Bioderma Atoderm krém, mléko a balzám

Bioderma je mou oblíbenou značkou “lékárenské kosmetiky” a na plné čáře u mě válcuje Vichy i La Roche Posay. Moc mě proto potěšilo, když jsem dostala možnost otestovat pro vás přípravky z řady Atoderm, která je určená na ochranu pokožky v zimním období. Aby nebyla recenze příliš dlouhá, rozhodla jsem se rozdělit ji do dvou článků a předem prozradím, že pro první půlku jsem vybrala své absolutní favority. Dnes vám tedy přináším své postřehy na výživný krém, mléko, balzám na rty a jednu slavnou micelárku.

bioderma-atoderm-recenze

Zima je pro naši pokožku tvrdou zkouškou a zaslouží si speciální péči. Chlad, suchý vzduch, málo světla a vítr naši pokožku oslabují a rovnováha v pokožce je porušená. Pokožka se stává propustnější a křehčí, objevují se příznaky suché kůže jako je začervenání a podráždění. Proto je potřeba pleť chránit a obnovit její ochrannou vrstvu. Na nových stránkách Biodermy najdete sérii odborných článků, v kterých se dozvíte, jak pečovat o pokožku v zimě. Po dobu zimy budete moci také sledovat cestu jedné rodiny do dalekého Laponska, kde se bude pomocí produktů Atoderm snažit přizpůsobit tuhé zimě.

bioderma-atoderm-zkusenosti

Bioderma Atoderm Nutritive Výživný krém

Atoderm Nutritive je vysoce výživná péče o pleť , která posiluje přirozenou obranyschopnost pokožky a zlepšuje práh tolerance citlivé pleti. Je vhodný na suchou a citlivou pleť.

Přiznám se, že právě výživný krém byl první, po čem jsem z celé zásilky sáhla. Normálně moje smíšená pleť zvláštní výživu nepotřebuje, ale s příchodem chladnějšího počasí jsem zaznamenala nějaké ty suché šupinky na nose a sušší místa na čele, takže bylo potřeba jednat! Krém mě překvapil tím, že není hutný, ale spíše velice lehký, není také ani nijak zvlášť mastný a do pleti se rychle vsákne. Pleť po něm působí hebce a hydratovaně. Po zhruba měsíčním používání můžu říct, že suchá místa jsou pryč, daleko méně mě trápí začervenání pleti z chladu a větru a celkově se pleť zdá odolnější. Pro mě byl výživný krém trefou do černého, sedí mi a moc ráda ho používám.

atoderm-nutritive-výživný-krém

 

Atoderm Lait Hydratační mléko

Atoderm Lait je denní hydratační mléko určené pro suchou pokožku. Posiluje hydrolipidický film, obnovuje přirozenou kožní bariéru a dlouhodobě chrání pokožku.

Hydratační mléka musím používat neustále, protože trpím na hodně suchou pokožku. Zrovna mi došel můj oblíbený přípravek z lékárny Excipial U Lipolotio, takže jsem se rovnou mohla vrhnout na testování mléka do Biodermy. Opět mě překvapilo, jak lehkou má přípravek konzistenci. Nejprve jsem si i skepticky říkala, že něco tak lehkého přece ani nemůže pořádně hydratovat! Ukázalo se ale, že stejně jako krém, hydratuje naprosto skvěle. Pokožka je po něm hebounká a vyživená. Pokud bych to srovnala s Excipialem, tak ten je podle mě v hydrataci ještě o něco silnější, ale zase s Biodermou je pleť daleko příjemnější na dotek a prostě taková hezčí. Vytkla bych snad jen víčko, které šlo otevírat hodně ztuha a nakonec se utrhlo.

IMG_7331

Biderma Atoderm Lévres balzám na rty

Balzám na rty Atoderm Lévres obnovuje popraskanou pokožku rtů. Díky obsahu zvlhčujících a výživných složek jsou rty po použití zjemněné a hydratované. Balzám od Biodermy  zamezuje nepříjemnému vysušování rtů i jejich popraskání.

Třetím přípravkem z řady Atoderm, který bych vám ráda představila je zvláčňující balzámek na rty. Tuhle tyčinku už mám podruhé a stále si ji nemůžu vynachválit. Příjemně se nanáší a nedělá na rtech žádnou nepříjemnou vrstvu, naopak je konzistence hodně jemná. Rty vyživuje opravdu účinně, po použití jsou hebké a hydratované. Pro mě je to do zimy naprostá nutnost, venkovní mráz mi hodně rychle připomene, když balzám zapomenu použít. Naopak s ním mi rty přijdou chráněné, nevysušují se a zůstávají hebké.

IMG_7343

 

Bioderma Sensibio H2O micelární voda

Micelární voda od Biodermy Sensibio je speciálně vytvořená pro jemné odlíčení citlivé až suché pokožky. Součástí jeho složení jsou micely, které účinně emulgují nečistoty, odstraňují i  voděodolný make-up a současně udržují rovnováhu pokožky.

Miceální voda od Biodermy už sice nepatří do řady Atoderm, ale je to můj absolutní favorit od téhle značky, tak proč si ho nepřipomenout. Recenze na tuhle micelárku už se tu objevila a dokonce jsem před nějakou dobou dělala srovnání s dalšími dvěma micelárkami z drogerie. Jen krátce bych připomněla, že podle mě odličuje naprosto skvěle, na mé pokožce ani nelepí a pleť ani nijak nedráždí. Samozřejmě se dají najít levnější micelárky, ale pokud hledáte jistotu a kvalitu, tak Bioderma je alespoň pro mě jedna z těch absolutně top.

IMG_7349Doufám, že pokud akutně hledáte vhodnou kosmetiku do zimy, tahle recenze vám pomůže. Atoderm řada od Biodermy je podle mě kvalitní a osobně mi sedla.

Máte svůj oblíbený přípravek od Biodermy?

Přidat komentář