Airbrush make-up – bezdotykový make-up

Znáte airbrush make-up? Nejspíš už ano. Poslední dobou na něj vidím reklamu všude. Abychom si trochu objasnili, o co jde a zda to opravdu nutně potřebujete, povíme si o něm dneska něco víc. Airbrush princip nanášení make-upu využívá místo štětců nebo houbičky stříkací pistole. Nevím, jak vy, ale já jsem se dříve setkávala s touhle pistolkou jen v rámci gelových nehtů, kdy mi nail artistka “nastříkávala” podle šablony barevné konečky nehtů. Samotná technika, kdy se barva aplikuje pomocí rozprašování, je známá už řadu let. Poslední dobou se ale airbrush technika snaží prosadit na poli make-upu. V dnešním článku se podíváme na to, zda už štětcům a houbičkám definitivně odzvonilo, patří do koše a vy nutně potřebujete airbrush sadu!

Airbrush make-up

Pokud si chcete pořídit Airbrush sadu, budete potřebovat již zmíněnou stříkací pistoli a náplně do ní ( do pistole se nepoužívá klasický make-up, ale speciální náplň). Náplně ve většině případů obsahují minerální pigmenty a vodu, takže složení je rozhodně plus. Můžete je mezi sebou různě míchat, existuje dokonce více než 100 odstínů, takže můžete najít svůj ideální odstín make-upu. Vybírat je možné z různých řad airbrush make-upu podle potřeb vaší pleti (například hodně krycí). Tímto způsobem můžete nanášet nejen make-up, ale třeba i náplň s tvářenkou, bronzerem nebo rozjasňovačem. Poté co aplikujete do pistole náplň, zapnete strojek a pak už jen rozprašujete barvu rovnoměrně po pleti, dokud nejste s efektem spokojená. Místa s nedokonalostmi můžete vzít z větší blízkosti a vyzmizíkovat je, pro přirozený vzhled pleti zase můžete jen zvětší dálky aplikovat lehkou vrstvu.

 

Jak airbrush make-up vypadá na pleti?

Podle recenzí vypadá airbrush make-up na pleti krásně. Byl vyvinutý na filmová plátna a je to na něm znát. Výsledkem aplikace je zakrytí nedokonalostí a krásná sjednocená pleť, která ani nepotřebuje korektor. Všimla jsem si pouze malých stížností na to, že někdy trochu zvýrazňuje vrásky nebo drobné chloupky na obličeji. Recenze jsou ale jinak povětšinou nadšené a je vidět, že make-up vypadá prakticky dokonale. Má také velkou výdrž a bez úpravy vám může vydržet skoro celý den. Obrázek si můžete udělat v pěkném videu Petry Lovely Hair.

Pro koho se airbrush make-up (ne)hodí?

Asi si říkáte, proč airbrush make-up není víc rozšířený, když vypadá tak slibně. Nebo proč ho vlastně nemám já. Za hlavní důvod považuji jeho cenu. Kdyby byla sada k dostání za pár stovek, určitě by ji spoustu z nás rádo vyzkoušelo. Ona ale stojí 5 000 Kč. A asi málokdo z nás si dovolí “prubnout” něco takhle drahého, zvlášť když nemáte jistotu, že vám tahle technika bude sedět. Podle mého názoru se vyplatí hlavně profesionálním vizážistkám. Ty totiž normálně musí po každé modelce umývat a desinfikovat štětce, což u bezdotykového airbrush make-upu není potřeba. Tam zkrátka jenom nastřikujete obličeje a líčení více lidí za sebou je tak snazší a rychlejší. Možná by ještě mohl být dobrou volbou pro aknózní pleť. U problematické pleti je totiž jedním z rizikových faktorů přenášení bakterií ze štětců (houbičky) po obličeji, z rukou na obličej, případně roznášení bakterií z postižených oblastí při roztírání make-upu. Při nastřikování makle-upu ale žádný z těchto problémů řešit nemusíte, proces je hygieničtější a tak vám může pomoci bezpečně zakrýt akné. Pokud si i přes vyšší cenu airbrush make-up sadu pořídit chcete, doporučovala bych nejdříve zajít do salónu, kde ho používají. Tam se můžete nechat tímto způsobem nalíčit a vyzkoušet si, jak vám make-up vyhovuje.

Celkově bych řekla, že airbrush make-up je zajímavý, líbí se mi a ráda bych ho vyzkoušela, ale celou sadu si kupovat nebudu. Nemyslím, že nahradí štětce nebo houbičky. Je stále ještě dost drahý, takže není dostupný všem a nanášet make-up jenom s pomocí přístroje je dost nepraktické a třeba do letadla bych pistoli (ani tu airbrush!) rozhodně netahala 😀 Na pleti mi přijde hezký, ale pokud se líčíte pečlivě svým oblíbeným make-upem, dosáhnete určitě podobně skvělého výsledku (možná i lepšího).

Láká vás vyzkoušet airbrush make-up? Nebo vám přijde jako zbytečnost?

1 Comment

Přidat komentář