Alverde péče o vlasy

 

Kosmetika Alverde je levná, snadno dostupná a hlavně přírodní! Stejně tak by někdo mohl dodat, že ne vše v jejím sortimentu stojí za vyzkoušení, na druhou stranu se ale dají najít i perfektní produkty za pár kaček. Jde o certifikovanou přírodní kosmetiku z biologicky kontrolovaných přísad, takže žádné ošidné složení nečekejte. Kdo mě sleduje, tak asi ví, že většinou preferuji přírodní péči o vlasy. Bohužel ne vždy se mi povede udržovat železnou zásobu svých oblíbených značek, takže se občas stane, že nutně potřebuji šampon a kde nic tu nic. V takovém případě pak sahám právě po Alverde. Předesílám, že to není moje top vlasová kosmetika. Na můj vkus má příliš pochybné parfemace produktů a ne vše mi vyhovovalo. Přesto se jeden produkt mezi mou oblíbenou vlasovku probojoval.

alverde-na-vlasy

Alverde šampon proti lupům a mastným vlasům

Taky se vám někdy stane, že se vlasy prostě zblázní? Já mám pokožku hlavy většinu času naprosto vysušenou, přesto se mi se změnou ročního období tu a tam objeví lupy a kořínky jsou o dost mastnější. Tudíž jsem udělala pokus a vyzkoušela šampon proti lupům právě od Alverde.

Alverde šampon redukuje tvorbu lupů i přebytečný maz na pokožce. Při pravidelném používání zabraňuje tvorbě lupů a vlasy zanechává lesklé. Obsahuje mycí substance na rostlinné bázi, naopak neobsahuje silikon.

Ihned po otevření mě trochu vyděsila bažinatá barva šamponu. Důvěru to ve mně příliš nevzbudilo, ale budiž. Šampon nevábně voní, což mi vadí u většiny Alverde přípravků. Stejně tak špatně pění a pokožka hlavy mi po něm nepřišla úplně nejspokojenější. Nebudu se tu zdlouhavě vypisovat, zkrátka mě lupů nezbavit, smrděl, vypadal prapodivně a taky už letěl do koše. Nedoporučuji!

alverde-sampon-proti-lupum

proti-lupum-slozeni

 Alverde šampon ultra sensitiv

Šampon pro citlivou pokožku hlavy jsem si pořídila, protože jsem chtěla něco přírodnějšího než přírodní. Prostě produkt, který bude mít to nejšetrnější složení bez zbytečností. Nejsem chemik a občas mám v nejrůznějších substancích opravdu guláš, ale s pomocí znalejší kamarádky jsme usoudily, že tohle bude ono!

Alverde šampon je vhodný pro alergiky, neobsahuje syntetické, vonné, barvící a konzervační látky. Najdete v něm přírodní hydratační faktory na cukrové a pšeničné bázi.

Šampon je průhledný a tentokrát má i překvapivě docela příjemnou vůni. Pěnění je trochu horší, ale u tak šetrného přípravku si ani nestěžuji. Důležité je, že pokožka hlavy je z něj skutečně nadšená! Je čistá, ale působí i hydratovaně. Zkrátka žádné zbytečné chemické nánosy, stejně tak vlasy jsou po jeho použití naprosto nezatížené a nadýchané. Prostě šampon podle mého gusta. Doporučuji!

alverde-sampon-ultra-sensitiv

sensitiv-slozeni

Alverde balzám s aloe a ibiškem

Balzám jsem si pořídila protože mi můj oblíbený došel a tento mi zrovna padl do oka. Zaujalo mě, že je určený právě pro poškozené a lámavé vlasy, takže vlastně přímo pro mě.

Balzám pro poškozené vlasy má za úkol posilovat a regenerovat. Obsahuje aloe a ibišek pro snadné rozčesávání a zlepšení pružnosti a poddajnosti vlasů.

Balzám má bílou barvu a opět trochu silnější vůni, než by bylo nutné. Je docela hutný, ale nanáší se celkem příjemně. Musíte ho opravdu dobře vymýt, jinak zůstane ve vlasech a ty pak budou těžké a budou působit mastně.  Jinak ale funguje obstojně a pěkně usnadňuje rozčesávání. Za mě celkově průměr.

alverde-balzam

alverde-balzam-slozeni

Alverde regenerační maska

Masku jsem si koupila ze zvědavosti. Balzám nebyl špatný, takže mě zajímalo, jak si Alverde vede při výrobě masek. Stejně jako balzám je i ona určená na poškozené a lámavé vlasy.

Alverde maska obsahuje jojobový olej a výtažek z hroznového vína. Má vlasům dodávat hydrataci a intenzivní péči. Obsahuje i pro vlasy hodnotné látky jako je včelí vosk a slunečnicový olej.

Maska je hodně hutná a má intenzivní pro mě nepříjemnou vůni. Zarazilo mě, že se má na vlasech nechávat jen pár minut. Nakonec jsem ale doporučení poslechla a dobře jsem udělala! Maska je totiž super ultra hydratační. I z nejsušších vlasů vytvoří jemné skoro ulíznuté pramínky. Musíte ji opravdu dobře vymýt a i tak bych ji nedoporučovala pro jemnější vlasy. Pro hodně suchou hřívu je to dobrá věc.

alverde-maska-regeneracni

alverde-maska-slozeni

Znáte tyhle přípravky? Používáte?

alverde-pripravky

Přidat komentář