Alobalová metoda odlakování nehtů

Určitě jste si už také všimla, že některé laky na nehty jsou tak odolné, že se s úspěchem brání i těm nejlepším odlakovačům. Zvlášť třpytivé laky, které jinak patří k velmi pěkným a efektním, často vůbec nechtějí dolů. Co v takovém případě dělat? Rovnou říkám, že není důvod vyhazovat odlakovač. Pokud se vám povedlo koupit si skutečně pořádně držící lak, možná by s ním nic nesvedly ani dražší varianty odlakovačů. A právě v takovém případě je čas využít alobalovou metodu odlakování nehtů.

Kdy použít alobalovou metodu odlakování

Tato velice jednoduchá metoda odlakování nehtů se používá právě pro laky, které nejdou dobře odlakovat a obyčejné přejetí tampónem s odlakovačem na ně nestačí. Určitě se vám hodí ji znát, pokud ráda používáte třpytivé laky, které jdou většinou dolů hodně špatně.

Co je to alobalová metoda odlakování nehtů

Alobalová metoda odlakování spočívá v tom, že na nehet přiložíte dostatečně velkou část vatového tampónu namočeného v odlakovači a poté celý prst obmotáte právě tím alobalem. Takto necháte působit zhruba 5 minut. Určitě si říkáte, že je to velice primitivní. Je. Ale funguje to fantasticky.

Jak působí alobalová metoda na lak

Alobal urychlí odlakování díky zvýšené teplotě, kterou kolem nalakovaného nehtu vytvoří. Zrychlí tak činnost odlakovače, který bude působit silněji a i velice pevně držící lak tak půjde dolů. Samozřejmě své hraje i těch několik minut navíc, které odlakovači na nehtu dopřejete a ten tak dostane delší čas na působení.

Co budete potřebovat

K tomuto odlakování je nutné mít odlakovač, vatové tampóny, alobal a ideálně i nějakou podložku.

Postup

Pro ty, kteří si neumějí úplně představit, jak toto odlakování provést, přidávám jednoduchý návod. Odlakování jsem se rozhodla ukázat na krásném třpytivém laku od OPI, který je právě jedním z těch pořádně držících.

1)      Nejdřív si rozstříhejte vatové tampóny na dostatečně velké dílky. Můžete je tedy rozdělit buď na dva, nebo na čtyři díly. Dávat na každý prst celý vatový tampón mi přijde jako zbytečné plýtvání. Alobal rozstříhejte na čtverečky, které budou stačit na omotání kolem prstu.

2)      Na kousek rozstřiženého vatového tampónu nalijte odlakovač.

3)      Namočený tampón přitiskněte na nehet a přidržte.

4)      Prst s vatovým tampónem zabalte do dostatečně velkého čtverečku alobalu. Alobal dostatečně umačkejte, aby na prstu vše dobře drželo

6)      Po pěti minutách jednoduše stáhněte vše z nehtu.

7)      Nehet by měl být odlakovaný. Někdy mohou zbýt velice drobné pozůstatky laku, ale těch se již jde velice dobře zbavit.

2 Comments

Přidat komentář