Babské rady na bradavice
Tlačí, pálí, štípou – umí se pěkně rychle „množit“. A obzvláště v létě, kdy tak rádi odhazujeme své svršky. Tělo vystavujeme slunečním paprskům i obdivu okolí a bradavice umí naše sebevědomí pěkně potrápit. A o tom – že se jich zbavit není zrovna procházka růžovou zahradou – už asi také víte své. Naštěstí však známe mnohem osvědčenější metody. Zapomeňte na zdlouhavé, neúčinné odstraňování dusíkem či rovnou nešetrné vyřezávání u lékaře. Vsaďte na babské rady a k lékaři dost možná ani nebudete muset.
Bradavice – virová infekce, která nesluší
A bolí na těle i na duši. Bradavice se mohou náhle, a velmi rychle, objevit v podstatě kdekoli na lidském těle. Jsou výsledkem virové infekce, jejímž viníkem je papilomavir HPV. Infikovat se bradavicí můžete na tolik zmiňované plovárně, ale také díky drobnému poranění kůže. Infikování bradavicemi můžete výrazně snížit důsledným nošením obuvi všude mimo domácí prostředí a také důkladnou osobní hygienou. I přes tato doporučení však mnoho dětí i dospělých je jaksi náchylnějších k infekci tímto virem. Často za to může oslabená imunita. I její posilování tak rozhodně není od věci. Když už se vám „poštěstí“ seznámit se s bradavicí osobně na vlastní kůži, neházejte flintu do žita. Vyzkoušejte některou z mnoha osvědčených babských rad.
Česneková kůra
I když vám jeho silný a výrazný odér zrovna nemusí vonět, blahodárné účinky česneku jsou světoznámé. Nejen z filmů o upírech, ale také právě z boje s nevítanými bradavicemi. Vystřihněte si v klasické náplasti z lékárny otvor přesně velký, jako je vaše bradavice. Následně stroužek česneku očistěte a ukrojte z něj plátek. Ten přiložte na bradavici na vystřižené místo a překryjte gázou. Účinkovat nechte nejlépe každou noc a zhruba po 5 dnech by měla bradavice sama vypadnout. Záleží samozřejmě na její velikosti, může to být také dřív či později. A proč ona náplast? Silice česneku jsou silné a mohly by poškodit a popálit zdravou kůži kolem bradavice, kterou tímto jednoduchým způsobem ochráníte.
Zlatý dobrý vlaštovičník
Když už nevíte kudy kam – vlaštovičník je sázkou na jistotu. Tato nenápadná rostlinka, často zaměňovaná za obyčejný plevel, roste v podstatě kdekoli. Najdete ji nejen na mezi, ale také přímo v centru města – často u keřů či při zdech domů. Její blahodárná žlutá šťáva, kterou obsahuje stonek, můžete přímo – a bez obav – aplikovat na urputnou bradavici. Místo několikrát denně potírejte a za pár dní bradavice sama odpadne či zmizí. Bradavici přitom není potřeba přelepovat. Že se jedná skutečně o bradavici poznáte podle zhnědnutí až začernání místa, kde se bradavice usídlila. Při aplikaci dávejte jen pozor na své oči – obzvláště pak na zrak malých dětí. Žlutá šťáva z vlaštovičníku do očí rozhodně nepatří!
Banánová slupka i ananas
Potraviny do nichž byste to neřekli, že? Příroda je zkrátka mocná. I tyto přírodní produkty si umí s bradavicí šetrně a účinně poradit. Stačí čerstvý ananas rozkrojit a šťávou potírat cca pět dní každou bradavici. Šťávu nechejte na kůži zaschnout, nejlépe následně místo přelepte, a potírejte každý den. Co se týká banánové slupky – stačí si dopřát banánovou svačinku a poté část slupky odkrojit. Slupku položte na bradavici vnější stranou a nechte přelepenou působit přes noc. Za pár dní máte po bradavici a opět se můžete chlubit bezchybnou figurou.
Velkou předností alternativní babské léčby je i fakt, že na kůži po této léčbě nezůstávají po bradavicích žádné jizvy. A to je skvělá zpráva, co říkáte?