy nejen v létě

Léto je období, kdy dostávají naše nohy i chodidla pořádně zabrat. Kůži vysušujeme pobytem na sluníčku a chodidla zase hrubnou v otevřených botách. Dnes tu pro vás mám 5 tipů, jak svoje nožky udržet i v létě krásné a v pohodě. Určitě je spoustu dalších možností, ale snažila jsem se vybrat to, co se mi zdá naprosto nepostradatelné.

leto-pripravky-na-nohy

Voňavé nohy s Scholl sprejem

Určitě to znáte. Vezmete si v teplém počasí baleríny a hned je pohroma na světě. Antiperspirant na nohy je tedy jedna z věcí, které se vám neztratí. Ochrání vás proti potu a nepříjemnému zápachu, navíc i příjemně osvěží. Scholl je taková klasika, která skutečně funguje a dá se jednoduše sehnat.

scholl-sprej-vonave-nohy

Ochrana před sluníčkem

Je sice skvělé pyšnit se krásně opálenou pokožkou nohou. Přesto stejně jako na každé jiné části těla by ani tady neměla být sexy bronzová barva vykoupená spáleninou. Hezký tón kůže jde získat i s ochranným krémem, takže na SPF určitě nezapomínat! Pro mě je  jedničkou příjemně vonící Nivea.

nivea-krem-ochrana-proti-slunicku

Pozor na hrubé a rozpraskané paty

V létě se vyplatí pravidelná návštěva pedikúry nebo alespoň obrušování pat v pohodlí domova. Mimoto je prakticky nutnost používat vyživující a změkčující krémy. S kvalitním krémem jste tak na dobré cestě se vyhnout bolestivě rozpraskaným a vysušeným patám. Můj dlouhodobě nejoblíbenější krém je skvělý Balea s ureou. Vypadalo to, že už se nebude vyrábět, ale naštěstí se jen měnil obal a v drogerii už jsem ho opět zahlédla.

krem-na-paty

Promazávejte!

Nohy jsou částí těla, která má výrazné sklony k vysušování a v létě je k tomuhle nešvaru pokožka obzvlášť náchylná. Takže mazat, mazat nebo olejovat, zkrátka jak to vyhovuje právě vám. Já mám osobně velkou oblibu v suchých olejích, tenhle od Sanoflore je skvělý.

olej-na-nohy

Přidejte barvu

Pokud je vaše pokožka stále beznadějně bílá a pro opálený vzhled nechcete podstupovat škvaření na sluníčku ani solárko, je možná načase si trochu vypomoct. Dobrou pomocí můžou být samoopalovací přípravky. Na druhou stranu ty málokdy na úplně bílé pleti vytvoří přirozený vzhled. Já to se samoopalováky prostě neumím, takže jsou pro mě zatím tabu. Místo toho sázím na tělové make-upy. Sice je jejich aplikace pracná a pokožka dostane barvu jen na chvíli, zase ale neriskujete skvrny nebo oranžádu. Na fotce vidíte tělový make-up  Dermacol v odstínu Sand. Je trochu tmavší, stačí ho malinko, musí se s ním pracovat hodně rychle a je nutné ho perfektně rozetřít. Pokud se s ním ale naučíte pracovat, je efekt celkem přirozený. Alternativou může být tónovák od Sally Hansen, který mám možná ještě radši.

make-up-na-nohy

Co používáte v létě na nohy vy?

Přidat komentář