Barevné kontaktní čočky Acuvue Colours 2 – recenze

Dnes mám pro vás trochu netradiční recenzi na barevné kontaktní čočky Acuvue Colours. Určitě už jsem tu párkrát psala, že dioptrické čočky nosím pravidelně, čas od času si ale pro oživení pořídím i čočky barevné. K tomuto článku mě přiměl hlavně boom barevných čoček na spoustě nejrůznějších blogů. Autorky tu ale prezentují většinou hodně výrazné čočky, které bych už já řadila spíše do kategorie crazy. Upřímně si myslím, že se nejedná o moc dobré tipy na denní nošení a z tohoto důvodu jsem se tedy rozhodla vám ukázat barevné čočky, které jsou naopak velice přirozené a pro každodenní nošení se tak hodí skvěle.

Acuvue Colours 2

Acuvue patří mezi moje naprosté favority mezi čočkami, nosím je prakticky každý den a nikdy jsem s nimi neměla žádný problém. Samotné krycí Acuvue Colours 2 jsou barevné kontaktní čočky určené k výraznějšímu pozměnění barvy očí. Vyrábí se v několika barevných provedeních, konkrétně je můžete sehnat v modré, safírové, šedé, oříškové, kaštanové, zelené a medové barvě. Acuvue Colours jsou čtrnáctidenní kontaktní čočky, což znamená, že vám jeden pár čoček po otevření vydrží dva týdny. Nemusí vás omezovat ani horší zrak, čočky ve svých dioptriích určitě v pořádku seženete. Co se týče nasazování a nošení čoček, je to úplně stejné jako u klasické průhledné varianty. Pouze bych upozornila, že se mi občas stává, že bezprostředně po nasazení vidím na okrajích zorného pole lehce rozmazaně. Do několika minut se ale vždy čočka ustálí a pak už ji na oku vůbec nevnímám.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Péče o čočky je úplně klasická, takže je třeba je na noc ukládat do roztoku.

Zelené Acuvue Colours 2

Čočky jsem si vybrala v zelené barvě, vzhledem k tomu, že mám oči hnědozelené mi přišla tahle varianta nejpřirozenější. Od čoček jsem si slibovala spíše jen zvýraznění původní barvy očí, určitě jsem nechtěla nic příliš nápadného. Už dříve jsem totiž ze zvědavosti zkoušela tyto čočky ve zmíněné safírové barvě, která vypadala hodně zajímavě, ale určitě to nebylo nic na každodenní nošení. Pokud tedy chcete barevné čočky nosit běžně, určitě bych doporučila sáhnout po čočkách, které jsou barevně podobné vašim očím. Zelené Acuvue Colours mají tmavší odstín, takže na očích nijak nezáří, ale přirozeně splynou s původní barvou očí. Ve výsledku nejsou ani z bezprostřední blízkosti téměř poznat.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Tmavší zelená bez zbytečných černých okrajů je na očích velice přirozená.

Kde Acuvue Colours 2 koupit

Čočky vždy kupuji v internetových obchodech. Svoje dioptrie už totiž znám a čočky nosím pravidelně, takže by se nakupování v optikách zbytečně prodražilo. Vyzdvihla bych hlavně http://www.cockovnik.cz/, kde vidíte barevné čočky přímo na očích a jednoduše si tak můžete vybrat barvu, která vás nejvíce osloví. Oceňuji také, že má tenhle obchod výdejní místa, takže můžete ušetřit i na poštovném.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čočka rozzáří barvu očí.

Celkové hodnocení Acuvue Colours 2

S barevnými krycími čočkami Acuvue jsem velice spokojená. Zelená barva mi sedí a slouží jako slušivé oživení původní barvy očí. Určitě to nejsou čočky, s kterými bych se bála vyjít ven, jak se to může stávat u crazy čoček. Pokud už někdo něco zaznamená, spíš si pouze všimne, že je na mně něco trošku jiného, ale ne každý už odhalí co konkrétně. U čoček bych ještě ráda vyzdvihla jejich pohodlnost, když se s nimi trošku rozkoukáte, jsou stejně příjemné jako klasické Acuvue. Jediné co bych vytkla je menší škála odstínů, určitě bych uvítala rozšíření třeba ještě o trochu světlejší zelenou.  Jinak jsem ale nadšená, čočky se mi líbí a určitě si je začnu pořizovat pravidelněji. Doporučila bych je každému, kdo by si chtěl vyzkoušet jinou barvu očí, ale rád by zůstal v mezích přirozenosti.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Čočky podtrhují původní barvu očí.

5bodu

2 komentáře

Přidat komentář