Jak funguje botox na vrásky?

Nelžeme si do kapsy. Každé z nás někdy prolétlo hlavou, zda, kdy a čím se nechat vylepšit. Obvyklým začátkem bývá menší či větší dávka botoxu, lékařskou terminologií botulotoxinu.

Botox je skvělý bojovník s vráskami

Právě botox úžasně vyhladí vaše vrásky a dodá vašemu obličeji mladistvější šmrnc. S menšími vráskami zatočí beze zbytku, větší výrazně zredukuje. Při opakované aplikaci se už existující vrásky neprohlubují a účinnost aplikace se naopak prodlužuje.

Botox spolehlivě „vyžehlí“ vrásky způsobené přirozeným stárnutím i mimikou. A jedno, jestli jsou to vrásky od smíchu :-), nebo od mračení :-(. Skvěle zatočí s vráskami mezi obočím i s těmi vodorovným na čele. A je úspěšným bojovníkem i s vráskami kolem očí a pod nimi.

Jak botox fuguje?

A jak vůbec botox funguje? Uvolňuje svaly, které způsobují nechtěné vrásky a prohlubují je. Tím už existující vrásky nejen redukuje, ale omezuje vznik nových.

Výhodou botoxu je rychlá ambulantní aplikace bez anestezie (jen s ochlazením příslušných míst ledem), bezbolestnost, cenová dostupnost a okamžitý efekt, i když lékaři upozorňují, že k dosažení maximální účinku dochází až po 14 dnech.

Zákrok trvá 5 až 20 minut podle toho, jaké množství a kolik „včeliček“ botoxu si zaplatíte. Počítejte, že několik hodin, obvykle 6, po zákroku nesmíte ležet a toho dne zapomeňte na cvičení, předklánění a zvedání těžkých předmětů. Naopak mimiku si můžete dopřát v míře nadstandardní, aby se vám botox pěkně rozprostřel tam, kam má. Tu a tam se může v místě vpichu objevit malinká modřinka. Není to ale nic, co by nespravila trocha make-upu, nebo korektoru 😉

A jak dlouho se můžete z výsledku těšit? Počítejte 3 měsíce až klidně trojnásobek. Opakování botoxu je matkou krásy a s každou další procedurou a dávkou se účinek prodlužuje. Férový lékař vám nejen řekne, kdy nejdřív můžete zase přijít, ale nabídne vám po 14 dnech, kdy nastupuje maximální účinek, revizi, pokus se vám cokoliv nebude pozdávat.

Přidat komentář