7 letních make-up tipů

Příjemné sluneční dny svádí k nejrůznějším aktivitám, takže se skoro zdá, že na nějaké líčení ani není čas. Přesto se vždycky vyplatí nechat si chvilku jen sama na sebe a udělat se zase trochu krásnější. Dnes mám pro vás 7 tipů, které se při tvorbě letního make-upu určitě vyplatí.

letni-make-up-tipy

Zjemněte líčení

Pamatujte, že v létě je méně více. Nikdo nechce vypadat přehnaně a v tropických teplotách, kdy make-up teče proudem, není zrovna žádoucí mít na sobě několik vrstev. Silnější líčení je proto určitě lepší nechat na chladnější dny a místo toho vsadit na jednodušší make-up. Místo vysokého krytí se vám v létě určitě osvědčí sjednotit pokožku pouze lehkým BB nebo CC krémem.

Matujte

Léto se svým krásným počasím a příjemnými teplotami s sebou přináší i jednu negativní věc, což je lesklá pokožka. Rozjasnění je žádoucí, lesk ale v žádném případě. Pokud máte s lesklou tváří problém, můžete vyzkoušet šikovnou vychytávku v podobě matujících ubrousků. Stejně tak nešlápnete vedle s matujícím make-upem.

Pozor na rty

Pleť není to jediné, co v létě dostává pořádně zabrat. Pozor je potřeba dávat i na rty. Často se stává, že se na ně zapomíná a po dni na sluníčku si je můžete lehce spálit. Mějte proto vždy při sobě balzám s SPF. Dalšími skvělými letními pomocníky jsou třeba másla na rty nebo slušivé lesky.

Vyletněte barvy

V létě je ta správná chvíle na pořádnou nálož zářivých barev. Tmavé odstíny rtěnek, stínů a laků na nehty nehte prozatím odpočívat a vyzkoušejte něco odvážnějšího! Neonové laky na nehty, oči zahalené ho pastelových barev a zářivě šťavnaté rtěnky budou to pravé. Ne každý má ostré barvy v lásce, ale pokud je příležitost, proč je nevyzkoušet.

Nechte zářit svou pleť

Jemně sluníčkem políbená pleť působí zdravě a krásně. Nebojte se ji rozzářit trochou rozjasňovače na lícní kosti, který jí dodá maximální šmrnc. Další letní nezbytností je pak určitě bronzer, který nechá vyniknout slušivé opálení a v matné variantě i zvýrazní kontury tváře.

Přibalte ubrousky

V létě běžně provádíme spoustu aktivit, které make-upu zrovna dvakrát nesvědčí. Plavání, opalování, pocení ze sportu, to všechno přispívá ke zkáze vašeho líčení. Je proto na místě mít s sebou vždy odličovací ubrousky, kterými provedete restart make-upu. Samozřejmě se vám budou hodit i jako skladná odličovací pomůcka na cesty.

Vše s SPF

SPF se při pobytu venku vyplatí celoročně, v létě je ale potřeba naprosto nutně. Nemusí jít jen o lesklý a nevzhledný krém na opalování. V dnešní době není problém sehnat přípravek, který nejen sjednotí pleť, ale i vás účinně ochrání. Takže vám většinou dobře postačí i make-up nebo BB krém. Dejte si ale pozor, aby měl dostatečnou ochranu proti slunečnímu záření, čím vyšší, tím lepší.

Přidat komentář