Brazilský keratin na vlasy

Brazilský keratin je poslední dobou velmi populární složkou. Jde o protein, který je pro nehty, kůži a právě i vlasy zásadní a díky jeho umělému dodání do vlasů je můžeme vrátit zpět do formy. Při aplikaci na vlasy by se mělo dostavit jejich uhlazení, takže takto ošetřené kadeře působí rovnější a méně krepaté. Stejně tak by se měl dostavit efekt vyživených vlasů, díky kterému bude i velmi poškozená hříva působit zdravě. Často se můžete přímo dočíst, že čím horší kvalita vlasů, tím lepší výsledek. Krásné vlasy by vám pak měly vydržet několik měsíců (zhruba 3-4), dokud se keratin nevymyje. Pak je třeba kúru zopakovat. Zní to pěkně, že? Brazilský keratin mě rozhodně nenechal chladnou a bylo jasné, že tohle musím vyzkoušet.

brazilsky-keratin-na-vlasy

Vlasy před brazilským keratinem

Moje vlasy jsou extrémně husté, velice suché a ještě ke všemu melírované. Proto pro mě také nepřicházelo v úvahu chemické narovnání vlasů a poohlížela jsem se po něčem, co vlasy tolik nepoškozuje. Nemám přímo kudrnaté vlasy, spíše se mi konečky kroutí všemi směry a po umytí díky obrovskému objemu připomínám lva, tudíž se neobejdu bez přežehlení. Musím zmínit i sklony ke krepatění, elektrizování a třepení konečků. Z horší kvality bych nevinila ani tak moc melíry, ty jsou udělány velmi profesionálně a citlivě, takže stav nijak zvlášť nezhoršily. Jde zkrátka hlavně o genetickou výbavu, která se dá těžko přemoct, i když se o hřívu starám skutečně poctivě. Od keratinu jsem očekávala uhlazení vlasů, aby s nimi byla lehčí práce a nemusela jsem je tak často žehlit a stejně tak jsem vkládala naděje do jejich kvalitnějšího vzhledu.

Brazilský keratin na doma

Dojít si na keratinovou kúru do salónu nebo to zkusit doma? Původně jsem si říkala, že zvolím kadeřnictví. Bohužel ale v těch, které znám a mám ráda, keratin neaplikují a tak jsem měla dost velké obavy, aby mi to v neznámém salónu provedli správně. Nakonec jsem si tedy řekla, že víc důvěřuji sobě. Sama si vyberu, jaký keratin na vlasy aplikuji a dám si záležet na pečlivé aplikaci. Navíc se mi průběh nanášení nezdál tak těžký, takže vyhrálo pohodlí domova. Pozor ale na to, že úplně sami keratin aplikovat nezvládnete, takže to chce nějakou pomocnou ruku (já moc děkuji své mamce!).

brazilsky-keratin-navod-postup

Brazilský keratin Cocochoco

Jaký keratin použít? Tohle je důležitá otázka, protože na keratinu závisí skutečně hodně. S nekvalitním přípravkem si uškodíte a i když si připlatíte za to, co se vám zdá nejlepší, stejně nemáte jistotu, že to právě vašim vlasům tak skvěle sedne. Diskuze jsem projížděla ve velkém a reakce se různily. Nakonec jsem vybrala keratin Cocochoco a to ze dvou důvodů. Za prvé byl celkem často doporučovaný a ohlasy se mi zdály povětšinou pozitivní. Za druhé mi přišla přijatelná jeho cena. První aplikace keratinu pro mě byla spíš pokusem, jak to vůbec bude fungovat a tak jsem za něj nechtěla dát nějakou přemrštěnou částku. Cocochoco byl tak pro mě takovou příjemnou střední cestou.

Co budete potřebovat

K aplikaci samozřejmě potřebujete samotný brazilský keratin. Jak jsem psala výše, vybrala jsem právě keratin od Cocochoco konkrétně Professional PURE (má modrou barvu a velikostně jsem sáhla po 250 ml). Měl by být speciálně vyvinutý pro blond vlasy, i když je možné ho použít i na jiné odstíny.

brazilsky-keratin-cocochoco

Cena: 1199 Kč

Nutné je pořídit si i čistící šampon, který se používá před aplikací keratinu. Ten je asi nejsnazší koupit od stejné značky jako máte právě keratin. Stejně tak jsem to udělala i já. Šampon má 400 ml.

brazilsky-keratin-cistici-sampon

Cena: 1099 Kč

Další důležitou pomůckou je fén.Ten může být úplně obyčejný, prostě stejný jako běžně používáte.

brazilsky-keratin-fenovani

Připravte si i barvící štěteček (seženete v drogerii u barev) a nějakou misku.

