5 tipů pro růst nehtů

Snažíte se nechat si narůst přírodní nehty, ale stále se tak úplně nedaří? Trápí vás lámavost, křehkost, případně zničené drápky po gelovkách? Osobně tenhle problém právě řeším. Gelové nehty jsem si nechala odstranit a teď se snažím, aby se ty moje papírové chudinky zase dostaly malinko do formy. Je to běh na dlouhou trať, přesto se mi už teď dodržováním několika málo zásad povedl nebývalý úspěch. Dávám si skutečně záležet a výsledky jsou vidět, i když mám nehty opravdu poškozené, jsou teď delší, než byly kdykoliv před tím. Dnes mám tedy takových osvědčených 5 rad, které alespoň na mě skutečně zabírají.

Nechat růst

První bod se zdá naprosto triviální, přesto je tím nejzákladnějším. Jak vám nehty můžou narůst, pokud si je koušete, odlamujete, případně pořád zastřihujete? Bez péče o nehty by to nešlo, ale přehnaná pozornost jim také úplně neprospěje. Starejte se o ně, ale dejte jim prostor a čas na zotavení a růst.

Lakovat

Dříve jsem vždycky dodržovala všechny ostatní body, ale lakování jsem se vyhýbala. Nehtům to přece neprospívá, může je to zabarvovat a lépe se jim bude dařit bez laku. Omyl! Schválně si vyzkoušejte mít nehty stále perfektně nalakované. Stojí to práci, ale konečky nehtů jsou hezky zpevněné, nemají takovou tendenci se štěpit a nehty spokojeně rostou! Samozřejmě to chce podlak, ale jinak je to snadný způsob, jak se dopracovat k dlouhým nehtům. Začínám uvažovat i o gel laku, se kterým by se nehty určitě zpevnily ještě lépe. Lakování za mě tedy celkově jedno velké ano!

Pilovat

Pilování je v rámci podpoření růstu nehtů omílané stále dokola. Pořád ale platí, že správným pilováním se nehet hezky zacelí a tedy se zmírní jeho lámavost. Důležité ale je si zapamatovat, že nehty pilujeme jen v jednom směru! Výběr pilníku už je na vás, osobně bych doporučovala kvalitní skleněný.

Blažek Antibakteriální skleněný pilník na nehty Antibactif

antibakterialni-pilnik

Vyživit

O nehty je samozřejmě potřeba i pečovat. Sama nemám žádný úplně oblíbený přípravek, než úzkostlivě vybírat, co na nehty nanesete, je dle mého hlavní nanášet to poctivě a pravidelně. Určitě je dobré pořídit si nějaký fungující zpevňovač a zainventovat i do přípravku pečujícího o kůžičky.

La Chévre Zpevňující výživa

zla-chevre-zpevnujici-vyziva-nehtu

Doplňky

Proti doplňkům stravy na různé problémy bývám docela skeptická. Nicméně v tomhle případě musím uznat, že na nehty mi zrovna docela zabírají. Zinek a selen, které tyhle tobolky obsahují, nehtům určitě dělají dobrou službu. I tady platí, že to chce dodržovat pravidelné braní prášků, aby se mohl efekt dostavit.

Simply You DonnaNAILS

donna-nails-doplnek-pro-rust.nehtu

Co na nehty zabírá vám?

3 Comments

 • Skills of Art 17.11.2014 at 11:32

  Pilník používám jedině skleněný a hodně mi pomáhají tabletky zinku :)) Dobré tipy 🙂

  Skills of Art

  Odpovědět

 • barakara 18.11.2014 at 10:08

  Ahoj, mam to dost podobne, ja nehty lakuju a bavi me to, navic se to stava i stredem pozornosti v mem okoli 😉 Piluji papirovym pilnikem a jsem s nim nad miru spokojena a kdyz mam cas, vyzivym nehty i olejickem, ale to je treba opatrne, protoze nasledne lakovani je vhodne nechat az na druhy den, aby lak pekne prilnul a nedelal bublinky. Osobne take uvazuji o gel laku, ale zatim tomu nechavam volny prubeh 🙂
  bára.kára blog

  Odpovědět

 • Hanalac 7.12.2014 at 21:58

  Zajímavé rady, ale místo doplňků stravy mi příjde lepší jíst dýňová semínka. 🙂

  Odpovědět

Přidat komentář