Aura-soma – léčení barvami

Ještě nedávno jsem netušila, že něco jako aura-soma vůbec existuje. Když jsme se ale s tímto zajímavým způsobem terapie setkala, velice mě zaujal, takže jsem si začala zjišťovat více informací a dnes bych se s vámi ráda o své poznatky podělila. Určitě si také uvědomujete, že barvy velice ovlivňují náš život. Odrážejí naše pocity, emocionální stavy, nálady a  oblíbené barvy nám dávají prostor na subjektivní vyjádření. A právě s barvami aura-soma pracuje, tenhle terapeutický systém se nám díky barvám snaží dodat energii a celkově pomoci.

Co je to aura-soma

Jak už jsme zmiňovala, aura-soma je terapeutický systém nyní praktikovaný již v 40 zemích světa. Jádrem je množství barevných esencí. Esence jsou uchovány v lahvičkách, které mají nejrůznější barvy, některé jsou jednobarevné, jiné kombinují barvy dvě. Obsaženy jsou v nich rostlinné esenciální oleje, minerály a přírodní barviva. Každá z lahviček má určitou charakteristiku, a pokud si ji tedy vyberete, měla by v určitém smyslu korespondovat s vaší osobností nebo aktuálním rozpoložením. Lahvičku si vybíráte podle barvy, důležité je, abyste se s ní cítila příjemně a líbila se vám. V takovém případě ji budete i ráda používat a může dojít právě k zmiňovanému dodávání energie nebo dokonce zlepšení psychického stavu. Aura-soma se totiž řídí tím, že barvy, které si vybíráte, odrážejí potřeby vaší osobnosti.

aura-soma-knihy

nahlédnout blíže do sytému aura-soma vám mohou pomoci knihy

Aura-soma v praxi

Pokud byste ráda vyzkoušela, jaký na vás bude mít zvolená lahvička vliv, musíte najít obchod, kde se lahvičky prodávají. Osobně znám obchůdek Barevný svět, který najdete v Praze na ulici Milady Horákové.

Balance

Nejznámějšími esencemi jsou takzvané balance. Lahvičky těchto esencí byste si měla zvolit 4 a seřadit je poté podle toho, jak moc se vám líbí. Na výběr si určitě dejte čas a nevybírejte zbrkle. Vždy byste měla volit další lahvičku tak, jako kdybyste si ji vybírala na pustý ostrov a byla si tak nucena zvolit barvu, která je vám opravdu příjemná i na delší dobu. Po postupném seřazení 4 lahviček podle toho, jak moc se vám líbí, zvažte i to, co představují.

  • První lahvička, kterou jste si zvolila odráží do jisté míry váš charakter.
  • Druhá ukazuje obtíže, s kterými jste se v životě potkala.
  • Třetí vypovídá o vaší současné situaci.
  • Čtvrtá přináší informaci o vašem budoucím směřování.

Podle toho, na kterém z těchto aspektů byste ráda zapracovala si následně zvolíte jednu barevnou lahvičku. Vybraná esence se používá tak, že se důkladně protřepe a potírá se jí tělo. Pozor také na to, že lahvička by měla být pouze vaše osobní a neměl by vám na ní nikdo sahat.

aura-soma-jak-vybrat-balance

lahvičky jsem si vybírala podle jejich autentických karet, vpravo nahoře vidíte seřazené moje výsledné karty, dole jsou otočené karty vztahující se k charakteristice jednotlivých esencí

Pomandery a Kvintesence

Dalšími esencemi, s kterými se v aura-somě můžete setkat jsou právě pomandery a kvintesence. Pomadery jsou oblíbené a často využívané esence. Jsou v nich obsažené vzácné byliny a mají tak často desinfekční nebo léčivé schopnosti. Kvintesence jsou éterické, řídké a mnohem světlejší a zároveň silnější než pomadery. Využívají se právě pro dodání energie.

Můj názor na aura-somu

Zatím jsem bohužel svou vybranou lahvičku nevyzkoušela, ani nenavštívila obchod, kde se prodávají. Barvy balancí jsem vybírala podle jejich autentických karet a musím přiznat, že i to mě moc bavilo. Celá myšlenka mi přijde zajímavá a celkově mě zaujala. Jednou bych aura-somu určit ráda vyzkoušela a pak bych vám o svých zkušenostech blíže pověděla. Osobně nejsem moc přesvědčená, že by mi aura-soma nějak pomohla s vyladěním psychiky, ale určitě mi přijde pěkné mít svou osobní přírodní esenci k hýčkání těla, která se vám bude líbit a její barva vám bude příjemná.

Ještě bych ráda na závěr podotkla, že je aura-soma založená na složitém propracovaném systému, do kterého jsem zatím hlouběji nenahlédla, takže tenhle článek berte s rezervou. Je určen hlavně těm, kteří se s aura-somou zatím vůbec nepotkali.

Přidat komentář