brazilsky-keratin-nanaseni

Stejně tak budete potřebovat jemný hřeben (pánský nebo tupírovací).

brazilsky-keratin-hreben

Velmi důležitou pomůckou je žehlička na vlasy. Musí to být kvalitní nástroj s keramickou plochou dosahující vysokých teplot. Keratin se totiž zažehluje minimálně na 220 °C (já zažehlovala na 230°C!). Pokud takovou žehličku nemáte, je pravděpodobné, že vám keratin ve vlasech nevydrží tak dlouho. Já jsem žehličku řešila opravdu dlouho nakonec jsem nepoužila tu na fotce ale sáhla ještě po jiné s vyšší teplotou.

brazilsky-keratin-zehleni

Ještě bych doporučila nějaký skřipec, s kterým si pomůžete při aplikaci.

brazilsky-keratin-potreby

Budou se vám hodit i ochranné rukavice a samozřejmě nějaká šikovná pomocná ruka.

brazilsky-keratin-rukavice

Pozor: 48 hodin před aplikací na pokožce zkontrolujte, zda nemáte na produkt alergii. Výrobek se samozřejmě nesmí dostat do rukou dětem a v případě jakéhokoliv problému keratin okamžitě smyjte z vlasů i pokožky. Aplikaci provádějte v dobře větrané místnosti.

Návod a postup aplikace brazilského keratinu

Teď si vše probereme pěkně krok za krokem. Vážně nejde o nic obtížného, pokud budete postupovat podle návodu, nemělo by se vám nic pokazit. Chce to hlavně trochu těch zkušeností s žehlením vlasů. No a samozřejmě, pokud se na to necítíte nebo máte strach, že to nezvládnete, bude možná lepší nejdříve zajít na první aplikaci do kadeřnictví a odkoukat postup tam.

Ze všeho nejdřív si vezměte k ruce speciální čistící šampon a klasickým způsobem si s ním umyjte vlasy. Trochu mě překvapilo, že po otevření šampon netekl a bylo třeba nejdřív nůžtičkami otvor propíchnout. Jinak ale šampon příjemně voněl, jen trochu hůř pěnil a bylo ho třeba větší množství. Nenanášela jsem ho jen k pokožce hlavy, ale naopak jsem s ním napěnila celé délky vlasů. Po šampónu již nepoužívejte žádný kondicionér a vlasy prostě jen prosušte ručníkem. Ty moje byly po šamponu poměrně hrubé a drsné.

brazilsky-keratin-cistici-sampon

Následně vlasy vysušte fénem na střední teplotu, dokud nebudou úplně suché. Já si při foukání pomáhala kartáčem, aby vlasy měly tvar a lépe se s nimi následně pracovalo.

brazilsky-keratin-postup

Keratin před aplikací vždy důsledně protřepejte!

A jdeme na keratin! Lahvičku protřepejte a trochu keratinu nalijte do misky. Svou vůní mi keratin připomíná asi nejvíc aviváž. Většinu vlasů sepněte nahoru a volně nechejte pouze spodní patro vlasů. Teď je potřeba, aby vám někdo pomohl, vzal do ruky štěteček na barvení a začal vám keratin postupně nanášet do vlasů. Až nabarvíte spodní patro vlasů, uvolníte další část kadeří a stejným způsobem postupně nabarvíte všechny vlasy, dokud nebudou dostatečně obalené keratinem.

brazilsky-keratin-aplikace

Keratin nenanášejte až k pokožce hlavy, ale zhruba centimetr od ní.

Následně všechny vlasy rozčesejte jemným hřebenem, aby se keratin dokonale rozprostřel po celých vlasech.

brazelsky-keratin-na-vlasech

Keratin nechte na vlasech 10 minut působit a poté vlasy opět zcela vysušte fénem, dokud nebudou úplně suché.

brazilsky-keratin-fen

Následně nahřejte žehličku na teplotu 220-230 °C a vlasy opět sepněte nahoru. Žehlit začněte zase od spodních sekcí vlasů. Každý pramínek pomalu přejeďte zhruba 10x. Žehlete pramínek po pramínku, dokud nebudou vlasy rovné a hladké. Můžete se setkat s tím, že keratin při zažehlování štípe do očí. Pracujte s ním tedy v dobře větraných prostorách.

brazilsky-keratin-zehlicka

A je hotovo!

brazilsky-keratin-vysledek

Po aplikaci keratinu

Po keratinu se vlasy nesmí 3-4 dny mýt ani namočit. Pro někoho je tohle problematická část, pro mě žádný problém, normálně mám vlasy vysušené tak, že právě až třetí den po umytí vypadají nejlépe. Stejně tak by se vlasy neměly nosit jakýmkoliv způsobem sepnuté. Prostě by měly být v přirozené poloze a rovné, aby byl efekt zachován co nejdéle.

