Circle lenses – větší oči s čočkami

Mít krásné velké oči je snem většiny žen. Barva očí se již dá velice snadno změnit pomocí barevných kontaktních čoček, co ale dělat, pokud máte problém právě s jejich velikostí? Určitě znáte oblíbené japonské anime postavy, které charakterizují obrovské laní oči všech možných barev dodávající jim přitažlivý dětský vzhled. O uvedení anime světa do skutečnosti se snaží právě kontaktní čočky circle lenses.

circle-lenses

Zdroj

Co jsou to circle lenses

Circle lenses jsou speciální zvětšující kontaktní čočky s průměrem větším než mají čočky klasické. Místo běžných 14 mm se tak u nich setkáváme s 15 mm a více.  Znamená to tedy, že po nasazení překryjí vaši duhovku i část bělma a vytvoří dojem daleko větších očí. K tomuto efektu přispívá i jejich typické orámování černým proužkem, který oči také opticky zvětšuje. Navíc je seženete v nejrůznějších barvách a není problém najít ani dioptrické circle lanses. Ve svých videích je proslavila třeba Lady Gaga a jsou nepostradatelnou součástí různých stylů jako je například japonský styl gyaru zakládající si právě na velkých očích. Díky circle lenses můžete oči doopravdy zajímavě proměnit a zazářit tak třeba na party.

Cena: Circle lenses se pohybují kolem 500 za čočky na 3 měsíce až 1000 Kč za čočky na rok.

Kde je seženete: Levně je seženete třeba na stránce http://www.barevnecocky.eu/ v kategorii Big eyes nebo Pop C. V normální optice jsem se s nimi zatím nesetkala, takže je třeba pátrat spíše v zahraničních internetových obchodech.

Jaké barvy circle lenses vybírat

Jak jsem již psala, circle lenses je možné sehnat v nejrůznějších barvách jako jsou čočky modré, zelené, hnědé, šedé, fialové, ale třeba i růžové. Přesto je pro běžnější účely jako jsou party a podobné akce asi nejvhodnější vybírat barvy, které jsou vaším očím blízké, vypadá to tak nejpřirozeněji. Pokud máte oči modré, sáhněte tedy ideálně po zelených, fialových, nebo šedých čočkách. Pro hnědé oči se zase hodí zlaté, tmavě hnědé nebo zelené. Samozřejmě pokud chcete výraznější změnu, můžete sáhnout i po barvě výrazně odlišné od vašich očí, ale je třeba mít na paměti, že se v takovém případě musíte ujistit o co nejlepší krycí schopnosti čoček. Ještě o něco výraznější varianty jako je růžová nebo červená už pak patří spíše jen na maškarní.

Problémy s circle lenses

Velké čočky ale mají i své stinné stránky. Na pravidelné nošení nejsou úplně vhodné, protože podle FDA nesplňují všechna zdravotní kritéria a mohou očím ublížit. Jsou totiž kvůli krytí a sytosti barev  vyrobeny z tvrdšího materiálu, díky čemuž jsou jejich nositelky náchylnější k zánětu spojivek. Navíc jeden pár těchto čoček se běžně nosí kolem 3 měsíců a dokonce až rok, což je na čočky hodně dlouhá doba a souvisí to se zmíněnými problémy. Pokud se vám líbí, není nutné si je úplně odepřít, ale měly by se proto nosit pouze velice příležitostně. V případě že by se u vás projevil některý z negativních dopadů circle lanses jako je pocit škrábání nebo zamlžené vidění, ihned je vyjměte a vyvarujte se raději dalšího nošení.

Můj názor na circle lenses

Circle lenses jsem zatím nevyzkoušela a ani to nemám v plánu. Dávám přednost spíše klasickým barevným čočkám. Circle lenses sice jsou hodně zajímavé, ale zůstávají tu i výše zmíněná rizika, ke kterým je třeba přihlédnout. Vím, že i normální čočky nejsou při dlouhodobém nošení pro oči úplně nejlepší a raději bych proto circle lenses neriskovala. Jak se znám, je dost dobře možné, že by se mi zalíbily a pak bych častějšímu nošení jen těžko odolala. Samozřejmě v případě že nepoužíváte čočky každý den a circle lenses se vám hodně líbí, nemělo by být jejich občasné nošení problém. Takže pokud po tom opravdu toužíte, určitě si je neodpírejte, ale používejte je s rozvahou.

2 komentáře

Přidat komentář