Barevné dámské kalhoty

Jaro už máme konečně za okny, takže je na čase začít s mírnou obměnou šatníku. Pestrých triček má asi každá z nás hodně, ale nabízí se otázka, jakými kalhotami hezké počasí přivítat. Právě s tímhle záměrem jsem se také vypravila do obchodů a podívala jsem se, co právě letí. V kolekcích si určitě nešlo nevšimnout pestrých květovaných kalhot a barevných džínů, které z obchodů přímo zářily. Udělala jsem proto nějaké fotky a ráda bych vám dnes ukázala, kde hezké veselé kalhoty najdete a jak bude nejlepší je kombinovat.

Barevné nebo vzorované?

Při výběru barevných kalhot často váháme mezi dvěma hlavními druhy. Nejpopulárnější jsou asi celobarevné výrazné kalhoty, tedy celá škála kalhot od žluté, zelené, až po červenou. Na letošní jaro patří mezi nejžádanější barvy hlavně jemná pastelová mint a broskvová. Barevné kalhoty outfit velice pěkně oživí, na druhou stranu si ale musíte dát pozor na zkombinování s neutrální elegantnější halenkou, protože oblečení ve stylu papouška svědčí málokomu.

Vzorované barevné kalhoty jsou také velice populární. Trendy jsou hlavně motivy jako kytičky, různé pestrobarevné skvrnky nebo batika. Nejdůležitější roli hrají hlavně pastelové jemné barvy, které jsou na vzorovaných kalhotách velice in. Pozor si dávejte pouze, aby se vzor vrchního dílu, který ke kalhotám vyberete, netloukl se vzorem kalhot. Mít kytičky na kalhotách i na tričku už prostě někdy může být trochu moc.

Jak kombinovat barevné kalhoty

Protože sama samozřejmě nejsem žádný expert, oslovila jsme přesně s tímto dotazem milou stylistku v prodejně Oliveru, kde se mi pestré kalhoty opravdu líbily. Přepisuji shrnutí několika rad, které jsem dostala.

  • K výrazným barvám kalhot je sázkou na jistotu vsadit na jednobarevné neutrální tričko nebo košili v černé nebo bílé barvě.
  • Pokud jste odvážnější, zajímavou volbou můžou být i barevné kalhoty spolu s tričkem s potiskem.
  • Nikoho ale neurazíte ani zmírněním dojmu elegantní košilí nebo romantickou kombinací barevných kalhot a krajkové halenky.
  • Pokud si vyhlédnete kalhoty s pestrobarevným vzorem, je velice pěkné najít vrchní díl, který části vzoru barevně odpovídá. Pokud se vám tedy líbí například kalhoty s růžovo fialovými kytičkami, pěkné k nim bude určitě růžové nebo fialové tílko.
  • Určitě nikdy neuděláte chybu, pokud výrazné kalhoty zkombinujete s elegantním sáčkem nebo kabátkem.

Kam pro barevné kalhoty

Jak už jsem psala v úvodu,  vydala jsem se kalhoty obhlédnout a samozřejmě jsem vše, co mi přišlo zajímavé, nafotila. Mám tu tedy pro vás přehled jarních kalhot v několika obchodech a ukážu vám i ty, které nakonec skončily u mě doma.

HM

V HM se mi poslední dobou moc nelíbí, přijde mi, že se z tohoto obchodu začíná stávat taková ta nekvalitní „hadrárna“.  Přesto jsem zde ale několik docela slušných kalhot zahlédla, i když se mi tedy vůbec nezdálo, jak je nechali zmačkané.

hm-barevne-kalhoty

hm-barvy-kalhot

Esprit

V Estripu mě hned u vchodu potěšila figurína, která lákala na výrazné červené kalhoty vkusně doplněné sáčkem. Jinak si tady určitě vybere ze spousty výrazných barev kalhot, hodně se zde objevují hlavně odstíny červené a žluté. Zaujaly mě také kalhoty v mint barvě a nemohly mi uniknout ani ty s pestrobarevným potiskem.

esprit-kolekce-kalhot

mint-kalhoty-esprit

barevne-kalhoty-esprit

pestre-pastelove-kalhoty-esprit

 

New Yorker

V New Yorkeru moc nenakupuji, je sice pravda, že se tu dá občas sehnat nějaký hezký kousek velice levně, ale odrazuje mě ta nakupovací (ne)kultura  s haldami oblečení na prohrabávání. Z  kalhot vsadil New Yorker na neonové barvy, což bych doporučila spíš mladším ročníkům. Kytičkové kalhoty mi pak přišly trochu moc přeplácané, zaujaly mě snad jen tepláky s batikou, které působily zajímavě a pohodlně.

new-yorker-neonove-kalhoty

new-yorker-teplaky-batika

new-yorker-kalhoty-kyticky

new-yorker-kalhoty

S. Oliver

V Oliveru už jsem ode dveří viděla figurínu opět oblečenou do hezkých pestrých kalhot. Jejich kolekce potěší každého, kdo má rád vzorované kalhoty v pastelových barvách. Já jsme jimi byla unešená, takže jsme několik kusů vyzkoušela a jedny kytičkové následně putovaly se mnou z obchodu.

oliver-kolekce-kalhot

oliver-barevne-kalhoty

Zaujaly vás některé kalhoty, nebo máte tip na jiný obchod, kde se dají sehnat zajímavé barevné modely?

Přidat komentář