Aknecolor – recenze a zkušenosti

V dnešním článku si povíme zase něco o akné, konkrétně o jeho zakrývání a Aknecoloru. Kde jsou ty časy, kdy jsem vám tyhle články psát nemohla, protože jsem měla prostě ukázkovou pleť. V článku o hormonální antikoncepci jsem se ale zmiňovala, že po jejím vysazení očekávám pěknou “nadílku”. A musím říct, že je škoda, že jsem se nedala na věšteckou kariéru. Po vysazení antikoncepce jsem se opravdu vrátila do stádia puberťáckých problémů. Ale berme to pozitivně. Můžu s vámi zase řešit akné s přídavkem osobní zkušenosti!

Co je to ten Aknecolor?

Aknecolor se používá na všechny formy Acne vulgaris 1. a 2. stupně (na komedony, červené pupínky i neštovičky).

Proč byste měli znát Aknecolor? Pokud ho tedy ještě neznáte… Je to totiž jeden z těch přípravků, který pupínky zakrývá, ale zároveň i léčí. Takový makeup nebo korektor s přídavkem účinné látky. A je dostupný v lékárně i bez předpisu! Léčivou látkou v něm je clotrimazolum a zároveň je to barevná silně krycí pasta, která jakoukoliv paseku na pleti zvládne zakrýt. Mně ho doporučil lékař jako doplňkovou léčbu, když potřebuji pupínky vyzmizíkovat. Ale musím přiznat, že první zkušenost s ním byla dost negativní. Šla jsem si pro Aknecolor do lékárny, kde jsem vyfasovala barevnou pastu a s nadšením se pustila do zakrývání. Jenže… barva té pasty byla šíleně tmavá a oranžová. Zrovna já, která píšu články o tom, jak je důležitý správný výběr odstínu, se na odstín vůbec nezeptám. Takže jsem začala googlit a zjistila, že Aknecolor se vyrábí ve dvou odstínech. A já si pořídila zrovna ten klasický tmavý. Takže zpátky do lékárny pro Aknecolor light. A pak už moje zkušenost vůbec tak špatná nebyla. Když projedete diskuze, zjistíte, že zkušenosti s Aknecolorem jsou různé. Někomu vyhovuje, někdo ho nemůže vystát. Já bych mohla z fleku patřit do obou skupinek, ale zrovna pro mě se velmi dobře hodí a našla jsem si způsob, jak jeho benefity využít na maximum. Snad po přečtení článku budete vědět, zda se do něj vyplatí investovat i vám.

 

Odstíny Aknecoloru

Jedna z věcí, pro kterou je Aknecolor zavrhovaný, jsou právě odstíny. Jsou prostě jen dva. Je klasický Aknecolor, který je docela tmavý a do oranžova a pak světlejší verze Aknecolor light, která je zase docela hodně světlá a do šeda. Takže buď oranžáda, nebo mrtvolná šedá. Nic mezi tím. Pokud nemáte to “štěstí”, že vaše přirozená barva pleti připomíná pomeranč nebo omítku, barevně vám Aknecolor nesedne. Ale… Dá se to namíchat! Nakonec jsem byla ráda, že jsem měla po ruce oba odstíny a mohla si díky tomu sama namíchat barvu, která mi docela sedne. Používám víc světlého Aknecoloru light a trochu tmavého klasického. Pokud vám nevadí dát si s tím trochu práce, tímhle způsoben se můžete naučit vytvořit si docela použitelný odstín.

Aknecolor na celou pleť?

Další problém s Aknecolorem je ten, že se podle mě nedá používat jako makeup. Tedy hezky na celou pleť. Nemá na to dobrou konzistenci a obličej s ním zkrátka vypadá jako maska. Akné je sice zakryté, ale nevypadá to zrovna nejlépe. Kvalitní krycí makeup odvede rozhodně lepší službu. Jenže ten zase neléčí. Aknecolor působí trochu mastně, dělá výraznou “omítku”. V dlouhodobějším horizontu mi i přes prvotní vzhled mastné pokožky pleť trochu vysušuje. Na celou pleť bych ho prostě nedávala. Pokud tedy nemáte extra hrozný stav akné a nic jiného vám pleť nezakryje.

Jak Aknecolor použít?

Možná si tedy říkáte, jestli se Aknecolor hodí vůbec na něco. Když jsem tu podrobila kritice malou paletu odstínů i vzhled na celé pleti. A tady musím říct, že ano! Podle mě tahle pasta není využitelná úplně jako makeup, ale rozhodně je to dobrý korektor. Vždy namíchám oba odstíny až získám ten, který mi na pleti vyhovuje a velmi jemně jím pak “poťupám” problematické oblasti. Pupínky jsou hezky zakryté a pod vrstvou Aknecoloru se léčí. Zbytek pleti sjednotím oblíbeným makeupem a opatrně to do sebe zapracuji, takže celkový vzhled pleti je úplně bez problémů. A proto mám Aknecolor moc ráda. Chce to naučit se ho používat. Neříkám, že musí vyhovovat každému, ale mě si získal.

Jak léčit akné s Aknecolorem

Co se týče léčivých schopností Aknecoloru, tak já jsem spokojená. Určitě je účinnější než cokoliv, co jsem potkala v drogerii. Pupínky se mi s ním hojí rychleji a jsou zkrátka zakryté, takže mám iluzi pěkné pleti. Asi nemusí zabírat na každého, určitě bych se o jeho použití poradila s kožním lékařem, pokud se s akné i léčíte. Mně vyhovuje používat na noc předepsané přípravky od lékaře a přes den kombinace právě Aknecoloru s makeupem. A jsem spokojená. Akné mám pod kontrolou a věřím, že s tímhle kombem přečkám dobu, než se mi uklidní hormony. Poslední věc, kterou bych vám doporučovala je dodržování přísné hygieny, což je sice otrava, ale pro nezhoršování stavu pleti dost zásadní. Pořádně si umýt ruce, než nanesete Aknecolor na akné, ale třeba i před mícháním odstínů. Hlavně si nepřenášet bakterie z jednotlivých zánětlivých ložisek. A samozřejmě i Aknecolor odličovat a na noc nechat pleť dýchat a léčit něčím jiným. Stejně by vám Aknecolor nejspíš nabarvil polštář.

Vyplatí se vyzkoušet Aknecolor?

Já jsem moc ráda, že jsem se s Aknecolorem potkala. Jako korektor na akné mi funguje bezvadně, moje akné léčí dobře a jsem s ním spokojená. Nepoužívala bych ho na celou pleť a z odstínů bych si nevybrala, ale jde je namíchat. Takže za mě ano, klidně ho zkuste. Když vám nesedne, nevyhodíte zas tak moc. Stojí kolem 180 Kč.

Jaká je vaše zkušenost s Aknecolorem?

Přidat komentář