Toužíte po změně barvy vlasů? Zkuste blond!

Radikální změna barvy je něčím, po čem určitě alespoň někdy zatouží každá z nás. Blond je pak jedním z těch odstínů, které zákonitě dokážou nalákat. Je svůdná, sexy a zkrátka svádí k zamyšlení, jak by to právě vám ve světlých vlasech slušelo. Jenže, jak na to? Nezničíte si vlasy? Co když to chytne hrozně? Sama jsem procesem výraznější změny barvy procházela, takže si tuhle cestu společně trochu objasníme.

odbarveni-na-blond

Bude vám blond slušet?

Tenhle bod je asi nejpodstatnější. Nikdo z nás by nechtěl svoje vlasy podrobovat tak náročné proceduře, aby pak zjistil, že mu odstín prostě nesedí. Je jasné, že pokud jste tmavooká snědá bruneta, těžko vám bude sedět platinová blond. Přesto se zesvětlování vlasů nemusíte úplně vzdát. Stačí prostě najít odstín, který vám bude slušet. Dejte si pozor, abyste nešla úplně proti své barevné typologii. Pokud jste studený typ a máte spíše namodralý odstín pleti, vsaďte na chladnou blond s tóny do stříbrné. Naopak majitelky teplé pleti by se měly držet nazlátlých barev. Nikdy nepokazíte nic tím, když budete vlasy odbarvovat postupně. Snáze se tak vyvarujete fatální chybě a lépe zkorigujete výsledný odstín.

Doma nebo v kadeřnictví?

Tohle je velice diskutabilní otázka. Já v ní mám ale naprosto jasno. Jednoznačně v kadeřnictví! Rozumíte barvám? Já tedy absolutně ne. Proto bych se hodně bála, jak takový pokus dopadne. Kadeřnice má s barvením praxi, lépe odhadne, jak silný prostředek by se měl použít a tak i ušetří vaše vlasy od poškození něčím zbytečně silným. Musím se přiznat, že poprvé jsem se o nějaký improvizovaný melír opravdu pokusila doma a výsledek byl katastrofální. Na druhou stranu, pokud víte, jaká barva vám sedí a jste v tomhle šikovná, proč ne. K prvotnímu zásahu bych ale byla určitě pro návštěvu šikovné kadeřnice.

Když to chytne špatně…

Někdy se prostě může stát, že i přes nejlepší snahu se něco zvrtne. Ať už za to může kadeřnice nebo domácí barvení, průšvih je na světě. Pamatuji si, jak jsem jednou zavítala k jedné mladé nadšené kadeřnici, která mě zlákala k malému experimentu –  některé vlasy zesvětlit a na ostatních vytvořit „přirozenou“ hnědou. No co vám budu povídat. Vytvořila mi na hlavě přechod pro chodce. Ve škole jsem si pak vysloužila přezdívku zebra. Důležité ale je, že ať už se vám povedl jakkoliv hrozný výsledek, vždy s tím jde něco dělat. Nezoufejte, nechte vlasy odpočinout a jděte na opravu.

Zničíte si vlasy?

Samozřejmě každý chemický zásah vlasy naruší. Je hloupost si myslet, že pak správnou péčí vlasy kvalitu vlasů obnovíte. Vlas je zkrátka mrtvý a přípravky na něm můžeme vytvořit jen dojem lepšího zdraví a zabránit dalšímu zhoršování. Proto je podstatné už při odbarvování postupovat co nejšetrněji. Bylo by sice pěkné a zajímavé přijít do salonu s tmavými vlasy a odejít se sněhovou blond, ale pro vlasy by to nebylo nejlepší. Daleko lépe budou snášet, když budete postupovat pomaleji. Já při posledním přechodu z hnědé na blond volila promelírování drobounkých pramínků a až postupně jsem došla ke konečnému zesvětlení. Osobně se také přikláním například k takovým krokům, jako je méně melírů do spodních partií vlasů, které běžně nejsou tolik vidět. Celkový stav vlasů je pak výrazně lepší.

Jděte na to zodpovědně

Připravte se na to, že pokud výrazně změníte odstín vlasů, musíte tomu přizpůsobit i další faktory. Ze všeho nejdříve budete potřebovat kvalitní péči o vlasy, protože odbarvené vlasy jsou podstatně náchylnější a je třeba se o ně starat. Budete se muset více mírnit se stylingem a celkově vlasy méně zatěžovat, aby ještě více netrpěly. Změnu si bude žádat i líčení. Pravděpodobně zjistíte, že už vám nesedí stejné odstíny jako dřív a barvy svých přípravků musíte trochu usměrnit. Vezměte v úvahu pravidelnou údržbu odrostů, která se po čase začne zajídat snad každému a s tím spojené finanční nároky. Určitě si výraznou změnu barvy dobře rozmyslete a pokud se pro ni rozhodnete, dejte si záležet na volbě kvalitního salónu i výběru péče o vlasy.

Chystáte se na blond? Máte za sebou změnu barvy?

Přidat komentář