Bebutter – levná česká přírodní kosmetika

Kosmetiky, která nese označení BIO-eko-vegan je na trhu opravdu hodně. Současná česká legislativa totiž umožňuje použití těchto zkratek nebo i přídomku přírodní v podstatě na cokoliv. A pokud už jste výrobce kosmetiky, proč neplácnout na obal i označení BIO? Aspoň se bude líp prodávat, ne?

Je vůbec možné pořídit ryze přírodní kosmetiku bez padesáti syntetických ingrediencí? Jistě. Stačí se pořádně prohrábnout regálem v drogerii a vylovit produkty, které nesou označení CPK. Tedy Certifikovaná Přírodní Kosmetika. Taková kosmetika musí být vyrobena pouze z přírodních produktů pocházejících z ekologického zemědělství. Veganská tato kosmetika není, protože může obsahovat včelí vosk a alkohol z ovčí vlny. Testování na zvířatech je ovšem vyloučeno. Stejně jako ropné látky nebo geneticky modifikované suroviny.

Jednou z mála kosmetických firem, které si na certifikaci CPK zakládají, je Bebutter. Novinková značka české společnosti Aromatica, která ve Šlapanicích u Brna už několik desítek let vyrábí poctivé přírodní zázraky. V nabídce Bebutter najdete pleťové krémy, šlehaná bambucká másla a taky poměrně unikátní produkt – tuhé bambucké máslo v tyčince.

Krémy Bebutter

V nabídce mají aktuálně tři: levandulový, ovesný a rakytníkový. Vyzkoušela jsem levandulový a rakytníkový a rozhodně si dokoupím i ovesný. Nádherně voní, krásně se vstřebávají a jedno balení (75 ml) stojí lidových 109,-. Čistý design celé značky z ní navíc tvoří horkého kandidáta na letošní dárkové vánoční balíčky pro rodinu.

Šlehaná másla

Nadýchaná jako obláček. Ve vůních levandule, citronová tráva, grep, rakytník s pomerančem nebo natural. Používám na celé tělo i na obličej – hlavně na citlivé oční okolí náchylné ke tvorbě prvních vrásek. Na noc vždycky pořádně promažu a s dobrým pocitem, že jsem pro prevenci vrásek udělala maximum, jdu spát. Cena 179,- za malý kyblík o 200 ml.

Tuhá másla

Na první pohled vypadá jako obří balzám na rty. Nebo tuhý deodorant. Ve skutečnosti je to bambucké máslo ve velmi netradičním balení. Lépe se nanáší, pokud má pokojovou teplotu. Umím si představit, že až někomu budu masírovat záda, tak mu je pohodlně namažu právě tuhým bambuckým máslem. Já používám tyčinku už několik měsíců na zvláčnění asi 20cm jizvy, kterou mám po úrazu na paži. A s použitím i výsledky jsem moc spokojená. Cena 159,-.


Bebutter lze aktuálně koupit v několika partnerských prodejnách po celém Česku. Pro více info mrkněte na jejich vymazlené stránky, kde si o jejich produktech i filozofii můžete přečíst víc.

Přidat komentář