Catrice matné stíny Velvet Matt

Catrice Velvet Matt stíny jsou v drogeriích zatím spíše novinkou, ale i přesto už si na svůj účet připsaly nejrůznější ohlasy. Názory na ně se různí – od těch extrémně pozitivních až po zklamané. Samozřejmě jsem ani já nemohla odolat a nakonec jsem si odnesla dokonce dva odstíny. V tuhle chvíli už je mám poměrně dobře vyzkoušené, takže uzrál čas na recenzi.

CATRICE-VELVET-MATT

Jsou opravdu matné?

Zaprvé musím říct, že jsem skutečně ráda, že se v drogerii rozšířila nabídka matných stínů. Obecně si myslím, že matné stíny jsou na běžné nošení nejvyhledávanější. Je u nich ale trochu problém s vychytáním pigmentace, udělat kvalitní sytý matný stín zřejmě nebude taková brnkačka jako klasickou třpytkami nabitou divočinu. V drogerce je to tedy s matnými stíny trochu na štíru. Proto jsem vůbec ráda, že se Catrice odvážila do matných stínů jít. Jenže… Oni to totiž tak úplně matné stíny nejsou. Sice jsem v nich nenašla třpytky, ale lesknou se, takže naprosto matné nejsou. V tomhle ohledu se někdo může cítit trochu podvedený, protože výrobek si hraje na něco, co na sto procent nesplňuje.

catrice-hnedy-matny-stin

catrice-velvet-matt-010

Jak je to s jejich praskáním

Dalším diskutovaným tématem těchto stínů je jejich zpracování. U některých kousků se totiž může klidně stát to, že si stín pěkně postavíte na poličku a on se vám sám od sebe rozpraskne. Je to asi způsobeno špatným slisováním. Výtku bych připojila i k obalu, který je u Catrice stínů obecně takový chatrný a nemám z něj nejjistější pocit. Co se ale praskání stínů týče, tak musím zaklepat, ale zatím mě ani u jednoho nic podobného nepotkalo. Přesto chápu zklamané reakce těch, kterým se tohle se stínem stalo, dít by se to zkrátka nemělo.

catrice-velvet-matt-recenze

catrice-velvet-matt-odstiny

Catrice Velvet Matt

Co se samotných stínů týče, tak musím přiznat, že si mě získaly. Jsou krásně jemňounké, hebké, mají úžasně sytou pigmentaci a intenzitu, jakou by jim mohly závidět nejedny dražší stíny. Výdrž je taktéž úplně bez problému, se stíny se mi i hezky pracuje. Jemně rozetřené se hodí na nenápadné denní líčení, ale jsou dostatečně výrazné i na klasické večerní kouřovky. Nad tím, že stíny nejsou tak docela matné, přivírám oči, protože kvalitativně jsou zkrátka v drogerkovém sortimentu top.

catrice-velvet-matt-hodnoceni

Velvet Matt odstíny

Z odstínů jsem sáhla po světlém 010 Vanillaty Fair a tmavém 030 Jump Up And Brown. Oba jsou srovnatelné a opravdu velmi kvalitní. Zvlášť světlý mě překvapil, protože u méně výrazných odstínů často bývá s pigmentaci problém. Tady je ale špičková. Tmavší stín se zdá na fotkách hodně do hněda, ale ve skutečnosti je spíše šedý a je to opravdu pěkná studenější barva. Níže se můžete podívat na jednoduché líčení, použila jsem hlavně světlý stín a tmavého přidala jen trošku do ohybu víčka.

catrice-velvet-matt-liceni

catrice-velvet-matt-stiny-nanesene

Cena: 104 Kč

Hodnocení

Catrice Velvet Matt jsou dle mého velmi povedené stíny. Jediné, co u nich drhne, je právě obal a jejich slisování. Pokud se vám stín zkrátka rozpadne, asi těžko budete moct obdivovat jeho skvělou pigmentaci. Když ale budete mít stejně jako já štěstí na ty dobré kusy a počítáte s tím, že stíny nejsou naprosto matné, tak by se vám měly zalíbit. Alespoň já si je tedy oblíbila a používám je moc ráda.

Máte s těmito stíny zkušenost? Jak se vám líbí?

1 Comment

  • Maru 17.10.2014 at 17:08

    Já jsem si tyto stíny zamilovala! Jsou krásně pigmentované, jemně namleté, nepráší. Prostě paráda. A hlavně mi drží v kuse a to mi i spadly na podlahu. Spíš si myslím, že stíny byly dost nepěkně a necitlivě převáženy do drogérek, a proto hodně holkám popraskaly.

    Odpovědět

Přidat komentář