Čistící proužky na černé tečky – recenze

Pravidelně se odličujete, používáte nekomedogenní kosmetiku, pleť čistíte a stejně tam jsou. Černé tečky neboli komedony občas potrápí téměř každého. V dnešním článku se mrkneme na to, jak se jich zbavit. Čeká vás velký test pásků na nos, dozvíte se, které černé tečky účinně odstraňují a které jsou vhodné možná tak do koše.

cerne-tecky-velky-test-prouzku-na-nos

Jak se zbavit černých teček?

V dnešní době seženete spoustu nejrůznějších přípravků, které slibují, že vás černých teček nadobro zbaví. Bohužel to není tak jednoduché. Na rozšířené póry nejúčinněji platí laserové ošetření nebo chemický peeling v podání lékaře. Pokud váš stav není tak hrozný, běžnou péčí o pleť můžete komedony udržet na uzdě. Chce to ale nezapomínat na vhodnou dekorativní kosmetiku, která nezanáší póry, pravidelně se odličovat, po vyčištění používat póry stahující tonika a pleť čistit na kosmetice, případně doma peelingem, extraktorem nebo tečky vytahovat čistícími proužky. Právě na poslední zmíněný způsob se v dnešním článku zaměříme.

prouzky-na-cerne-tecky

Čistící pásky na černé tečky

Čistící proužky na pleť jsou docela jednoduchým a levným způsobem vytažení nečistot z pleti. Nejsou vhodné na hodně citlivou pleť, ale ze své zkušenosti musím říct,  že při občasném použití mojí citlivé pleti nijak neublížily. Je ale třeba nepoužívat je příliš často, tak jednou týdně je pro mě maximum.

Pokud proužky na černé tečky zatím nepoužíváte, určitě se vyplatí je vyzkoušet. Možná vás překvapí, jak moc byl nos zanesený a na proužku najdete pěknou “nadílku”. Nevytáhnou sice úplně všechno, některé nečistoty jsou i na ně moc hluboko, ale s většinou teček si mohou poradit.

Pokud se vám pásky úplně neosvědčily, je dost dobře možné, že je neaplikujete správně. Hodně u nich totiž záleží na kvalitním nanesení. Je dobré použít je po peelingu a následném napaření pleti, aby byly póry dobře přístupné. Také si dejte pozor na dobré usazení pásky na nose a dostatečném navlhčení nosu vodou. Proužek musí být dobře uhlazený a nesmí pod ním být vzduchové bublinky. To je problém hlavně na hřbetu nosu, kde se má páska tendenci se nazdvihovat.

Chce to zkrátka trochu praxe a nalezení způsobu, při kterém vám proužky nejlépe fungují. Pro jistotu si aplikaci shrneme v bodech, protože na některých proužcích bohužel chybí podrobný návod.

cistici-pasky-komedony

Jak aplikovat čistící pásky na nos

  1. Nos musí být odlíčený a očištěný, ideální je aplikace po napaření v horké vaně nebo sauně, kdy se póry otevřou a nečistoty jdou lépe ven
  2. Před aplikací nos navlhčete vodou, aby se proužek přichytil
  3. Po odlepení z folie proužek hned nanášejte na nos
  4. Proužek se aplikuje na nos hladkou stranou!
  5. Prsty pásku na nosu usaďte delším výběžkem směrem dolů. Pečlivě ho uhlaďte, ať se nikde neodchlipuje.
  6. Nechte působit na nose zhruba 10-15 minut, podle pokynů výrobce. Páska musí být při sundavání tuhá, takže ji nesundávejte předčasně, jinak černé tečky nevytáhne. Pozor ale ať dobu zase nepřeženete, po půl hodině už také nemusí nečistoty účinně vyndat.
  7. Při sundávání pásek nikdy nestrhávejte ale jemně a opatrně odlepte

test-prouzku-na-nos

Které čistící proužky na černé tečky jsou nejlepší?

Troufám si říct, že mám vyzkoušenou většinu proužků na nos, které jsou u nás v kamenných prodejnách dostupné. Na internetu pásky nenakupuji, přijde mi to zbytečné, protože skoro v každé drogerii se dají sehnat kvalitní čistící proužky. V tomhle ohledu pokulhává snad jen Rosmann, jejich pásky se mi zdají opravdu tragické. Parfumerie na tom taky není nejlépe, ale to už se dozvíte dál v článku. Doma se mi nashromáždilo větší množství pásků, takže si je pojďme společně představit.

Čistící proužek na černé tečky Sephora

Proužek se lepí, takže od něj máte zapatlané prsty i nos a následně hůře na nosu drží, po stranách se mi odlepoval. Na to, jak jde těžce dolů, ve výsledku nic nevytáhne. Jednoznačný propadák testu. Jde to daleko lépe i levněji. Za mě rozhodně nekupovat.

sephora-prouzky-na-cerne-tecky

Cena: jen jeden proužek za 40 Kč

→ seženete v parfumerii Sephora

− nepříjemný zápach

− nevhodný tvar

− nejvyšší cena za kus

− bez českého návodu

− obal bez ochrany proužku, což je méně hygienické

− nefungujesephora-prouzek-na-cerne-tecky

 

Výsledné hodnocení: 5

Čistící proužek na černé tečky 7th Heaven Montagne Jeunesse

Proužek funguje skvěle, vytáhne naprostou většinu černých teček. Dle mého názoru jednoznačná jednička a vůbec nejlepší volba. Nemám výtek. Snad jen, že se mi nelíbí obal téhle značky a parfemace by mohla být příjemnější, ale to už jsem opravdu hnidopich.

