Bione keratinový šampon a kondicionér

Znáte Bione kosmetiku? Přiznám se, že mně tahle značka zatím unikala, což je škoda, protože české výrobky vždycky ráda otestuji. Bione přípravky navíc neobsahují silikony, ropné produkty, parabeny, ani syntetická barviva. Za to palec nahoru! Už se tu objevil článek o mých pokusech s brazilským keratinem, který jsem si hodně oblíbila. Když jsem tedy u Bione zahlédla právě keratinový šampon a kondicionér, bylo jasné, že je potřebuji vyzkoušet.

bione-keratin-na-vlasy

bione-keratin-sampon-kondicioner

Bione regenerační šampon Keratin

Keratinový hydrolyzát z ovčí vlny obsahuje aminokyseliny shodné s těmi v lidských vlasech. Používáním šamponu Keratin dochází k doplnění narušené vlasové struktury, ke zpevnění vlasů, navýšení jejich lesku a dodání objemu účesu. Šampon navíc obsahuje panthenol a olej z pšeničných klíčků bohatý na vitamíny B.

bione-keratin-sampon

Šampon poměrně příjemně trochu sladce voní. Má žlutou barvu a je spíše tekutější. Po nanesení do vlasů naprosto neuvěřitelně pění. Na to, že jde o přírodní produkt, je to až neskutečné. Potěšilo mě, že nijak nedráždí a po umytí s ním je pokožka hlavy v dobré kondici. Co se týče celkového vzhledu vlasů, jsem malinko na vážkách. Musím mu přiznat, že vlasy mají skvostný objem a působí opravdu zpevněně. S tím, že jsou pevnější souvisí i to, že nemají takovou tendenci se vlnit a dělat neplechu, takže účes vypadá upraveně. Na druhou stranu se mi ale zdají hrubší, což mě moc netěší. Musím použít další přípravky, aby byly vlasy hebké a leskly se. Nicméně šampon hodnotím kladně, asi si nebudu pořizovat hned další balení, ale neměla bych problém se k němu někdy vrátit.

Cena: kolem 80 Kč

Bione regenerační kondicionér Keratin

K maximalizaci regenerace vlasů přispívá přídavek čisté aminokyseliny cystein. Kondicionér je stejně jako šampon obohacený i o panthenol a rostlinný lecitin. Používání přípravku obnovuje vlasovou strukturu narušenou barvením, tepelnou úpravou nebo slunečním zářením.

bione-keratin-kondicioner

Kondicionér voní podobně jako šampon, jen díky přídavku cysteinu je v pozadí lehce sirná vůně. Má bílou barvu a je o něco hutnější než šampon. Čekala jsem, že kondicionér bude ultra vyživující, ale zdá se mi, že je to spíš průměr. Vlasy se po něm určitě rozčesávají lépe, dělá je hebčí, aniž by to mělo negativní vliv na objem. Jenže moje hříva si asi zkrátka žádá něco, co by ji pořádně uhladilo. Ve výsledku je kondicionér příjemný, ale už jsem určitě narazila na výrazně lepší produkty, které uměly s vlasy větší divy. Za jeho cenu bych neměla problém si ho pořídit znovu, i když vím, že ve vyšší cenové kategorii mám lepší favority.

Cena: kolem 80 Kč

IMG_3659

Musím přiznat, že kosmetika Bione mě příjemně překvapila. Oba keratinové přípravky nejsou špatné a ráda je používám. Vzhledem k jejich příznivé ceně to určitě není špatná koupě a pokud je někde potkáte, nebojte se vyzkoušet.

Máte zkušenosti s Bione?

1 Comment

Přidat komentář