brazilsky-keratin-fotka-pred-a-po

Výsledek a foto před a po keratinu

Po keratinu mám vlasy neuvěřitelně jemné, hladké a rovné. Co se týče objemu, tak mi přijde, že jsem přišla tak o třetinu, což je u mě žádoucí jev. Pokud nemáte tak husté vlasy, keratin bude lepší aplikovat dále od hlavy, aby vlasy nepůsobily řídce. Vlasy zatím vypadají opravdu maximálně vyživené a neuvěřitelně kvalitní. Narovnání vlasů už není úplně stoprocentní, zase se mi trochu vlní. Velmi mě ale potěšil vyživující efekt a fakt, že jsou vlasy daleko hezčí. Na jednu aplikaci jsem spotřebovala necelých 100 ml keratinu, takže mi zbývá ještě na dvě aplikace. Mám ale opravdu hodně husté vlasy, četla jsem, že běžně stačí i 50 ml. Celý proces trval kvůli pečlivému zažehlování kolem tří hodin. S keratinem jsem zatím spokojená a chci v jeho aplikaci pokračovat. Uvidíme, jaké budou dlouhodobé zkušenosti.

Jaký máte na keratin názor vy? Máte vyzkoušeno?

 

6 komentářů

 • Caroline 12.8.2014 at 11:42

  O tomhle začínám čím dál víc uvažovat,protože mám dlouhé slabé vlasy a hodně suché,takže by se mi tohle určitě hodilo 🙂

  Odpovědět

 • bepe 27.11.2014 at 08:35

  já keratin používám asi 4 měsíce a musím uznat, že výsledek je znatelný. Doporučila mi ho kamarádka, nejdřív jsem ji nevěřila, pak zkusila a super. Jen ta cena by mohla být nižší:(

  Odpovědět

 • krasava 16.12.2015 at 12:42

  Chtela bych se zeptat na pocet a teplotu zazehleni. Kamradka holicka rikala, ze kdyz se vlasy zazehli opravdu na 220 stupnu a 10x, ze si sve blond melirovane vlasy uplne spalim? jakou mate prosim zkusenost?

  Odpovědět

 • Nika 6.1.2016 at 16:25

  Moje vlasy vždycky byly dlouhé suché a lámavé. Denně jsem si je musela žehlit a pak jsem je měla až tak hrozně zničené že se musely o 10 centimetrů zkrátit a asi měsíc na to jsem objevila keratin. Byla jsem totálně naštvaná za moje ostříhané vlasy, ale i přes to jsem si cocochoco keratin objednala. Aplikace mi trvala skoro 4 hodiny, ale výsledek byl úžasný. Lesklý rovný dlouhý vlasy. I přes to že jsem si vlasy myla obden tak mi keratin vydržel skoro 5 měsíců. Pak jsem měla půl roku pauzu a starala sem se normálně o vlasy a divila sem se, že mi pořád nerostou vlasy i když jsem měla odrosty ale vlasy měly pořád stejnou délku. Byla jsem zoufalá protože jsem si uplně přestala žehlit vlasy takže jsem nevěděla čím to může být a znovu jsem si objednala keratin ale nějakou jinou značku o hodně levnější, ale do ted toho lituju. Aplikace mi trvala 3 hodiny a vlasy jsem sice měla úžasný ale po měsíci byly moje vlasy v uplně zuboženým stavu. Okamžitě jsem musela opět zkrátit uplně zničený konečky asi 5cm a to už jsem vážně obrečela. Pak jsem si koupila kokosový olej,který má opravdu skvělý účinky a začal mi uzdravovat vlasy, začla jsem brát Revitalon, biosil a zinek a vlasy se pomalu a jistě začly spravovat. Po pár měsících jsem musela opět pár centimetrů ostříhat konečky a pak sem se rozhodla že si opět koupim keratin cocochoco PURE. Dneska jsem si ho nanesla a moje vlasy uplně září, tak doufám, že mi zase vydrží alespoň do června. 🙂

  Odpovědět

 • luca 19.6.2016 at 21:43

  Ja jsem keratin aplikovala pred 4 dny. Vlasy jsem mela v hroznem stavu. Vlnite, suche a cele takove rozcepyrene. Po aplikaci keratinu jsem neverila vlasynim ocim. Vlasy hebke, leskle, no proste uzasne. Vrele vsem doporucuji.

  Odpovědět

 • Lili 26.7.2018 at 16:25

  Používám a mohu jen doporučit! Nakupuji přímo na http://www.cocochoco.cz

  Odpovědět

Přidat komentář