Chytrý kartáč od Ebelin

Fénování, žehlení, kulmování. Společným jmenovatelem těchto činností je jednoznačně tepelná úprava vlasů a ta se zákonitě rovná ztráta jejich kvality. Tak počkat, nebo snad nerovná? Rozhodně jsou produkty, které se snaží tomuhle nežádoucímu efektu zamezit. Patří mezi ně dobře známé přípravky poskytující tepelnou ochranu nebo samotné chytré přístroje regulují teplotu za vás. Dobrou pomůckou ale kupodivu může být i takový nenápadný proužek na kartáči.

ebelin-kartace-na-vlasy

Ebelin Heat control

Od výrobce se dočtete, že při fénování se kartáč může ohřát až na 120 °C, což pak samozřejmě vlasy poškozuje. Ebelin kartáč je proto opatřen kontrolním proužkem, který měří teplotu a při 60 °C změní barvu, takže vás jasně varuje, kdy už by mohly být vlasy ohroženy. Kartáč by měl mít i ionizačně negativní účinek, takže by měl rušit kladné nabití vlasů, působit antistaticky a zabraňovat tak elektrizování.

ebelin-kartac-kontrola-teploty

Jak se s kartáčem pracuje

Kartáč se díky pogumované části velmi dobře drží a celkem obstojně se s ním pracuje. Vlasy mi s ním jdou vyfoukat hezky do hladka a daří se mi i pěkné vytočení konečků. Co mi ale vadí jsou jeho štětinky. Přijde mi, že na kartáči zůstává mnohem víc vlasů, než je nutné a vinila bych z toho možná právě drsné štětiny. Na druhou stranu je to možná jen pocit a také fakt, že jsem zvyklá na trochu jiný typ kartáče.

Kontrolní proužek

Tohle je opravdu věc, kterou oceňuji. Kontrolní proužek skutečně funguje a při zahřátí mění barvu z oranžové na výrazně žlutou. Kdybych měla fénovat jen při bezpečné teplotě na oranžovou barvu, tak by to bylo při mém množství vlasů opravdu hodně zdlouhavé. Přiznám se tedy bez mučení, že zežloutnutí proužku registruji a snažím se, aby nebyl žlutý po celou dobu fénování, ale zase to úplně nehrotím. Nutno ale přiznat, že je to určitě užitečná vychytávka. Nutí vás uvědomit si, že je něco špatně a teplotu regulovat, s čímž  se jen málokdo bez potřebného signálu zabývá. Stejně tak antistatické působení kartáče musím potvrdit, zatím se mi nestalo, že by bylyvlasy po vyfoukání s ním rozlítané.

ebelin-kartac

bezpečná teplota

ebelin-kartac-heat-contrl

teplota poškozující vlasy

Hodnocení

Pokud se vám zamlouvá možnost mít trochu přehled o bezpečné teplotě fénování, klidně do Ebelin kartáče jděte. Není vůbec špatný, kontrolní proužek má ode mě jednoznačně palec nahoru. Osobně ještě plánuji kouknout po kulatém kartáči s jiným typem štětinek, ale nevylučuji, že se k tomuhle zase vrátím.

Máte s tímhle kartáčem zkušenost? Fandíte kontrolním proužkům?

Přidat komentář