7th-heaven-cistici-prouzky-na-cerne-tecky

Cena: 3 proužky za 49 Kč

→ seženete v drogerii Teta

+ dobrý tvar

+ pásek se hezky nalepuje a dobře drží

+ funguje výborně

− nic moc vůně

7th-heaven-prouzek-na-tecky

Výsledné hodnocení: 1

Čistící proužek na černé tečky Essence

Proužek se mi předčasně odlepil z folie tak nějak prakticky sám od sebe. To není úplně dobré, protože po odlepení z folie by se měl hned aplikovat na nos. Výsledek je ale velmi uspokojivý. Essence si s černými tečkami překvapivě poradí velmi dobře a úspěšně vytáhne většinu nečistot. Dostačující a cenově příjemná volba.

essence-cistici-prouzky-na-nos

Cena: 3 proužky za zhruba 49 Kč

→ seženete v drogerii Teta v regálu s péčí o pleť

− nepříjemná parfemace, pásky nevoní zrovna po fialkách, takže pokud máte citlivější nos, budou vám minuty ubíhat dost pomalu.

− horší tvar

+ funguje výborně

essence-cistici-prouzek

Výsledné hodnocení: 2

Čistící proužek na černé tečky Nivea

Nivea proužky na nos jsou nestárnoucí klasikou. Kromě proužků na nos jsou v balení i pásky na čelo a bradu. Pro někoho, kdo má černé tečky i na těchto oblastech, výhoda, pro ostatní zbytečné. Ve srovnání se 7th Heaven a Essence není jejich efekt tak dobrý. Úplný propadák to není, nějaké tečky vytáhnou, ale nijak zvlášť ani nenadchnou.

nivea-cistici-prouzky-na-nos

Cena: 4 proužky na nos a 4 na bradu a čelo za 149 Kč

→ seženete v drogerii DM

+ příjemná vůně

+ dobrý tvar

− fungují průměrně

− nevýhodný poměr cena/výkon

nivea-cistici-prouzek-na-nos

Výsledné hodnocení: 3

Čistící proužek na černé tečky Balea

Klasické Balea proužky příliš komedonů neodstraní. Nijak hezky ani nevoní, nemají ani ideální tvar, takže nevidím důvod, proč je kupovat.

balea-prouzky-na-cerne-tecky

Cena: 3 proužky za 49 Kč

→ seženete v drogerii DM

− nic moc efekt

− horší tvar

balea-cistici-prouzek

Výsledné hodnocení: 4

Čistící proužek na černé tečky Balea s černým uhlím

Oproti klasickým Balea proužkům jsou ty s černým uhlím daleko efektivnější. Černé tečky opravdu vytáhnou, ale k pleti jsou bohužel zbytečně agresivní. Z tohoto důvodu je nemůžu upřímně doporučit.

balea-prouzky-na-nos-s-cernym-uhlim

Cena: 3 prožky za 49 Kč

→ seženete v drogerii DM

− tvrdé a málo šetrné, nehodí se pro citlivou pleť

− černě barví pleť

+ na černé tečky fungují

+ lepší efekt než klasická Balea

balea-prouzek-s-uhlim-na-cerne-tecky

Výsledné hodnocení: 3

Pilaten maska na černé tečky

Jako bonus bych ráda zmínila černou masku Pilaten na černé tečky. Tahle maska byla na černé tečky hodně doporučovaná. Podle mého je to ale zbytečnost, která si s černými tečkami příliš neporadí. Kvalitní proužky mi přijdou daleko lepší.

maska-pilaten-na-cerne-tecky

Cena: pytlíček na jedno použití za 15 Kč

→ seženete v drogerii Teta

Hodnocení testu čistících proužků

Ve výsledku bych maximálně doporučila čistící pásky 7th Heaven Montagne Jeunesse, pokud se vám je nepodaří sehnat, zkuste Essence. Nivea a Balea jsou spíš průměr až podprůměr a Sephora naprostý propadák, který vás víc zamaže, než pomůže. Pilaten maska je podle mého přeceňovaná, ale samozřejmě ji můžete vyzkoušet a udělat si vlastní názor. Jako vždy platí, že vám a vaší pleti může vyhovovat něco jiného. Je třeba taky počítat s tím, že vás proužky černých teček nezbaví navždy, komedony se budou tvořit dál. S pravidelným používáním jde ale docílit velmi hezké a poměrně čisté pleti.

Jaký je váš favorit na černé tečky na nose?

Přidat komentář