Čištění pleti olejem

Olej a čištění pleti? Přijde vám, že tahle kombinace nejde moc dohromady? Oleje jsou přitom v péči o tělo nedocenitelnými pomocníky. Můžete vybírat ze spousty jejich druhů. Některé si poradí se suchými vlasy, další s nehty, popraskanou pokožkou a jiné jsou zase skvělé v zlepšení stavu pleti. Dnes se na olejové čištění podíváme a tuhle záhadu si objasníme.

cisteni-pleti-olejem

Proč zrovna olej?

Dlouho bylo hlavním trendem v hloubkovém čištění pleti hlavně důkladné vydrhnutí peelingem a následnou hydrataci pak měla zajistit pleťová maska. Neříkám, že je to špatně. Šetrný peeling vám jednou za čas svědčit může a kvalitní maska také není na škodu. Bohužel se často stává, že složení přípravků nepřipomíná zrovna růžovou zahrádku, což se na některých typech pleti může neblaze podepsat. Naopak olej je k pleti velice šetrný a kromě vyčištění zajistí i tolik potřebnou hydrataci.

Jaký olej na pleť použít?

Je samozřejmé, že ne každý olej je na pleť vhodný. Jen určitě druhy mají vlastnosti, které pleti prospějí. Musí se jednat o nekomedogenní rostlinný olej. To znamená olej, který neucpává póry. Favoritem je určitě olej ricinový. Ten je vhodný pro problematickou i suchou pleť. Pokud ho aplikujete na akné, dokonce urychlí hojení a zlepšuje i kvalitu obočí a řas. Alternativami můžou být další lehčí oleje jako je olej avokádový, kokosový, jojobový nebo hroznový.

Olej proti oleji

Jak tedy vlastně celé čištění funguje? Princip bude znít asi dost zvláštně. Celá záhada čištění olejem totiž spočívá v tom, že olej vmasírovaný do pokožky má schopnost rozpouštět mastnotu. Póry tak vyčistí od přebytečného mazu a dalších nečistot, které se v nich usadily. Navíc bude pleť po aplikaci hydratovaná a hebká. Čištění olejem můžou zkusit majitelky jak suché tak i mastné pleti.

Olejové čištění

A pustíme se rovnou do návodu na hloubkové čištění s pomocí oleje. Na proceduru si připravte směs ricinového oleje a jakéhokoliv dalšího nekomedogenního oleje (tipy jsme si uváděli výše). Seženete je třeba v obchodech se zdravou výživou, kde vám ještě s výběrem jistě rádi poradí. Ricinový olej se musí ředit, protože je sám o sobě hodně hustý a silný. Poměr směsi by měl být pro mastnou pleť 30 ml ricinového a 70 ml rostlinného oleje, pro smíšenou 20 ml a 80 ml a pro suchou 10 ml a 90 ml.

Než s čištěním vůbec začnete, naneste si menší množství na zápěstí, abyste se ujistila, že nejste alergická.

Pokud je všechno v pořádku, pleť důkladně napařte horkou žínkou, aby se póry otevřely.

Naneste si na dlaň olej z připravené směsi  a třením ho zahřejte.

Krouživými pohyby ho následně vmasírujte do pokožky. Zaměřte se na problematické partie a pleť jemně promasírujte.

Následně si dejte na obličej znovu teplou žínku a počkejte, dokud nevystydne.

Zbylý olej setřete a pleť naposled napařte.

Výsledkem by měla být čistá a hebká pokožka.

Jak často?

Čištění olejem si dopřávejte pravidelně, ale ne příliš často. Ideální je to jednou až dvakrát týdně. Jinak by mohla být pleť podrážděná. Nejlepší je proceduru provádět ve večerních hodinách, aby se mohla pleť přes noc regenerovat. Při pravidelné péči s olejem budete výsledkem určitě velmi mile překvapena.

 

Přidat komentář