Urban Decay Primer Potion – recenze bází pod oční stíny

Urban Decay je kosmetická značka, která to s líčením očí prostě umí. Kromě světoznámých paletek očních stínů vyrábí také skvělé tužky na oči nebo legendární báze pod oční stíny. Zvlášť o paletkách najdete na blozích stovky článků, takže i když jsem i já jejich šťastnou majitelkou, raději jsem se zaměřila na něco jiného z jejich repertoáru. Právě s paletkou se ke mně dostal vzorníček bází pod oční stíny, samozřejmě jsem se dala do zkoušení, a protože mi přišlo zajímavé svěřit se vám se svými postřehy, dneska si povíme něco právě o těchto bázích.

urban-decay-baze-pod-ocni-stiny

Urban Decay Primer Potion báze pod oční stíny

Na úvod se přiznám, že báze pod oční stíny zas tak důsledně nepoužívám, vystačím si s bílou tužkou nebo korektorem pro sjednocení očních víček. Prodloužit výdrž stínů také až tak nutně nepotřebuji, protože mám sušší pleť, takže vše drží dobře samo a navíc používám kvalitní stíny, které zas tak velkou fixaci nevyžadují. Pustit se do testování bází pro mě tedy bylo samo o sobě výzvou. Na jednu stranu jsem rychle pochopila, proč jsou báze od Urban Decay tak oblíbené, na druhou jsem se ale utvrdila v tom, že báze pod oční stíny pro mě asi nikdy must have produktem nebudou. To už ale předbíhám, pojďme si nejdříve báze představit.

urban-decay-primer-potion-recenze

URBAN-DECAY-PRIMER-POTION-ODSTINY

Primer Potion SIN

Tento odstín báze je výjimečný svým třpytivým vzhledem v šampaň barvě. Byl tím pádem také první, po kterém jsem sáhla. Na první pohled se třpytky opravdu úchvatně třpytí, na ten druhý mě ale docela zklamal. Nanesla jsem ho klasicky na celé víčko a až následně jsem zjistila, že nanesené stíny třpytivou bázi zcela nezakryjí, takže v záhybu oka, kde preferuji matné tmavé barvy, se stále něco třpytilo. Ve výsledku to nevypadalo dobře. Nakonec jsem Sin používala pouze na pohyblivé víčko, kam dávám třpytivé stíny, ale ani tady úplně nebodoval. Ne se všemi stíny si sedl a s některými se tloukl. Tuhle báze už bych si sama nepořídila.

Primer Potion ORIGINAL

Nejslavnější odstín báze Primer Potion je odstín Original. Měl by se pyšnit tím, že úžasně ladí ke všem odstínům pleti a po zaschnutí není vidět. Original má příjemnou „našlehanou“ konzistenci a je maličko mastnější. Po nanesení se opravdu moc hezky přizpůsobuje barvě pleti víček a na rozdíl od Sin nepůsobí nijak rušivě. Je to rozhodně kvalitní a příjemná báze, která nechá stíny krásně vyniknout. Problém byl u mě snad jen ten, že jsem nejdřív báze nanášela zbytečně moc a oční stíny se mi pak hůře „blendily“ (rozmazávaly do sebe). Když jsem množství ubrala, byl výsledek lepší. Tenhle odstín báze mi docela vyhovoval, i když to nebyla srdcová záležitost.

Primer Potion EDEN

Mým nejoblíbenějším odstínem se stal nakonec překvapivě právě Eden. Má tělový matný finiš a nabízí plné krytí, takže schová veškeré nedokonalosti pleti (začervenání, pihy, žilky) na očních víčkách a připraví tak krásný jednolitý poklad pod stíny. Stejně jako u ostatních odstínů báze i Eden vám zajistí krásné zvýraznění stínů a dlouhou výdrž. Pokud bych si pořizovala bázi od Urban Decay, sáhla bych právě po Edenu. Svou funkcí mi nejvíc připomínal korektor, který ráda používám místo báze a navíc na něm stíny skvěle držely.

Cena: 590 Kč

Primer Potion ANTI-AGING

Báze proti vráskám by kromě pozitivního efektu na výdrž stínů měla také při pravidelném používání viditelně redukovat známky stárnutí, vypínat pleť, zlepšovat texturu pokožky a okamžitě rozjasnit unavené oči. Při používání báze jsem byla limitovaná velikostí vzorečku, takže o slibovaném omlazení pleti vám nemůžu referovat. Anti-aging báze mi přijde hodně podobná klasickému odstínu Original, jak už texturou, tak i vlastnostmi – také po nanesení prakticky zmizí a pouze lehounce rozjasní. Asi je to příjemná alternativa, pokud chcete mít pocit, že pro boj s vráskami opravdu děláte vše, co se dá. Osobně mi tahle báze nejvíce připomíná Original a nějaké další benefity (možná až na lehounké rozjasnění způsobené projasňujícími pigmenty) jsem příliš nezaznamenala.

Cena: 730 Kč

urban-decay-recenze-bazi-pod-ocni-stiny

urban-decay-baze-pod-ocni-stiny-recenze

urban-decay-baze-primer-potion

 

Hodnocení bází Primer Potion

Jsem moc ráda, že jsem konečně pochopila, proč jsou báze od Urban Decay tak vyhlášené. Obecně se o nich dá říct, že skutečně zvládnou neuvěřitelně vytáhnout pigmentaci a krásu odstínů jednotlivých očních stínů. Stejně tak na nich stíny výborně drží (až je skoro problém je odlíčit). Je ale třeba s nimi pracovat opatrně, stačí opravdu drobounká vrstvička báze, větší množství báze je spíše na škodu. Pokud chcete investovat do kvalitní báze, můžu vám je jen doporučit, snad jen Sin mi příliš nesedl a pro Anti-aging ještě zatím nejsem ta pravá cílovka. Na druhou stranu i tyhle top báze mi potvrdily, že si bez báze pod oční stíny docela vystačím. Eden je sice skvělý, na druhou stranu si ale zas tak nutně nepotřebuji kupovat poměrně drahou bázi, když mi stíny drží dobře sami o sobě a v případě potřeby velmi podobnou službu odvede korektor.

Jak jste na tom vy s bázemi pod oční stíny? Máte zkušenost s Primer Potion?

1 Comment

Přidat komentář